Maj upłynął nam pod znakiem dwóch długich weekendów, jednakże nie powstrzymało to naszych redaktorów przed publikacją kolejnych artykułów z szybkością karabinu maszynowego. W maju opublikowaliśmy rekordowe 100 artykułów, a wśród nich kilka perełek, jak chociażby debiutancki tekst Leszka Podwórka, który podzielił się z naszymi czytelnikami swoimi doświadczeniami ze składania drukarek 3D. Ponadto, Zortrax po raz kolejny zaskoczył wszystkich swoimi wynikami finansowymi (a także nową siedzibą!), a HP przedstawiło w końcu swoją drukarką 3D w finalnej wersji.

W maju na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 100 artykułów, które skomentowano 103 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów maja 2016:

Ewa Kopacz

Audyt rządów PO i historia drukarki 3D za 50 mln PLN, której (podobno?) nikt nie używa

Rząd Prawa i Sprawiedliwości dokonał spektakularnego (medialnie) audytu rządów poprzedniej ekipy kierowanej przez Ewę Kopacz. Wśród wielu wątków poruszanych przez poszczególnych ministrów pojawił się wątek drukarek 3D wartych 50 mln PLN, które podobno stoją nieużywane…

SONY DSC

Czy za wydruk 3D żywności można pójść do więzienia?

Od wielu lat wiele osób ekscytuje się drukiem 3D żywności – tymczasem okazuje się, że w polskim prawie nie jest to wcale tak proste i oczywiste jak mogłoby się wydawać.

Drukarka 3D

Z dziennika eksperta druku 3D. Część 1 – kupuję drukarkę 3D i wchodzę w ten biznes…

Leszek Podwórek w swoim debiutanckim artykule dzieli się z czytelnikami swoimi trudnymi doświadczeniami w budowaniu drukarki 3D.

Piotr i Paweł 01

Wydruki jak świeże bułeczki

Radomski Piotr i Paweł uruchomił usługę druku 3D w swoim sklepie. Jak drukarki 3D sprawdzają się w miejscu, do którego przychodzimy kupić pieczywo, nabiał i inne produkty żywnościowe?

HP 01

HP prezentuje komercyjną wersję swojej długo oczekiwanej drukarki 3D

Najpierw sensacyjna wiadomość o wejściu w branżę druku 3D, potem długo, długo nic… aż w końcu HP przedstawiło konkrety i wszyscy padli na kolana!

Zortrax-logo Zortrax publikuje wyniki finansowe za Q1 2016

Zortrax przedstawił w maju swoje wyniki finansowe na pierwszy kwartał 2016 r., które bardzo pozytywnie wszystkich zaskoczyły. Jeżeli firmie uda utrzymać się ten poziom wzrostu, czeka ją kolejny rekordowy rok.

ODO Motion 01

ODO Motion – czujnik do autopoziomowania stołu w drukarkach 3D, w ofercie get3D

Infinum3D wprowadziło na rynek prezentowany na marcowych Dniach Druku 3D w Kielcach czujnik do autopoziomowania stołów w drukarkach 3D typu FDM. Czujnik pojawił się w ofercie get3D.

Spectrum Group (2) Skupiamy się na robocie…” – wywiad z Tomaszem Augustyniakiem ze Spectrum Group

Spectrum Group to jedna z najszybciej rozwijających się firm w polskiej branży druku 3D. Współzałożyciel Spółki – Tomek Augustyniak, opowiedział nam o kulisach sukcesu firmy.

Zortrax siedziba

Zortrax prezentuje swoją nową siedzibę

Zortrax zaprezentował światu nową siedzibę spółki.

BIBO 3D Printer Polowanie na idiotów z Europy

Chińska firma BIBO 3D próbuje wcisnąć ciemnotę naiwnym klientom z Europy, prezentując rzeczy, które w niewielkim stopniu pokrywają się z rzeczywistością.

MontajesCREATIVIDADMini&LCDragon Wszystko co chcielibyście wiedzieć o drukarce 3D Liquid Crystal, ale wstydziliście się zapytać…

Łukasz Długosz dzieli się swoimi wrażeniami na temat pracy z drukarką 3D Liquid Crystal.

Grafika: [1]

CD3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować