Maj upłynął pod znakiem dwóch newsów na temat najbardziej znanych, polskich produktów eksportowych z dziedziny druku 3D i gier. Pierwszy dotyczył oczywiście Zortraxa i premiery jego najnowszego urządzenia w postaci Inventure. Drugi, to nasza realizacja wilczych medalionów na zlecenie firmy Direct Channel, która stworzyła ekskluzywny set dla Sony Entertainment Polska. Oprócz tego, dużą popularnością cieszyły się recenzje drukarek 3D Ultimaker 2 i CEL Robox oraz kolejna fantastyczna realizacja autorstwa PIAP design, w związku z premierą e-booka „Starość aksolotla” Jacka Dukaja.

W maju na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 60 artykułów, które skomentowano 125 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów maja 2015…

Zortrax Inventure

Premiera nowej drukarki 3D Zortraxa! Oto Zortrax Inventure

Na koniec maja miała premierę długo oczekiwana, nowa drukarka 3D olsztyńskiego Zortraxa, w postaci Inventure. Urządzenie ma szansę wywołać sporo zamieszania na rynku za sprawą licznych funkcjonalności, takich jak np. zamknięta i podgrzewana komora robocza, czy dedykowany filament w kartridżach. Zortrax Inventure ma trafić na rynek na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku.

Wiedźmin

Wilcze medaliony Wiedźmina w mediapacku PlayStation Polska na premierę najbardziej oczekiwanej gry roku

W zeszłym miesiącu realizowaliśmy wspólnie z 3D Printers replikę pomnika Misia Uszatka, w maju podjęliśmy się realizacji kolejnego, równie trudnego co spektakularnego projektu, w postaci wilczych medalionów z gry Wiedźmin. Wilki trafiły do najważniejszych influencerów w Polsce – blogerów, youtuberów oraz dziennikarzy gamingowych.

Lewihe Play 01

PLAY – najtańsza drukarka 3D na świecie kosztuje zaledwie 280 PLN (69 €) netto. Oczywiście jest w tym pewien haczyk (a raczej mnóstwo haków)…

Najtańsza drukarka 3D w historii pochodzi z Hiszpanii. Niestety ktoś kto skusi się na jej zakup musi liczyć się z tym, że będzie musiał zainwestować jeszcze wiele pieniędzy w szereg rzeczy, których zestaw bazowy nie obejmuje. Np. elektronikę sterującą, silniki krokowe, czy głowicę drukującą… Ogólnie – słaby deal.

Ultimaker 2

Ultimaker 2 – recenzja drukarki 3D

Recenzja jednej z najbardziej znanych i cenionych konstrukcji na rynku.

GATE 2_0 GATE 2.0 wchodzi do otwartej sprzedaży

O GATE 2.0 z 3NOVATICA jest już dość głośno od kilku miesięcy. W maju urządzenie nareszcie trafiło do oficjalnej sprzedaży.

Wielkie korporacje

Żarty się skończyły, czyli duże korporacje zaczynają swój marsz w kierunku przejęcia branży druku 3D

Coraz więcej dużych i uznanych firm wchodzi w branżę druku 3D. HP, Microsoft, Autodesk, Lenovo i wiele innych… Choć firmy wciąż nie są jeszcze gotowe aby wejść ze swoimi produktami na rynek, w przeciągu kilku nadchodzących lat mają szansę znacząco wpłynąć na światową branżę.

PIAP design - Starość aksolotla 01

PIAP design i druk 3D robotów z powieści „Starość aksolotla” Jacka Dukaja

My drukowaliśmy wilcze medaliony z Wiedźmina, a PIAP design wydrukowało fantastyczne figurki robotów z najnowszej powieści Jacka Dukaja – “Starość aksolotla“. Projekt cieszył się równie dużym zainteresowaniem, co nie powinno dziwić, zważywszy na markę autora powieści.

Jelwek Watch 03

Jelwek Watch trafiają do otwartej sprzedaży!

Jelwek Watch gotowy do zakupu. Fantastyczne zegarki oparte o autorski projekt i japońskie mechanizmy, są w całości drukowane z drewna na drukarkach 3D.

Baner-event-FB2

16.06.2015 – seminarium techniczne „Drukowanie 3D – główne problemy” PIAP design

Zapowiedź nadchodzącego seminarium technicznego PIAP design.

CEL Robox 1

CEL Robox – recenzja drukarki 3D

CEL Robox cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem w trakcie zakończonej sporym sukcesem kampanii na Kickstarterze w grudniu 2013 roku. Niestety efekt końcowy okazał się dość mizerny… To jedna z najsłabszych drukarek 3D na jakich mieliśmy okazję pracować.

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować