Listopad upłynął pod znakiem premier nowych drukarek 3D na rynku polskim. W ciągu zaledwie kilkunastu dni, mieliśmy przyjemność opublikować artykuły przedstawiające premiery kieleckiego Fiber 3D, amerykańskiego B9Creatora oraz najnowszej produkcji Krzysztofa Dymianiuka – CUBO. Niemniej jednak, najwięcej wyświetleń miały teksty naszych ekspertów – Szymona Kostrzewy, czyli BlazakoV`a i Kamila Dziadkiewicza, czyli Reality Makera. Oprócz tego do grona najczęściej czytanych tekstów trafiła recenzja pierwszej książki o druku 3D oraz… prezentacja strojów kąpielowych Victoria`s Secret! Oto najlepsze teksty listopada!

Old Trees in autumnal Forest

W październiku opublikowano łącznie 63 artykuły, które zostały skomentowane 210 razy. Oto zdaniem naszych czytelników, najlepsza dziesiątka z nich…

FDM a DLP mini

Różnice pomiędzy „domowym” drukowaniem z plastiku (FDM) i żywicy (DLP)

Trzeci i jak do tej pory najlepszy artykuł autorstwa BlazakoV`a na Centrum Druku 3D. Tekst przedstawiający wady i zalety technologii FDM i DLP wywołał również sporo kontrowersji w środowisku RepRapowym, którego część przedstawicieli uznało, że wspierana przez nie technologia spotkała się ze stronniczym i jednostronnym przedstawieniem.  Nie mniej jednak jest to bardzo cenny i unikalny artykuł w całym serwisie.

Printshow mini

3D PrintShow w Londynie – relacja z eventu by REALITY MAKER

Relacja z targów 3D Printshow, które odbyły się w połowie listopada w Londynie, autorstwa Kamila Dziadkiewicza z Omni3D, czyli popularnego REALITY MAKERA.

 

Memy z drukarki 3D mini

TOP 10 wydrukowanych memów z oferty SHAPEWAYS

Zestawienie 10 najpopularniejszych memów w formie figurek, które można zamówić w SHAPEWAYS. Dość luźny artykuł, który dzięki wsparciu niezawodnych użytkowników Wykopu, trafił do TOP 3 najchętniej czytanych artykułów listopada.

CUBO mini

CUBO – Polska odpowiedź na Replicatora 2…?

Informacja o nadchodzącej wielkimi krokami premierze CUBO, najnowszej konstrukcji Krzysztofa Dymianiuka z Unique Design. Krzysztof pozwolił sobie porównać swoją drukarkę 3D do MakerBota, co musiało wywołać pewne kontrowersje. Artykuł był najczęściej komentowanym tekstem na CD3D w listopadzie.

B9Creator mini

B9Creator oficjalnie w Polsce!

Informacja o tym, że Szymon Kostrzewa, czyli BlazakoV rozpoczyna oficjalną dystrybucję niskobudżetowej drukarki 3D, drukującej z żywicy w technologii DLP, wywołała bardzo duże zainteresowanie jak i odrobinę kontrowersji. Części czytelników nie spodobało się, że kilka dni wcześniej Szymon pozwolił sobie popełnić tekst, w którym porównywał DLP do FDM, opowiadając się bardziej po stronie żywicy. Z jednej strony zarzucano mu stronniczość, z drugiej… czy miał kłamać…?

SONY DSC

Fiber 3D – pierwsza drukarka 3D FabLabu Kielce

Listopad obfitował w premiery nowych drukarek 3D na rynku polskim, co spotykało się każdorazowo z dużym zainteresowaniem czytelników. Nie inaczej było z Fiber 3D, zapowiedzi nowej drukarki 3D autorstwa Janusza Wójcika i Pawła Rokity, organizatorów Dnia Druku 3D w Kielcach, którzy ledwie kilka dni wcześniej ogłosili powołanie FabLabu Kielce.

Victorias Secret druk 3D mini Śnieżna kolekcja Victoria`s Secret z drukarki 3D

Piękna Lindsay Ellingson w skąpym stroju od Victoria`s Secret wykonanym na drukarce 3D – czego chcieć więcej…?

Recenzja ksiązki mini

Recenzja pierwszej książki o druku 3D

Choć recenzowana książka tak naprawdę nie jest pierwszą książką w Polsce o tej tematyce, to póki co na pewno jest najgorsza…

Wielki Biznes druk 3D mini Dlaczego Wielki Biznes omija druk 3D Wielkim Łukiem?

Właściciele Snapchat, stosunkowo prostej w założeniu aplikacji mobilnej do robienia i rozsyłania zdjęć, odrzucili propozycję Facebooka na sprzedanie swojej firmy, wartej 3 mld dolarów. W tekście zastanawiam się, dlaczego do tej pory nikt nie złożył w jakikolwiek sposób porównywalnej oferty przejęcia żadnemu producentowi drukarek 3D?

The Form 1 fail mini The Form 1 – a co jeśli to wcale nie jest aż tak dobra drukarka 3D…?

The Form 1 autorstwa Formlabs jest uznawany za jedną najdokładniejszych niskobudżetowych drukarek 3D na świecie. Tymczasem w internecie pojawiają się opinie, które kwestionują tą opinię. Oto przykład jednej z nich – pewien Amerykanin korzystał z urządzenia zaledwie 2 tygodnie, po czym zniechęcony jakością realizowanych przez nie wydruków, sprzedał ją innej firmie. Przy okazji udokumentował swoje zmagania z tą drukarką 3D…

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować