Lipiec, czyli pierwszy miesiąc wakacji upłynął pod znakiem wielkich upałów i żaru lejącego się z nieba. Na CD3D było równie gorąco, a pod poszczególnymi artykułami toczyły się najgorętsze dyskusje od czasów powstania serwisu. Mowa przede wszystkim o tekście informującym o dodaniu do zestawienia drukarek 3D Zortraxa i Prime3D z Monkeyfab. To błahe z pozoru wydarzenie wywołało wielowątkową wymianę zdań, w której głos zabrali najważniejsi ludzie z branży niskobudżetowych drukarek 3D z Rafałem Tomasiakiem, Krzysztofem Dymianiukiem i Michałem Kosińskim na czele. Oprócz tego wielkim zainteresowaniem cieszył się temat o nowych cenach Up!`ów oraz prezentacja BlackJeta – nowej drukarki 3D z Krakowa.

W lipcu na CD3D opublikowaliśmy łącznie 64 artykuły, które skomentowano 316 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów lipca…

Zortrax Prime3D

Nareszcie! Nowe drukarki 3D w zestawieniu: Zortrax M200 i Prime3D

63 komentarze – takie żniwo zebrał tekst informujący o wstawieniu Zortraxa i Prime 3D do naszego zestawienia drukarek 3D. Co najważniejsze, komentarze nie miały charakteru pyskówki, tylko merytorycznej i ciekawej wymiany zdań. Choć emocji nie brakowało…

BlackJet 00

BlackJet – czy doczekaliśmy się pierwszej polskiej maszyny klasy PRO?

Krakowska firma ENVIDIO wywołała spore zamieszanie prezentacją swojej drukarki 3D BlackJet, które jest mocno inspirowane profesjonalnymi urządzeniami klasy Stratasysa czy Tiertime.

Up

Znamy nowe ceny Up!`ów. Miażdżą…

To czy Up!`y zmiażdżą konkurencję – czas pokaże? Na pewno miażdżąca była sama informacja o nowych, ultra niskich jak na klasę tych urządzeń cenach… Efektem tego była kolejna gorąca dyskusja na ponad 20 komentarzy.

Robert Mierzwiński 01

Robert Mierzwiński – bohater dnia codziennego

Bardzo budująca historia człowieka, który cierpiąc na nieuleczalną chorobę genetyczną podąża śmiało przez życie nie zważając na liczne ograniczenia. Robert Mierzwiński – mąż, ojciec i grafik komputerowy z wieloletnim stażem podjął się bardzo trudnego wyzwania – samodzielnej budowy RepRapa!

Popsuty RepRap Dlaczego nie należy zostawiać RepRapa drukującego na noc…

Krótka, acz bardzo treściwa historia człowieka, który cudem uniknął pożaru zostawiając na noc drukującą Prusę własnej roboty…

Jak prawie zostałem prezesem

Jak prawie zostałem Prezesem…

Tytuł mówi wszystko…Historia pewnej firmy, która postanowiła uszczęśliwić mnie stanowiskiem prezesa europejskiego oddziału. Na szczęście bez powodzenia.

Druk 3D przyszłości

Ok., to opowiem wam o drukarkach 3D przyszłości…

Moja wizja przyszłości i tego, w którym kierunku podążą poszczególne technologie druku 3D.

8 rzeczy które powinny być w drukarkach 3d

8 rzeczy w drukarce 3D, które przydałyby ci się najbardziej…

Czyli lista życzeń Pawła. Choć jakby się tak zastanowić, to w gruncie rzeczy każdego użytkownika drukarki 3D.

Szkolenia CD3D 04

Szkolenia z druku 3D wspólnie z CD3D!

W lipcu uruchomiliśmy dział ze szkoleniami z druku 3D i rozpoczęliśmy rekrutację na dwa terminy sierpniowe. Po dwóch tygodniach… zamknęliśmy ją z powodu braku wolnych miejsc, uruchamiając kolejne dwa terminy. Szkolenia cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i już wkrótce zaprezentujemy Wam ich bogatszy pakiet.

O nieco większych wydrukach main

O nieco większych wydrukach

Na koniec debiutancki tekst Krzysztofa Matusiewicza, który choć opublikowany w ostatnich dniach czerwca, przez pierwszą połowę lipca cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem czytelników.

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować