W lutym doświadczyliśmy prawdziwej zimy, jednakże na łamach Centrum Druku 3D atmosfera była chwilami prawdziwie gorąca. Wszystko za sprawą Leszka Podwórka, który powrócił z kolejnym odcinkiem swojego dziennika oraz nowości jakie zaprezentował Stratasys, w postaci drukarek 3D z serii F123. Co jeszcze wzbudziło zainteresowanie i emocje czytelników…?

W lutym na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 67 artykułów, które skomentowano 71 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów lutego 2017:

Z dziennika eksperta druku 3D. Część 3 – te Startysysy są przereklamowane

Leszek Podwórek powrócił z kolejnym odcinkiem swojego dziennika. Po raz kolejny wzbudził nim spore kontrowersje…

Koniec gry dla małych producentów – Stratasys prezentuje nową linię drukarek 3D FDM

Stratasys zaskoczył wszystkich prezentując nową linię drukarek 3D drukujących w technologii FDM, w segmencie cenowym pomiędzy MakerBotami a profesjonalnymi Fortusami.

Omni3D drukuje finalne części do polskiego „supersamochodu” sportowego – Arrinera HUSSARYA

Arrinera HUSSARYA to legendarny, polski samochód sportowy, który lada moment ma szansę trafić na rynek. W jego powstawaniu pomaga poznańskie Omni3D, dostarczając producentowi wydrukowane elementy karoserii oraz różnego rodzaju prototypy.

GOM Inspect – czym jest i dlaczego warto to mieć?

Prezentacja GOM Inspect – darmowego oprogramowania do skanowania 3D.

Sześcioosiowa drukarka 3D typu FDM autorstwa dwójki szwajcarskich studentów

Dwóch studentów stworzyło prototyp ciekawej drukarki 3D, w której w trzech osiach poruszana jest zarówno głowica drukująca jak i stół roboczy.

3D Phoenix wyłącznym dystrybutorem Zortraxa na Polskę

Zortrax zmienia swoją politykę handlową w Polsce, mianując 3D Phoenixa wyłącznym dystrybutorem swoich rozwiązań na kraj.

„Potrzeba matką wynalazku”, czyli o tym jak Michelin może wkrótce zostać jednym z liderów na rynku przemysłowych drukarek 3D do metalu

Michelin – jeden z największych koncernów produkujących opony samochodowe na świecie, od pewnego czasu bardzo aktywnie działa w obszarze technologii przyrostowych. Na targach formnext zaprezentował własną linię drukarek 3D do metalu – FormUp.

Dr. Śmierć” skazany za sprzedaż drukowanych w 3D elementów do budowy broni

Kolejne doniesienie o problemach prawnych osoby, zajmującej się drukowaniem 3D broni. Tym razem sprawa była poważniejsza niż zwykle, ponieważ dotyczyła elementów stosowanych w seryjnie produkowanej broni automatycznej.

PLA i ABS od PRO3D – test filamentów

Łukasz Długosz testuje dwa popularne filamenty PRO3D – PLA i ABS.

CraftBot – jedna z najpopularniejszych drukarek 3D na europejskim rynku w ofercie ABC Data

Długo oczekiwana drukarka 3D CraftBot od węgierskiego CraftUnique trafia do oferty ABC Daty.

Brutalna promocja EnvisonTEC’a – wymień The Form 1 lub The Form 2, a dostaniesz 3000 $ na zakup drukarki 3D konkurencji

EnvisionTEC nie bardzo wie jak ma sobie poradzić z Formlabsem? Rozpoczęcie kampanii marketingowej, w której pomniejsza dokonania konkurenta i przekonuje, że jego produkty są słabe, niekoniecznie musi być najbardziej trafną decyzją…

Grafika przewodnia: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować