Chociaż lipiec w przemyśle to zazwyczaj sezon ogórkowy to dla branży druku 3D okazał się wyjątkowo intensywny. Nie zabrakło premier, interesujących zestawień czy innowacyjnych projektów.

W lipcu na łamach Centrum Druku 3D opublikowano 50 artykułów. Poniżej przedstawiamy zestawienie materiałów, które cieszyły się największą popularnością wśród naszych czytelników.

 

Druk 3D vs. formowanie wtryskowe – różnice, przewagi oraz progi opłacalności

W poniższym studium wykonalności przeanalizowana została wydajność druku 3D w technologii FDM / FFF z wykorzystaniem automatycznego post-processingu. Opracowanie zakłada przeanalizowanie kilku scenariuszy biznesowych – wyniki zestawione zostały z efektami wynikającymi z tradycyjnych technik wytwórczych.

BASF wprowadza Ultrafuse 316L – metalowy filament do desktopowych drukarek 3D

BASF zaprezentował innowacyjny filament do drukarek 3D typu FDM / FFF – Ultrafuse 316L, będący kompozytem polimeru i metalu. Pozwala on na tworzenie funkcjonalnych prototypów ze stali nierdzewnej 316L na podobnej zasadzie jak odbywa się to w przypadku materiałów Desktop Metal i Markforged.

Ultimaker zmienia siedzibę główną i prezentuje nowe logo, chwaląc się przy okazji wynikami sprzedaży drukarek 3D

Ultimaker – jeden z największych producentów desktopowych drukarek 3D na świecie, ogłosił zmianę swojej siedziby głównej, a przy okazji zaprezentował nowe logo i identyfikację wizualną firmy.

Gdzie jechać na targi i konferencje druku 3D w drugiej połowie 2019 roku…?

Paweł stworzył listę aktualną listę targów i konferencji poświęconych drukowi 3D jakie odbędą się w drugiej połowie roku w Polsce i w Europie. Lista będzie sukcesywnie aktualizowana.

Pierwszy polski elektryczny motocykl powstały dzięki technologii druku 3D

Młody projektant, Piotr Krzyczkowski, stworzył wygodne, ekonomiczne oraz przyjazne środowisku rozwiązanie komunikacyjne, idealne dla mieszkańców aglomeracji. W realizacji projektu wykorzystano technologię druku 3D, która pozwoliła na wykonanie w pełni działającego prototypu.

Kolorowy druk 3D w jakości przemysłowej

Niezależnie od tego, czy chodzi o spersonalizowane prace projektowe, zaawansowaną produkcję komponentów lotniczych, czy nawet tkanki, kolor ma znaczenie. Za sprawą HP, w projektowaniu przemysłowym, mechanicznym oraz designie i sztuce pojawiło się innowacyjne rozwiązanie, oferujące wydruki w pełnej palecie kolorów.

 

Zobacz video z wizyty w fabryce PRUSY, gdzie pracuje 900 drukarek 3D

Popularny Youtuber – Joel Telling, znany jako 3D Printing Nerd, odwiedził niedawno fabrykę PRUSY w Pradze gdzie twórca firmy – Josef Průša, oprowadził go prezentując m.in. legendarną, największą na świecie farmę drukarek 3D.

600 par chińskich butów sportowych wykonanych na drukarkach 3D, sprzedanych na pniu w chwili premiery

Chiński producent obuwia sportowego – PEAK Sports Products zaprezentował w miniony piątek buty wykonane praktycznie w całości przy użyciu drukarek 3D. Pierwszych 600 par obuwia o nazwie FUTURE FUSION PEAK3D trafiły do sprzedaży w sklepie internetowym producenta i praktycznie od razu znalazły nabywców.

  Premiery w Omni3D

Podczas targów 3D Solutions, które trwały w dniach 4-7 czerwca przedstawione zostały dwa nowe modele drukarek 3D. Co więcej, Omni3D brało udział w największym corocznym spotkaniu przedstawicieli firm sektora automotive, czyli konferencji AutoEvent.

Post-processing jest wciąż istotną przeszkodą w popularyzacji druku 3D w przemyśle

W najnowszym raporcie firmy konsultingowo-badawczej Wohlers Associates dowiadujemy się m.in., że aż 26% kosztów wytworzenia detali techniką addytywną konsumują prace wykończeniowe.

Grafika: Photo on Trendhype

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować