Kwiecień był intensywnym miesiącem w branży druku 3D. Nie zabrakło informacji na temat premier nowych urządzeń i platform a także projektów podejmowanych przez firmy z długim stażem w branży technologii przyrostowych. Nasi czytelnicy szczególnie dużo uwagi poświęcili technicznym tekstom, opisującym realne aplikacje druku 3D w przemyśle.

W kwietniu na łamach Centrum Druku 3D opublikowane zostało 43 artykułów. Które z nich cieszyły się wśród Was największą popularnością?

  3D with me – nowa szkoła druku 3D SEB-COMP

W branży druku 3D SEB-COMP działa od pięciu lat, stając się jednym z liderów rynku w segmencie sprzedaży desktopowych drukarek 3D. Niedawno firma poszerzyła swoją ofertę o działalność szkoleniową, uruchamiając szkołę 3D with me.

Funkcjonalny druk 3D w motoryzacji

Druk 3D ma szanse zawojować rynek motoryzacyjny. Większość przedsiębiorstw wytwarza prototypy za pomocą technologii addytywnych, ale niektóre firmy udowadniają, że możliwe jest nawet wyprodukowanie pełnego modelu samochodu.

Tak wygląda pierwsze na świecie, drukowane 3D serce!

Za sprawą zespołu naukowców z Izraela kolejna bariera została pokonana – udało im się bowiem wydrukować 3D serce z siecią naczyń krwionośnych, zdolne do skurczu!

Formlabs prezentuje autorską technologię druku 3D i dwa nowe urządzenia, w tym wielkogabarytową drukarkę 3D!

Formlabs – największy na świecie producent desktopowych drukarek 3D drukujących z żywic światłoutwardzalnych, po blisko czterech latach prezentuje aż dwa nowe urządzenia, drukujące na dodatek w nowej, autorskiej technice druku 3D. The Form 3 oraz The Form 3L zostały oparte o technologię LFS (Low Force Stereolithography), która zdaniem producenta pozwala na jeszcze większą precyzję.

 

Wzorcowe wydruki, które pozwolą Ci poznać z bliska możliwości addytywnego drukowania

Wybór odpowiedniej technologii addytywnej, którą można wykorzystać jako pomost pomiędzy inżynierią a masową produkcją z wykorzystaniem parku maszynowego, jest decyzją, od której zależy przyszłość wielu firm. Szukając najlepszych rozwiązań, warto poznać całe spektrum możliwości, jakie oferuje druk 3D, dlatego coraz więcej firm poszukuje sampli, pozwalających sprawdzić czy dany komponent jest odpowiedni dla produkcji lub prototypów, jakie będą wytwarzane.

5 rzeczy, od których zależy wybór typu drukarki 3D

Wybór pierwszej drukarki 3D – czy to do firmy, czy do użytku prywatnego, to rzecz, która może zająć masę czasu. W naszym poradniku przedstawiamy pięć istotnych rzeczy, na jakie należy zwrócić uwagę kiedy rozważa się zakup urządzenia.

3DGence prezentuje: Pierwszy moduł drukujący dedykowany do materiałów zbrojonych o większej średnicy głowic

3DGence wprowadza do oferty moduł drukujący HF (High Flow) wyróżnia się możliwością druku 3D z materiałów zbrojonych takich jak PA-CF oraz PA-GF.

Thingiverse wycina z archiwum wszystkie modele z World of Tanks. Niestety również te autorskie, które nie mają nic wspólnego z grą…

Wargaming Group Ltd. – twórca i właściciel jednej z najpopularniejszych gier on-line „World of Tanks„, wystąpił do Thingiverse z prośbą o usunięcie modeli pojazdów, które występują w grze i które zdaniem developera zostały z niej wykradzione i są rozpowszechniane za darmo.

  Jak druk 3D wpiera procesy produkcyjne w fabryce Audi?

Audi od lat wykorzystuje potencjał technologii przyrostowych, skupiając się szczególnie na technologii druku 3D z metalu w celu wdrażania rozwiązań z zakresu Industry 4.0.. W fabryce Audi, zlokalizowanej w niemieckiej miejscowości Böllinger Höfe, otworzono osobny dział technologii przyrostowych.

1-szy BŁĄD PRZY ZAKUPIE DRUKARKI 3D – jak najtańsza, czyli „po co przepłacać?”

W swoim artykule Paweł pochyla się nad kwestią wyboru urządzenia drukującego w najpopularniejszej metodzie, czyli FDM / FFF (drukowanie 3D z termoplastów w formie żyłki) – a konkretnie nad najczęstszymi błędami, jakie popełniają kupujący przy wyborze swojej pierwszej drukarki 3D

Grafika: Photo on Foter.com

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować