Dla polskiej branży druku 3D kwiecień był szczególnie ważnym miesiącem – w Kielcach miała miejsce jubileuszowa, X edycja Dni Druku 3D. Nie obyło się również bez premier nowych drukarek 3D – zarówno na rodzimym jak i zagranicznym rynku.

W kwietniu na Centrum Druku 3D opublikowane zostały ​84 artykuły, wśród najchętniej czytanych tematów znalazły się oczywiście te związane z Dniami Druku 3D. Co jeszcze zainteresowało naszych czytelników?

X edycja Dni Druku 3D w Kielcach – RELACJA NA ŻYWO!

Jak co roku największe zainteresowanie czytelników wzbudziła relacja na żywo z X edycji Dni Druku 3D, czyli fotorelacja przygotowana z myślą o wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w tegorocznych Dniach Druku 3D.

X edycja Dni Druku 3D w Kielcach – OFICJALNA RELACJA Z EVENTU 

Oficjalna relacja również z Dni Druku 3D, w której zawarte zostały informacje o wystawcach – producentach drukarek 3D, filamentów czy firm zajmujących się usługowym drukiem 3D. Co czekało na uczestników Targów Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL odwiedzających halę poświęconą rozwiązaniom z zakresu technologii przyrostowych?

Nowy UBOT3D P440 z podgrzewaną komorą, głowicą Hellfire i wielkim obszarem roboczym!

Szczegóły nowej drukarki 3D krakowiskiego producenta UBOT – P440, której oficjalna premiera  odbyła się w kwietniu 2018 roku w Kielcach, podczas X edycji targów Dni Druku 3D.

Ultimaker prezentuje drukarkę 3D nowej generacji – oto Ultimaker S5!

Kolejna premiera – tym razem ogólnoświatowa. Podczas targów Hannover Messe w Niemczech, Ultimaker zaprezentował najnowszą wersję swojej drukarki 3D – Ultimakera S5.

Stratasys prezentuje nową, 50 razy szybszą technologię druku 3D

Stratasys przedstawił nową technologię druku przestrzennego z materiałów polimerowych, STEP, która ma być 50 razy szybsza niż standardowe metody przyrostowego wytwarzania z metalu. I nie jest to jedyna wiadomość jaką producent drukarek 3D podzielił się z branżą technologii addytywnych.

  CD3D wprowadza do oferty usługę druku 3D z metalu

Dużą popularnością cieszyły się również newsy o CD3D – wraz z początkiem kwietnia firma wprowadza do oferty usługę druku 3D z metalu. Zamówienia będą realizowane w oparciu o przemysłową drukarkę 3D ProX DMP 320 firmy 3D Systems.

MELD – technologia druku 3D z metalu bez konieczności topienia i spiekania laserem

MELD Manufacturing Corporation, amerykański startup stworzył nową technologię przyrostową, która może zrewolucjonizować druk 3D z metalu. Opatentowana metoda jest pierwszym na świecie sposobem na wytwarzanie metalowych części bez konieczności topienia metalu.

  CD3D rozpoczyna sprzedaż drukarek 3D i materiałów eksploatacyjnych na platformie PGE eSklep

CD3D nawiązało współpracę z PGE Obrót SA i dołączyło do jej nowej, internetowej platformy handlowej. W ramach kooperacji, CD3D będzie oferować klientom drukarki 3D oraz materiały eksploatacyjne.

HAGE 175X – austriacka 5-osiowa drukarka 3D

Jednym z najnowszych urządzeń, które pozwala na coraz popularniejszy, 5-osiowy druk 3D jest produkowany przez austriacką firmę HAGE model 175X.

Zortrax HEPA Cover – nowe akcesorium dla użytkowników flagowych drukarek 3D Zortrax

Zortrax wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników rozwiązań oferowanych przez firmę i przedstawia Zortrax HEPA Cover, urządzenie filtrujące dedykowane dwóm flagowym drukarkom 3D – Zortrax M200 i M200 Plus. Pokrywa wyposażona została m.in. w filtr HEPA.

.

TOP 5 artykułów na 3D w praktyce

W kwietniu na łamach portalu 3D w praktyce pojawiło się łącznie 7 artykułów. Do artykułów, które cieszyły się największą popularnością w ubiegłym miesiącu należą

UBOT 3D S+ – pierwsze wrażenia

Łukasz bierze na warsztat drukarkę 3D krakowskiego producenta UBOT 3D i przedstawia swoje pierwsze wrażenia z unboxingu modelu UBOT 3D S+.

Projekt tygodnia –pieczątki

Łukasz Długosz w ramach serii “Projekt tygodnia” zaprezentował sposób wykonania funkcjonalnych pieczątek przy pomocy plotera laserowego.

Projekt tygodnia – piórnik w kształcie kredki

Szukacie kreatywnego prezentu dla najmłodszych? Dzięki jednemu z kwietniowych projektów tygodnia sami możecie wydrukować piórnik w kształcie kredki.

Projekt tygodnia – drewniany zacisk

Tutorial, który tłumaczy jak z wykorzystaniem plotera, krok po kroku wykonać drewniany zacisk, przydatny między innymi w pracach modelarskich.

Projekt tygodnia – „samopodlewająca” się doniczka

Dla wszystkich zabieganych, którzy notorycznie zasuszają swoje rośliny doniczkowe Łukasz przygotował projekt tzw. “samopodlewającej” się doniczki.

Grafika przewodnia: [1]

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować