Jak co roku w listopadzie oczy wszystkich entuzjastów druku 3D zwrócone są na Frankfurt nad Menem, gdzie odbywają się największe targi druku 3D – Formnext. Każdego roku wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością – nic więc dziwnego, że lwią część najchętniej czytanych artykułów tego miesiąca stanowią zapowiedzi nadchodzących premier.

W październiku opublikowane zostały 54 artykuły. Które z nich cieszyły się największym zainteresowaniem naszych czytelników – poniżej przedstawiamy ranking dziesięciu najczęściej czytanych artykułów opublikowanych w tegorocznym listopadzie.

 

Spectrum Filaments prezentuje pierwszy na świecie filament ceramiczny, możliwy do druku 3D na desktopowych drukarkach 3D!

Najczęściej czytanym artykułem tego miesiąca był news na temat nowych materiałów od Spectrum Filaments. Producent opracował ze swoimi partnerami biznesowymi nowatorską i innowacyjną w skali świata serię materiałów ceramicznych do druku 3D w technologii FDM/FFF!

Przegląd i porównanie trzech najpopularniejszych metod druku 3D – FDM, SLA, SLS. Artykuł zawiera kompleksowe źródło wiedzy na temat  technik addytywnych i zasadności ich stosowania w poszczególnych aplikacjach.

W czwartek Elon Musk prezentuje Teslę Cybertruck – od piątku możesz wydrukować sobie jej model na drukarce 3D

21 listopada br., Elon Musk – ekscentryczny założyciel Tesli, zaprezentował długo oczekiwany, w pełni elektryczny pickup przeznaczony do zadań specjalnych – Cybertruck. Równocześnie zaledwie w jeden dzień po premierze Cybertrucka, w internecie mogliśmy znaleźć gotowe pliki do druku 3D, dzięki którym mogliśmy odtworzyć kontrowersyjny pojazd na domowej drukarce 3D!

 

Spectrum Filaments uruchamia nową linię materiałów – Spectrum Industrial, a w niej aż 8 nowych filamentów!

Zapowiedź nowej linii filamentów skierowanych do przemysłu od Spectrum Filaments – wśród nich pojawiły się m.in. materiały oparte o poliamid PA6, PET-G, czy ABS. Nowa linia nosi nazwę Spectrum Industrial.

Nadchodzi bardziej ekonomiczna produkcja – Formnext 2019

Trwające 4 dni targi Formnext stanowią swojego rodzaju platformę edukacyjną, w ramach której najbardziej inspirujące postacie z branży dzielą się doświadczeniami na temat tego, w jaki sposób druk 3D może mieć realny wpływ na świat produkcyjny.

Już za tydzień! Premiera 3DGence INDUSTRY F420 na Formnext 2019

Kolejna zapowiedz premiery na targach Formnext. 3DGence, polski producent drukarek 3D dla przemysłu zapowiadał premierę nowego systemu do wytwarzania przyrostowego, dedykowanego szybkiemu prototypowaniu oraz produkcji seryjnej.

Radomska architektura z innej perspektywy

Wizyta i poznanie historii zabytków radomskiej architektury, następnie „dotknięcie” jej przez wykonanie obszernej fotorelacji, rysunków i makiety, a na deser – warsztaty z projektowania 3D i wykonanie modeli na drukarkach 3D w pracowni uczesie3d.pl. To wszystko wydarzyło się we wrześniu i październiku br. przy udziale 80 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 Specjalnej w Radomiu dzięki realizacji projektu „3D. Doświadczanie. Dotykanie. Drukowanie”, który powstał przy współpracy szkoły i Stowarzyszenia LATOROŚL.

Zortrax zaprezentuje na targach Formnext 2019 pełne portfolio maszyn – w tym przemysłową drukarkę 3D Endureal

Zapowiedz premier na Formnext 2019 – tym razem od Zortrax. Na targach Formnext 2019 we Fraknfurcie nad Menem, Zortrax zaprezentował pełne i wciąż rosnące portfolio swoich maszyn. Wśród doskonale znanych modeli z serii M Plus – M200 i M300 oraz dwugłowicowych M300 DUAL i Inventure, pojawiła się również ostatnia nowość producenta – Zortrax Endureal.

Kolejna (mini)rewolucja Zortraxa – Inventure otrzymuje możliwość drukowania z materiałów na szpulach

Opublikowane aktualizacje w oprogramowaniu Z-SUITE w wersji 2.11.2 i firmware do Inventure w wersji 1.4.0, umożliwiają nie tylko oficjalne stosowanie materiałów na szpulach (w tym również od zewnętrznych dostawców), lecz pozwala także na drukowanie tylko z jednej głowicy drukującej (domyślnie wydruki 3D zawsze powstawały z dwóch filamentów – budulcowego i podporowego, z którego tworzony był raft).

PRUSA znalazł prosty sposób na przejęcie części modeli i użytkowników z Thingiverse…

Od niedawna użytkownicy posiadający konta na obydwu platformach, mogą w łatwy i szybki sposób transferować swoje pliki z Thingiverse do PrusaPrinters.org. Wszystko odbywa się za pomocą jednego kliknięcia – programiści czeskiego producenta opracowali aplikację do importu plików STL i ich opisów.

Grafika: Pixabay

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować