Lipiec rozpoczął się mocnym akcentem w postaci recenzji Jelweka Prusy i3 XL i Monkeyfab PRIME, jak również pewnej niezwykle ożywionej dyskusji nt. naszego pewnego projektu edukacyjnego. Jednakże najważniejszym wydarzeniem – i to na skalę ogólnopolską, były nasze testy Graphene 3D – kompozytu PLA i słynnego grafenu.

W lipcu na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 75 artykułów, które skomentowano 196 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów lipca 2015…

VISTULA CD3D

Akademia Finansów i Biznesu VISTULA i CD3D ogłaszają rekrutację na podyplomowe studia: „Dyplomowany specjalista ds. druku 3D”Anatomia hejtu, czyli jak grupka studentów postanowiła strollować nasz news o studiach podyplomowych

Krótka informacja o uruchomieniu przez nas kierunku podyplomowych studiów w Akademii Finansów i Biznesu VISTULA w Warszawie wywołał olbrzymią, acz zupełnie niepotrzebną dyskusję… Na szczęście cała historia miała ostatecznie szczęśliwy finał, czego efektem była moja wizyta na Politechnice Wrocławskiej i stworzenie innego, bardzo chętnie czytanego artykułu (o czym poniżej…).

Jelwek

Mroczne widmo – relacja z budowy drukarki Jelwek Prusa i3 XL

Relacja Łukasza Czuby z montażu popularnej drukarki 3D Jelwek Prusa i3 XL.

gra

Co można zrobić, mając drukarkę 3D i filament z grafenem?

W lipcu jako pierwsi w Polsce testowaliśmy nowatorski materiał kompozytowy PLA i grafenu – Graphene 3D. Adela Walczak opisała co można zrobić z tego materiału…?

Factory 2_0

Omni3D powraca, czyli premiera „legendarnego” Factory 2.0

Omni3D zaprezentowało swoją długo oczekiwaną drukarkę 3D Factory 2.0 o imponującym obszarze roboczym na poziomie 50 x 50 x 50 cm. To nie koniec unikalnych funkcjonalności tego urządzenia, które posiada szereg ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych. Co najważniejsze – firma powraca do życia, po wielu miesiącach ciszy…

swap Wejdź w moje drukowane buty, czyli Michalina i Adela zamieniają się drukarkami 3D

Adela Walczak i Michalina Urbaniak z Pracowni Indywidualnych Implantów Medycznych w łódzkim Technoparku zamieniają się na jeden dzień drukarkami 3D. Michalina uczy drukować się na RepRapie w postaci Monkeyfab PRIME, podczas gdy Adela sprawdza jak wygląda praca na profesjonalnym Objecie 350 Eden drukującym z żywic światłoutwardzalnych.

MonkeyFab Prime XT już w pełni na chodzie

Monkeyfab PRIME – recenzja drukarki 3D

Monkeyfab PRIME to jedna z najpopularniejszych polskich drukarek 3D na rynku. W zeszłym miesiącu Adela opisywała jej montaż, w lipcu przyszedł czas na recenzję złożonego urządzenia.

Reklama

Nowa spółka zainwestuje w rozwój i produkcję drukarki 3D!

Informacja o nowej spółce na polskim rynku, poszukującej partnerów do stworzenia nowej, niskobudżetowej drukarki 3D.

Monkeyfab PRIME Grafen

Drukowanie grafenem czas zacząć, czyli o czym warto pamiętać drukując z nowatorskiego kompozytu PLA i grafenu

Łukasz Czuba sprawdza jak drukuje się z grafenu – a dokładnie kompozytu PLA i tego nowatorskiego materiału, który przewodzi prąd i posiada szereg innych unikalnych właściwości.

Koniec Pirxa

Koniec Pirxa

Sensacyjna, aczkolwiek smutna informacja o zakończeniu działalności Pirxa – jednego z najpopularniejszych producentów tanich drukarek 3D na rynku polskim, który miał ambicję stworzyć pierwszą drukarkę 3D drukującą w technologii FDM w pełnym kolorze.

Pierwszy RepRap w Polsce

Historia pierwszego RepRapa w Polsce

Pierwsza drukarka 3D do samodzielnego montażu, czyli RepRap powstała na Politechnice Wrocławskiej, a jej stworzeniem zajęli się studenci zrzeszeni w kole naukowym Rapid Troopers. Oto historia tego niezwykłego, historycznego projektu.

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować