W tegorocznym, wyjątkowo zimnym maju nasi użytkownicy często czytali artykuły o Zortraxie oraz materiały dotyczące HP i ich technologii druku 3D. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również omówienia wyników finansowych publikowanych przez największych graczy z branży.

Łącznie, w maju na łamach Centrum Druku 3D opublikowane zostało 50 artykułów. Poniżej przedstawiamy zestawienie najpoczytniejszych materiałów.

  Zortrax M300 Dual – nowa, dwugłowicowa drukarka 3D o dużym obszarze roboczym

Polski najpopularniejszy producent druakarek 3D zaprezentował nową wersję swojego flagowca – Zortrax M300 Dual. Model wprowadza szereg nowatorskich rozwiązań – umieszczony w M300 Dual ekstruder z podwójnym hotendem i dwoma oddzielnymi głowicami pozwala na tworzenie modeli o geometrii niemożliwej do uzyskania na drukarkach pracujących tylko z jednym materiałem.

Pojedynek: MJF kontra SLS, czyli porównanie technologii addytywnych opartych o proszek poliamidowy

Porównanie dwóch proszkowych technologii druku przestrzennego – SLS i MJF. Obie należą do rodziny fuzji proszkowych, gdzie modele są budowane przez termiczne stapianie (lub spiekanie) cząstek proszku polimerowego warstwa po warstwie – na czym jednak polega różnica między technologiami?

Zortrax Apoller – czym jest, jak działa i do czego służy system do automatycznego wygładzania wydruków 3D?

Kolejne miejsce na podium – kolejny artykuł o urządzeniu Zortrax. Niedawno Zortrax wprowadził do oferty sprzęt do automatycznego wygładzania wydruków z termoplastów – Zortrax Apoller. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdźcie sami!

3-ci BŁĄD PRZY ZAKUPIE DRUKARKI 3D – cała prawda o drukowaniu 3D z dwóch głowic drukujących

Kolejny artykuł z cyklu o błędach popełnianych podczas zakupu drukarki 3D. Tym razem Paweł przedstawia dokładnie zalety oraz wady drukarek 3D z dwoma głowicami drukującymi.

Możliwości finansowania wdrożenia technologii 3D w branży produkcyjnej

Innowacje są konieczne – pytanie tylko, gdzie ich szukać i skąd wziąć środki na sfinansowanie rozwoju? Rynek ewoluuje w coraz szybszym tempie, premiując tych, którzy do tych zmian zdołają się dostosować niemal w czasie rzeczywistym. Istotne jest to, by zmiany oczekiwane przez otoczenie konkurencyjne wprowadzać jak najszybciej.

3D Systems sprzedaje 90% drukarek 3D więcej niż przed rokiem i… wciąż generuje duże straty!

3D Systems udało się osiągnąć coś, co naprawdę bardzo rzadko (nigdy…?) się zdarza. Firma opublikowała w zeszłym tygodniu swoje wyniki finansowe za I kwartał 2019 roku. Dobra wiadomość – masa złych wiadomości…

HP prezentuję nową drukarkę 3D – Jet Fusion 5200 i zwiększa skalę produkcji addytywnej w przemyśle

W ofercie HP pojawił się nowy model drukarki 3D – Jet Fusion 3D 5200, rekomendowanej jako najbardziej zaawansowane rozwiązanie do drukowania 3D ze sproszkowanych tworzyw sztucznych.

ZMorph i HBOT3D łączą siły

ZMorph i 3D Printers, właściciel marki HBOT 3D ogłosili, że w odpowiedzi na potrzeby rynku podjęli decyzję o połączeniu sił. Od tego momentu ZMorph i HBOT 3D wspólnie będą tworzyć produkty.

  SLM Solutions opublikowało wyniki finansowe za Q1 2019. Tak źle chyba jeszcze nie było…

SLM Solutions to jeden z najbardziej zasłużonych i znanych producentów drukarek 3D do metalu na świecie. Jednakże wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku są tak fatalne, że trudno uwierzyć, że mamy do czynienia z jednym z liderów rynku…

Druk 3D w medycynie z wykorzystaniem technologii proszkowych

Druk 3D ma coraz większy wpływ na różne gałęzie przemysłu, rewolucjonizując i ulepszając produkcję w różnych branżach. Na czoło wysuwa się medycyna, gdzie liczba zastosowań technologii addytywnych z roku na rok wzrasta, a co jakiś czas dowiadujemy się o kolejnych spektakularnych sukcesach czy to w transplantologii, czy przy prowadzeniu udanych eksperymentów z biodrukowaniem tkanek z żywych komórek.

Grafika: Photo on Foter.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować