W lipcu sporo miejsca na łamach serwisu poświęciliśmy podsumowaniom czerwcowych targów Additive Manufacturing Europe w Amsterdamie, jednakże koniec końców wszystkie laury przypadły Zortraxowi… Artykuły na temat olsztynian zdominowały pierwszą piątkę, ustępując w jednym przypadku jedynie… największemu skandaliście polskiej branży druku 3D – Leszkowi Podwórkowi, który opublikował kolejną część swojego “dziennika eksperta druku 3D“.

W lipcu na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 88 artykułów, które skomentowano 130 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów lipca 2016:

Zortrax 00

Jak Zortrax przyćmił konkurencję na targach Additive Manufacturing Europe 2016 w Amsterdamie

Zortrax był absolutną gwiazdą targów w Holandii. Jego stoisko było przygotowane najlepiej ze wszystkich, przyćmiewając nawet takich tuzów jak Ultimaker czy TRUMPF.

Druk 3D

Z dziennika eksperta druku 3D. Część 2 – otwieram drukarnię 3D!

Łukasz Podwórek powraca ze swoją bezpośrednią i ekstremalnie surową opowieścią o perypetiach związanych z zakładaniem i prowadzeniem drukarni 3D w Polsce. Równocześnie dochodząc do granic tego co jest akceptowalne na łamach serwisu…

Zortrax-logo

Właściciel CCC – Dariusz Miłek, przejmuje 15% akcji Zortraxa za 44 mln PLN

W zeszłym roku Michał Sołowow zainwestował we 3DGence – teraz kolejna osoba z czołówki najbogatszych ludzi w kraju wkracza w branżę druku 3D. Dariusz Miłek – właściciel sieci sklepów obuwniczych CCC oraz fabryk produkujących obuwie, przejął 15% akcji Zortraxa za niebywałą jak na tą branżę kwotę – 44 mln PLN!!!

Zortrax Inventure

Drugi Kickstarter Zortraxa

Mimo dwóch spektakularnych sukcesów w postaci zdobycia poważnego inwestora, premiery nowej drukarki 3D – M300 oraz sukcesu na targach Additive Manufacturing Europe, Zortrax ma wciąż kilka kwestii, które wymagają rozwiązania. Jedną z nich jest Inventure, co do którego wciąż nie wiadomo kiedy zostanie wysłany do klientów…?

Wanhao D6

Zortrax M200 z Chińskiej Republiki Podróbkowej czyli Duplikator 6 od Wanhao

Kolejny artykuł o Zortraxie, chociaż w zupełnie innym kontekście. Chińska firma Wanhao specjalizująca się w podrabianiu drukarek 3D konkurencji, tym razem wzięła na warsztat Zortraxa M200, czyniąc jego “niemalże” wierną kopię…

VShaper Verashape wybuduje nowoczesny zakład produkujący innowacyjne drukarki 3D

To bez dwóch zdań najbardziej nowoczesny i innowacyjny artykuł jaki został opublikowany w historii naszego serwisu. Dotyczy nie mniej nowoczesnej i innowacyjnej firmy.

mitsubishis-5d-printed-parts-3-5x-stronger-3d-printed-counterparts-1

Mitsubishi Electric Research Labs testuje technologię… druku 5D!!!

Są tacy, dla których trzy lub cztery wymiary to wciąż za mało… Naukowcy z Mitsubishi Electric Research Labs pracują od pewnego czasu nad drukiem 5D!

30 serwisów z modelami STL TOP 30 serwisów z modelami do druku 3D

Kiedyś Łukasz Długosz zaprezentował zestawienie 10 najważniejszych serwisów z modelami 3D, teraz Paweł przedstawił listę aż 30 serwisów tego typu.

Ultimaker 02

Ultimaker kończy produkcję drukarek 3D Original i wyprzedaje je w super niskich cenach!

Ultimaker kończy z produkcją swojej ikonicznej konstrukcji – oryginalnego, drewnianego Ultimakera, koncentrując się wyłącznie na wyższych modelach.

Spectrum Filaments

W poszukiwaniu zamienników do Zortraxa CZĘŚĆ 2 – test HIPS-X i Ultra PET od Spectrum Filaments

Kontynuacja tematu zapoczątkowanego rok temu przez Adelę Walczak. W poszukiwaniu zamienników do Zortraxa M200 testowaliśmy dwa materiały od Spectrum Filaments – HIPS-X oraz Ultrat PET.

Politechnika Warszawska Akademia 3D – podyplomowe studia z modelowania i druku 3D na Politechnice Warszawskiej

Akademia 3D to nowy kierunek studiów podyplomowych jakie pojawią się tej jesieni na Politechnice Warszawskiej. Studenci będą poznawać tajniki technologii przyrostowych na wykładach oraz licznych laboratoriach.

Grafika przewodnia: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować