Listopad dla branży druku 3D mija pod znakiem największych targów branży addytywnej formnext, odbywających się w Frankfurcie nad Mennem – dla wielu firm z branży była to okazja do zaprezentowania nowości i umacniania pozycji. W tym miesiącu na łamach Centrum Druku 3D oprócz doniesień o najciekawszych premierach nie zabrakło również testów najnowszych drukarek 3D i to właśnie one skupiły ogromną część uwagi czytelników.

W listopadzie na Centrum Druku 3D  zostało opublikowane 58 artykułów, do najpopularniejszych należały:

Graften SizeMe – wielkoformatowe drukarki 3D na indywidualne zamówienie klienta

Graften, olsztyński producent drukarek 3D, wprowadza do swojej oferty możliwość skalowania rozmiaru drukarek 3D, w zależności od potrzeb klientów.

Zortrax Inkspire – unboxing i pierwsze uruchomienie

Nowa drukarka 3D od Zortrax wzbudza ogromne zaciekawienie wśród użytkowników druakrek 3D – mamy nadzieję, że materiał o unboxingu i pierwszym uruchomieniu rozwieje większość z nich.

TRUMPF przedstawia nową, precyzyjną metodę druku 3D z miedzi

TRUMPF konsekwentnie rozwija swoją technologię prezentując coraz nowsze rozwiązania. Niedawno niemiecki producent zademonstrował możliwości swojej drukarki 3D TruPrint 5000, ujawniając jednocześnie szczegóły swojej nowej technologii wytwarzania z proszku miedzi.

Ultimaker S5 – test drukarki 3D

Kolejny test w naszym zestawieniu – tym razem na warsztat wzięliśmy najnowsze urządzenie najpopularniejszego holenderskiego producenta desktopowych drukarek 3D -Ultimaker S5. Efekt? Oceńcie sami.

3D Lab wyrusza na podbój świata – wywiad z CEO firmy, Robertem Rałowiczem

Wywyiad z Robertem Rałowiczem, CEO 3DLab – firmy, która stworzyła innowacje na skalę świata. Ich urządzenia do atomizacji proszków metalicznych – ATO One, która odbyła się na targach formnext we Frankfurcie nad Menem cieszą się nadal niesłabnącą popularnością

colorFabb usuwa z oferty brassFill – kompozyt PLA i mosiądzu

colorFabb na początku mesiąca ogłosił, ze wycofuje z oferty brassFill. Powodem jest zbyt duża cena filamentu w stosunku do innych materiałów metalicznych dostępnych na rynku, co przekłada się na coraz niższą sprzedaż. Mówiąc krótko – koszt wytworzenia brassFill’u jest na tyle duży, że utrzymanie sensownej marży przy równoczesnej próbie zachowania konkurencyjności cenowej okazało się niemożliwe…

DWS vs Formlabs czyli sporu o patenty ciąg dalszy

Formlabs juz kilkakrotnie oskarżany był o łamanie patentów. W przypadku konfliktu z DWS kością niezgody jest konstrukcja najnowszego urządzenia amerykańskiego producenta – Form 2. DWS kilka dni temu po raz kolejny złożył roszczenie w sprawie łamanych patentów i rozwiązań wykorzystanych w ich autorskiej drukarce 3D – DWS X.

EOS przedstawi nową drukarkę 3D na targach formnext 2018

EOS, lider proszkowych technologii addytywnych zapowiedział rozszerzenie oferty swoich rozwiązań o nowe urządzenie – producent na przyszłotygodniowych targach formnext 2018 zaprezentuje zupełnie nowy system, który według zapowiedzi  jest w stanie pod wieloma aspektami zastąpić formowanie wtryskowe.

Cubic Inch prezentuje kulisy inwestycji w Jet Fusion 4200 od HP

Wiosną br. Integart – autoryzowany dystrybutor HP w Polsce, odpowiedzialny m.in. za wdrażanie innowacyjnej technologii druku 3D Multi Jet Fusion, ogłosił wdrożenie pierwszej drukarki 3D tego typu w Polsce. Klientem okazał się być Cubic Inch. Zobaczcie, jak wyglądają kulisty pracy z tym urządzeniem.

Relacja z III Forum Druku 3D w Krakowie

Blisko 150 osób uczestniczyło w III konferencji Forum Druku 3D, która odbyła się 25 października 2018 r. w TAURON Arenie Kraków. Wydarzenie, którego głównym organizatorem jest firma CadXpert z roku na rok przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych wdrożeniem technologii drukowania 3D i chcących poznać nowe możliwości addytywnego wytwarzania.

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować