Luty ugościł nas typowo wiosenną pogodą – było zimno, szaro, za to bez śniegu. Zupełnie inna atmosfera panowała na CD3D – w lutym zaprezentowaliśmy nowe logo, nową wersję strony głównej portalu, nie zabrakło również wielu ciekawych artykułów, które cieszyły się sporym zainteresowaniem czytelników. Jak to zwykle w życiu bywa, najwięcej emocji wzbudził artykuł, którego bohaterką była wydrukowana dama o bardzo bujnych kształtach. Ponadto dużo odsłon zanotowały artykuły poświęcone materiałom do druku 3D i nowym drukarkom 3D na rynku.

W lutym na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 55 artykułów, które skomentowano 161 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów lutego 2015…

Historia długiego wydruku 04

Z pamiętnika drukarza 3D: krótka historia długiego wydruku i źle nawiniętego filamentu na rolce

Historia wyjątkowo długiego (i dużego!) wydruku 3D realizowanego na drukarce 3D HBot, zakończonego sporym rozczarowaniem, które szczęśliwie udało się przekuć w sukces.

ABS i PLA

Jak odróżnić ABS od PLA?

Czym różnią się od siebie dwa najpopularniejsze materiały do druku 3D stosowane w niskobudżetowych drukarkach 3D? W tym artykule znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

Smartcore

Smartcore – prymitywna drukarka 3D do samodzielnego montażu, która… jest genialna w swej prostocie!

Smartcore to prosta (wręcz prostacka) konstrukcja niskobudżetowej drukarki 3D klasy RepRap, która ujęła wielu czytelników swoją przemyślaną budową, pozwalającą na osiągnięcia całkiem przyzwoitego efektu, bez angażowania poważniejszych środków finansowych w jej zbudowanie.

Chameleon 3D

Izraelski Chameleon 3D, czyli kolejna drukarka 3D drukująca w pełnym kolorze w FDM. Podobno…

Nic tak nie działa na wyobraźnię, jak koncepcja pełnokolorowych wydruków realizowanych za pomocą drukarki 3D drukującej z plastiku. Izraelski Chameleon 3D daje taką obietnicę. Niestety przed nim było już składanych kilka tego typu obietnic i wszystkie kończyły się większym bądź mniejszym rozczarowaniem… Jak będzie w tym przypadku?

LayMould LayMould – filament do drukowania form odlewniczych

Firma 3D Phoenix udostępniła nam do testów bardzo ciekawy materiał do druku 3D w postaci LayMould od niemieckiego Orbi-techa. Fantastycznie prosty w druku 3D filament, dedykowany do drukowania form odlewniczych.

Dimafix Zortrax Monkeyfab

Dimafix vs Zortrax M200 oraz garść przemyśleń na temat Z-ABS

Najpierw opublikowaliśmy test Dimafixu – fantastycznego preparatu w formie sprayu, służącego do zwiększania przyczepności wydruków do stołu. Jedna z komentujących ten artykuł osób zgłosiła zastrzeżenia do testu, argumentując iż drukowaliśmy relatywnie niewielkie modele. W kolejnym tekście przedstawiliśmy rezultaty kolejnych testów realizowanych z użyciem dużo większych projektów. Przy okazji odkryliśmy inne ciekawe rzeczy, dotyczące dla odmiany pewnego filamentu…

 10 największych problemów z drukarką 3D

10 największych rozczarowań po zakupie nowej drukarki 3D

Niskobudżetowa drukarka 3D to w dalszym ciągu spory wydatek dla wielu firm lub osób. Oto lista 10 największych rozczarowań, jakie mogą spotkać kogoś, kto dokonał wyjątkowo nietrafionego zakupu…

Druk 3D z grafenu

Tak wygląda proces druku 3D z grafenu!

Grafen to materiał przyszłości, który cały czas wzbudza równie dużo emocji co zainteresowania. Grupie brytyjskich naukowców udało się po raz pierwszy przeprowadzić udany wydruk 3D wykorzystując ten fantastyczny materiał.

Endivio

Endivio – twórcy BlackJeta, uruchamiają produkcję drukarek 3D i rekrutują pracowników

O Endivio – firmie znanej z produkcji drukarki 3D BlackJet było ostatnimi czasy stosunkowo cicho. Teraz się to zmienia! Firma zapowiada duże zmiany jakie mają nadejść w nadchodzącym roku, a na początek rozpoczyna rekrutację na kilka stanowisk związanych z produkcją.

Niezbędnik drukarza 3D

Niezbędnik drukarza 3D

Lista narzędzi i rzeczy, które każdy drukarz 3D powinien mieć zawsze pod ręką.

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować