Wyjątkowo krótki luty zakończył się wydarzeniem, do którego przygotowania trwały przez kilka ostatnich miesięcy czyli oficjalną Galą Rozdania Nagród Polskiej Branży Druku 3D. W zestawieniu najchętniej czytanych artykułów opublikowanych w lutym nie zabrakło materiałów związanych z wydarzeniem zrzeszającym firmy z branży technologii addytywnych.

W lutym 2019 roku na łamach Centrum Druku 3D opublikowano łącznie 37 artykułów, jednak które z nich cieszyły się największą popularnością wśród naszych czytelników?

 

NAGRODY POLSKIEJ BRANŻY DRUKU 3D 2018 – ogłoszenie wyników i zwycięzców!

Najchętniej czytanym artykułem były oficjalne wyniki głosowania na zwycięzców plebiscytu Nagród Polskiej Branży Druku 3D. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w tym roku w Sosnowcu, na terenie Centrum Targowo-Wystawienniczego EXPO Silesia, które było partnerem wydarzenia.

Wszystko co chcielibyście wiedzieć nt. technologii HP Multi Jet Fusion, ale nie mieliście okazji zapytać…?

W swoim artykule Eryk Wąsek ujawnił szczegóły powstawania Cedryków, czyli nagród wręczanych zwycięzcom Nagród Polskiej Branży Druku 3D.

Simplify3D zapowiada rewolucyjny upgrade i… każe za niego extra płacić

W tym roku Simplify3D ogłosił premierę najnowszej wersji swojego oprogramowania, czyli wersję 5.0, która według twórców programu ma zawierać największą paczkę nowych funkcjonalności w historii aplikacji. Niestety, jak się okazało… upgrade do wersji 5.0 ma być płatny!

Josef Průša ogłasza sprzedaż 100.000 drukarek 3D!

Kolejny spektakularny sukces Josefa Průšy. Producent ogłosił niedawno przekroczenie liczby 100.000 sprzedanych drukarek 3D w całej, niedługiej historii czeskiej firmy. Co stoi za fenomenem Josefa Průšy i co jest źródłem jego gigantycznego sukcesu…

I MISTRZOSTWA POLSKI W DRUKU 3D – oficjalne wyniki!

Tegoroczna Gala Rozdania Nagród Polskiej Branży Druku 3D była wyjątkowa pod wieloma względami. Po raz pierwszy towarzyszyło jej również inne wydarzenie dedykowane firmom z branży addytywnej, czyli Mistrzostwa Polski w Druku 3D. Wyniki okazały się zaskakujące!

L1 – nowa, wielkogabarytowa drukarka 3D od Carbon

Carbon przedstawił L1 – nowe urządzenie, działające w ich autorskiej technologii Continuous Liquid Interface Production (CLIP), które jest odpowiedzią na potrzeby nowoczesnej produkcji.

Pathio – nowy slicer do drukarek 3D typu FDM / FFF autorstwa brytyjskiego E3D

E3D – czołowy, brytyjski producent akcesoriów do drukarek 3D pracujących w technologii FDM / FFF, postanowił wprowadzić nieco zamieszania do ustalonego porządku rzeczy, prezentując Pathio– nowy slicer, dedykowany użytkownikom amatorskich drukarek 3D. Czy poradzi sobie jednak na konkurencyjnym rynku slicerów 3D?

 

Premiera Z-SUITE 2.8.0 i możliwość drukowania 3D na Zortraxie bez raftu!

W minionym miesiącu Zortrax opublikował bardzo duży pakiet zmian i nowych funkcjonalności – w tym jedną iście rewolucyjną. Po raz pierwszy w historii użytkownicy drukarek 3D z serii M200 / M200 Plus oraz M300 / M300 Plus będą mogli drukować detale z pominięciem raftu!

 

PLA ES™ – nowe, ekonomiczne PLA od HMF Chemical Advanced Materials

PLA ES™ to nowy materiał od HMF Chemical Advanced Materials – konsorcjum trzech polskich firm produkcyjnych: MIFON Chemical, P3D oraz CORO Technology.

Już za tydzień! V-ta Gala Rozdania Nagród Polskiej Branży Druku 3D

Nasze zestawienie zamyka zapowiedź V-tej Gali Rozdania Nagród Polskiej Branży Druku 3D.

Źródło: Photo by yandzho on Foter.com / CC BY-ND

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować