Listopad upłynął nam pod znakiem informacji o cenach oczekiwanego z niecierpliwością Zortraxa Inventure jak również fantastycznych wynikach finansowych osiąganych przez tą firmę. Ponadto Łukasz Długosz zastanawiał się czy druk 3D w technologii FDM jest bezpieczny dla zdrowia jego użytkowników, Marcin Wielkiewicz opisywał metody tworzenia form do odlewów z wykorzystaniem profesjonalnych drukarek 3D, a Karol Krawczyński prezentował najnowsze zmiany w oprogramowaniu MakerBota.

W listopadzie na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 76 artykułów, które skomentowano 113 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów listopada 2015…

Zortrax Inventure

Znamy cenę Zortraxa Inventure!

Zortrax Inventure to najbardziej oczekiwana, polska drukarka 3D tego roku. Nic zatem dziwnego, że informacja na temat jej ceny wywołała tak duże zainteresowanie wśród czytelników…

Zortrax Inventure

UPDATE: cena Zortraxa Inventure będzie niższa od zapowiadanej

…tym bardziej, że kilkanaście dni później cena została obniżona! Generalnie w kwestii ceny Zortraxa Inventure wynikło pewne zamieszanie pomiędzy producentem a resellerami, na szczęście wszystko stopniowo zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu. Nowe drukarki 3D Zortraxa lada moment pojawią się w otwartej sprzedaży.

Arevo Labs

Druk 3D w każdej płaszczyźnie przy użyciu 6-osiowego robota ABB

Firma Arevo Labs wykorzystała ramię robota ABB do stworzenia unikalnego projektu drukarki 3D, pozwalającego na drukowanie modeli w technologii FDM w aż 6 płaszczyznach! Czy tak będą wyglądać przemysłowe drukarki 3D przyszłości?

przewodniepylki

Czy drukowanie w technologii FDM jest dla nas bezpieczne?

Łukasz Długosz podejmuje dość ważny, ale często pomijany temat zdrowotności korzystania z niskobudżetowych drukarek 3D. Czy drukowanie z ABS i PLA jest bezpieczne? Czy powinniśmy używać drukarek 3D w domu?

MakerBot Desktop 3.8 Makerbot wypuszcza niespodziewany update oprogramowania i robi kolejny krok przed konkurencje

Karol Krawczyński opisuje upgrade oprogramowania do drukarek 3D MakerBota, które wyniosły pracę z tymi urządzeniami na dużo wyższy niż do tej pory poziom.

ABC Data 06

Robert Jaskółka z ABC Data S.A. o pierwszym roku działalności firmy w branży druku 3D

Mija właśnie rok odkąd ABC Data – jeden z największych dystrybutorów IT w Europie, wszedł w branżę druku 3D. Robert Jaskółka – dyrektor departamentu odpowiedzialnego m.in. za drukarki 3D w firmie opowiada o dotychczasowej współpracy z dostawcami, których produkty są w jej ofercie oraz perspektywach na najbliższą przyszłość.

Druk 3D w odlewnictwie

Zastosowanie technik wytwarzania przyrostowego w odlewnictwie

Marcin Wielkiewicz powraca w wielkim stylu z artykułem o wykorzystywaniu profesjonalnych technologii druku 3D w tworzeniu form do odlewów w przemyśle.

Make

Magazyn MAKE: publikuje listę zwycięzców w tegorocznej edycji „Make:’s Digital Fabrication Shootout”. Zortrax bez nagrody głównej, ale w ścisłej czołówce!

Magazyn MAKE: opublikował kolejny ranking drukarek 3D. Nie zabrakło w nim kontrowersyjnych pozycji…

Rafał Tomasiak CEO Zortrax Źródło: Materiały prasowe

Zortrax zapowiada rekordowy zysk w 2016 r.

Zortrax stopniowo przygotowuje się do wejścia na giełdę, a obecne oraz przewidywane zyski ze sprzedaży drukarek 3D i filamentów mogą tylko cieszyć obecnych i przyszłych inwestorów.

3d_printed_gun

Sławny drukowalny w 3D pistolet zdelegalizowany

Karol Krawczyński opisuje dalsze perypetie najsłynniejszego modelu do druku 3D – pistoletu Liberator. Tym razem został on zdelegalizowany w kolejnych państwach…

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować