Kwiecień minął pod znakiem powolnego oswajania się z nową rzeczywistością. Firmy zapewniały pomoc w walce z skutkami pandemii w postaci druku 3D przyłbic czy innych elementów ochronnego ekwipunku – w akcję druku 3D włączył się sam prezydent. Nie dziwi więc, ze w tym miesiącu zestawienie TOP 10 zostało zdominowane przez artykuły o projektach druku 3D masek i przyłbic.

W ubiegłym miesiącu na łamach Centrum Druku 3D opublikowane zostały 62 artykuły. Poniżej przedstawiamy zestawienie dziesięciu z nich, które cieszyły się największą popularnością wśród Naszych czytelników.

Omni3D udostępnia projekt ochronnej przyłbicy
Miano najpopularniejszego artykułu zyskała informacja o szczytnej inicjatywie realizowanej przez polskiego producenta drukarek 3D. Omni3D wspiera szpitale w walce z wirusem, dostarczając specjalnie zaprojektowane przyłbice ochronne dla lekarzy.
UWAGA! Ważne stanowisko w sprawie “respiratorów” amatorskiej produkcji
Oficjalne stanowisko MHRA w sprawie samodzielnego druku 3D respiratorów .
Społeczność druku 3D wobec pandemii COVID-19 – projekty naszych czytelników
Projekty naszych czytelników, które w tym szczególnym czasie mogą pomagać ale i inspirować. 

Prezydent Andrzej Duda również drukuje przyłbice ochronne na drukarkach 3D
Do akcji druku 3D przyłbic wkroczył sam Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzej Duda. Jak poinformowano dziś na jego oficjalnym koncie na Twitterze, w drukowaniu 3D przyłbic są używane drukarki 3D Zortrax M200 Plus, jakie Prezydent otrzymał od olsztyńskiego producenta.
Tak wygląda to we Francji – paryski szpital instaluje 60 drukarek 3D Stratasys F123 w celu walki z pandemią COVID-19
Szpital Uniwersytecki w Paryżu zakupił i zainstalował 60 przemysłowych drukarek 3D Stratasys F123 – mają one być wykorzystywane w druku 3D elementów przyłbic, masek, elektrycznych pomp strzykawkowych, sprzętu do intubacji, czy zaworów do respiratora. 
CD3D oficjalnym partnerem Copper3D w obszarze produkcji masek ochronnych NANOHACK 2.0
Copper3D, producent antybakteryjnych materiałów do druku 3D był jedną z pierwszą firm, która w obliczu pandemii COVID-19 opracowała projekt maski ochronnej. CD3D było od początku oficjalnym partnerem projektu Copper3D – teraz jest licencjonowanym wykonawcą masek NANOHACK 2.0.
przyłbica 3D ochronnaATMAT prezentuje alternatywne rozwiązanie dla drukowanych 3D przyłbic ochronnych
ATMAT, krakowska firma zajmująca się produkcją przemysłowych drukarek 3D również zdecydowała się na pomóc w tej trudnej sytuacji, prezentując własną alternatywę dla przyłbicy ochronnej.
maska ochronna FITAwaryjna maska ochronna od FiT Additive Manufacturing Group
Model masek ochronnych proponowany przez FIT, nazywany filter carrier ma formę siatkowego koszyczka, który za pomocą gumek recepturek można osadzić na twarzy, a w jego wnętrzu umieszcza się dowolny materiał filtracyjny.
Jak urządzić własne home office? TOP 5 modeli 3D do domowego biura
Zestawienie, naszym zdaniem, pomocnych modeli 3D, które możecie wydrukować, aby stworzyć chociaż namiastkę biura w swoim domu i stworzyć sprzyjającą ku temu atmosferę.
Sinterit maska ochronnaJak Sinterit wykorzystuje swoje drukarki 3D do produkcji środków ochrony osobistej?
Sinterit, mając na uwadze problem z niedoborem środków ochrony osobistej, rozpoczął produkcję specjalnych zaczepów, które z okularów ochronnych i kawałka plastikowej folii ochronnej mogą stworzyć przyłbicę, chroniącą przed zakażeniem drogą kropelkową.
Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować