Kwiecień rozpoczęliśmy mocnym akcentem, publikując relację z IX edycji Dni Druku 3D w Kielcach. Później przygotowaliśmy tutorial prezentujący stworzenie okolicznościową tablicę pamiątkową, odwiedziliśmy Politechnikę Śląską, gdzie Ultimaker wręczał studentom drukarkę 3D, a na koniec opisywaliśmy sensacyjną zmianę w polityce materiałowej Zortraxa. Co ważnego jeszcze wydarzyło się w kwietniu na łamach Centrum Druku 3D?

W kwietniu na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 76 artykułów, które skomentowano 57 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów kwietnia 2017:

IX edycja Dni Druku 3D w Kielcach – OFICJALNA RELACJA Z EVENTU

Tak jak zawsze, największą popularnością cieszyła się oficjalna relacja z IX edycji Dni Druku 3D w Kielcach, która odbyła się w ostatnich dniach marca 2017 r.

SPÓŹNIONY NEWS – drukarki 3D Zortrax z obsługą zewnętrznych filamentów

Pod koniec miesiąca olsztyński Zortrax zgotował nie lada niespodziankę, ogłaszając że najnowsza wersja autorskiego oprogramowania firmy – Z-SUITE, umożliwi korzystanie z filamentów innych producentów!

Szybkie drukowanie 3D w technologii FDM…?

Inżynierowie z MIT i Binghamton pracują nad nowymi metodami druku 3D w technologii FDM, które mogą w istotny sposób przyspieszyć proces powstawania modeli przestrzennych.

Studenci Politechniki Śląskiej otrzymują Ultimakera 3 – nagrodę za zwycięstwo w konkursie „Ultimaker education challange

Z końcem stycznia br. informowaliśmy, że studenci Politechniki Śląskiej zdobyli jedną z głównych nagród ufundowanych przez Ultimakera w konkursie “Ultimaker education challange“. W kwietniu otrzymali swoją nagrodę wraz z olbrzymim zapasem filamentów.

Ability1 – domowa drukarka 3D do metalu za 3000$. Gdzie tkwi haczyk…?

Ability1 to hybryda dwóch powszechnie stosowanych w przemyśle technik – spawania MIG oraz frezowania CNC. Buduje obiekty poprzez naprzemienne napawanie, a następnie obróbkę CNC, kolejnych warstw modelu 3D. Niestety jakość otrzymywanych detali jest adekwatna do ceny urządzenia…

Tutorial: jak stworzyć okolicznościową tablicę pamiątkową przy użyciu ogólnodostępnych narzędzi – dowolnego programu graficznego i 3D Buildera

Ci którzy spojrzeli na tytuł i zdjęcia poczuli się mocno dotknięci tym artykułem. Ci którzy dla odmiany go przeczytali, docenili jego wartość edukacyjną.

Zortrax wprowadza do sprzedaży nowy filament Z-ESD, odporny na wyładowania elektrostatyczne

Zanim Zortrax umożliwił korzystanie z materiałów innych producentów na swoich drukarkach 3D, zaprezentował najnowszy filament swojej produkcji – specjalistyczny Z-ESD, odporny na wyładowania elektrostatyczne.

Wkraczamy w erę przemysłowego druku 3D na masową skalę! Adidas wykorzysta technologię CLIP do produkcji nowej kolekcji obuwia…

Adidas ogłosił nawiązanie ścisłej współpracy z Carbon – producentem fotopolimerowych, superszybkich drukarek 3D drukujących w technologii CLIP. Przy pomocy tych urządzeń, będzie drukował podeszwy do najnowszej kolekcji swoich butów sportowych.

Gazeta.pl w akcji, czyli jak Adidas drukuje sportowe buty z węgla

Wszystko jest w jak najlepszym porządku, gdy media głównego nurtu pokroju Gazeta.pl zajmują się politycznymi połajankami i 2%-owymi różnicami w sondażach na dwa-trzy lata przed jakimikolwiek wyborami. W momencie gdy biorą się za opisywanie nowych technologii, wychodzą im takie sensacje, jak np. drukowanie 3D butów z węgla…

HISTORIA DRUKU 3D – CZĘŚĆ 3: projekt RepRap i narodziny niskobudżetowej branży druku 3D na świecie

Zestawienie zamykamy III częścią historii druku 3D, w której opisaliśmy genezę projektu RepRap oraz narodziny niskobudżetowej branży druku 3D na świecie.

Grafika przewodnia: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować