Kwiecień upłynął nam pod znakiem poważnych ruchów dużych, międzynarodowych korporacji w kierunku branży druku 3D. Donosiliśmy o działaniach takich firm jak Lenovo, Microsoft, HP, Autodesk czy Xerox. Tymczasem największą popularnością w serwisie cieszyły się jak zwykle testy, porady i… CLIP. Jednym z najważniejszych wydarzeń była też nasza wspólna akcja z 3D Printers dotycząca drukowania repliki pomnika Misia Uszatka oraz CAxInnovation – event związany z drukiem 3D, jaki odbył się pod koniec miesiąca w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki.

W kwietniu na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 56 artykułów, które skomentowano 117 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów kwietnia 2015…

Testowanie drukarek 3D

Sprawdzanie możliwości drukarki 3D na podstawie prostych modeli testowych

Jak sprawdzić czy dana drukarka 3D drukuje dobrze i jest warta swojej ceny? Najlepiej za pomocą wydruków testowych. Oto garść porad jak sprawdzić możliwości drukarek 3D za pomocą prostych i szybkich wydruków testowych?

Carbon 3D CLIP

Naukowym okiem na technologię CLIP

Technologia CLIP wciąż budzi wiele emocji, chociaż tak naprawdę wciąż do końca nie wiadomo na czym ona polega i jak działa. Wojciech Adamczyk z firmy Sygnis w swoim gościnnym wpisie, rzucił na cały temat bez porównania więcej światła, publikując świetny artykuł opisujący tą technologię z naukowego punktu widzenia.

COROPad 9

COROPad, czyli polska odpowiedź na BuildTak

BuildTak to absolutny standard jeśli chodzi o niskobudżetowe drukarki 3D. Tym bardziej cieszy, iż na rynku pojawiła się polska – i na dodatek równie dobra i tańsza alternatywa. W kwietniu mieliśmy okazję testować COROPad z firmy CORO Technology. Testy zakończyły się pełnym powodzeniem!

FAQ druk 3D

Niskobudżetowy druk 3D w technologii FDM – FAQ

Kolejny gościnny artykuł – tym razem autorstwa Filipa Misztala, właściciela filasklep.pl, znanego w społeczności druku 3D jako FlameRunner. Jedyne w swoim rodzaju FAQ na temat niskobudżetowego druku 3D z miejsca stało się jednym z kluczowych miejsc do odwiedzenia przez początkujących użytkowników drukarek 3D.

3DBenchy 01 3DBenchy – łódka do testowania drukarek 3D

Kontynuacja tematu testowania drukarek 3D na podstawie modeli testowych. W kwietniu w sieci pojawił się genialny w swej prostocie model łódki do wydrukowania, który wyciąga z każdej drukarki 3D drukującej w technologii FDM wszystko co najlepsze… i najgorsze zarazem.

Jakość filamentów a jakość wydruków 01

Wpływ jakości filamentu na jakość otrzymywanych wydruków

Na to jak drukuje dana drukarka 3D ma wpływ nie tylko jakość wykonania samej drukarki 3D lecz również filament, z jakiego drukujemy. W tym artykule znajdziecie na to bezsprzeczne dowody.

Miś Uszatek 01

Miś Uszatek, 300 godzin drukowania 3D i konkurs dla przedszkolaków, który przerósł nasze najśmielsze oczekiwania…

Chociaż zdarza nam się od czasu do czasu wydrukować coś naprawdę fajnego, tym razem dokonaliśmy rzeczy naprawdę spektakularnej. W marcu skanowaliśmy na u. Piotrkowskiej w Łodzi pomnik Misia Uszatka, a w kwietniu wspólnie z 3D Printers, drukowaliśmy na HBotach jego oryginalną replikę o wysokości blisko 1 metra.

3DGence VW

Drukarki 3DGence w najnowszej reklamie Volkswagena

Czegoś takiego jeszcze nie było… W najnowszej reklamie VW Passata, cały show skradły… drukarki 3D gliwickiej firmy 3DGence oraz technologia druku 3D!

CAxInnovation

CAxInnovation – relacja z pierwszego dnia eventu

Relacja z niedawnego eventu CAxInnovation, jaki odbył się w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki, w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Wydarzeniem eventu była premiera gigantycznej drukarki 3D KILO autorstwa Monkeyfab.

Z-Temp 01

Z-TEMP, czyli jak zhackować Zortraxa i drukować na nim z każdego materiału?

Zortrax to bez wątpienia jedna z najlepiej drukujących niskobudżetowych drukarek 3D na rynku, niestety posiada ograniczenie w postaci konieczności drukowania wyłącznie z dedykowanych filamentów, opartych głównie o ABS. Tymczasem pewna amerykańska firma znalazła sposób na to aby to obejść. A dokładnie zhackować…

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować