Od 2014 roku, każdy kolejny marzec upływa nam zawsze pod znakiem Dni Druku 3D. Tak też było i tym razem – chociaż intensywność tegorocznego wydarzenia i mnogość spotkań w jakich wzięliśmy udział ograniczył nas do przeprowadzenia tylko jednej relacji na żywo, zgodnie z oczekiwaniami cieszyła się ona bardzo dużym zainteresowaniem czytelników. Ponadto chętnie czytano recenzję Ultimakera 3, historię druku 3D oraz perypetie projektu open-source-owej drukarki 3D Cristelia autorstwa Krzysztofa Dymianiuka.

W marcu na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 106 artykułów, które skomentowano 75 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów marca 2017:

IX Dni Druku 3D – RELACJA NA ŻYWO, DZIEŃ 1

Dni Druku 3D to pierwsza i jak na razie największa impreza targowa poświęcona technologiom przyrostowym w Polsce. Uczestniczymy w niej od samego początku jej istnienia, a od II-giej edycji prowadzimy relacje na żywo, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem czytelników.

Kolejny spektakularny pokaz siły polskiej społeczności druku 3D!

Krzysztof Dymianiuk poprosił o wsparcie przy budowie swojej open-sourceowej drukarki 3D i otrzymał je. Adekwatne do możliwości chęci członków społeczności. Mimo, że opinia na ten temat okazała się dość kontrowersyjna, spotkała się z dużym odzewem na stronie kampanii…

Drukarka 3D za mniej niż 500 zł? iMakr udowadnia, że nawet to jest możliwe…

Brytyjski iMakr postanowił opuścić spodnie do kostek i zaprezentował najprawdopodobniej najtańszą drukarkę 3D w Europie. STARTT kosztuje zaledwie 99€.

ULTIMAKER 3 – test drukarki 3D – część 1 – PLA

Długo oczekiwana recenzja Ultimakera 3 – jednej z najpopularniejszych drukarek 3D dostępnych na rynku. Z uwagi na mnogość opcji, postanowiliśmy podzielić nasze testy na min. dwie części – oto pierwsza, skupiona na PLA.

Cristelia – pierwsza polska fotopolimerowa drukarka 3D open-source potrzebuje twojego wsparcia

Informacja o rozpoczęciu kampanii Krzysztofa Dymianiuka na Pomagam.pl. Do tej pory udało mu się zebrać 6,7 tysiąca PLN.

HISTORIA DRUKU 3D – CZĘŚĆ 1: jak stary jest druk 3D, kto naprawdę jest jego twórcą oraz kto wymyślił jego nazwę?

Pierwszy z cyklu artykułów prezentujących historię druku 3D. Zaczynamy od tego kto wymyślił tą technologię oraz… jej nazwę?

3D Phoenix stawia wszystko na jedną kartę i koncentruje się na sprzedaży produktów Zortrax. Pozostałe marki przejmuje Wolfix…

W lutym 3DPhoenix ogłosił, że zostaje wyłącznym dystrybutorem Zortraxa na Polskę, w marcu – że oddaje dystrybucję wszystkich pozostałych produktów Wolfixowi.

Tylko u nas! Ujawniamy dalsze plany 3DGence po przejęciu 100% udziałów przez MSG Michała Sołowowa

W marcu Michał Sołowow – jeden z najbogatszych ludzi w Polsce, przejął 100% udziałów we 3DGence. Dodatkowo spółka ujawniła nam swoje dalsze plany rozwoju…

TOP 10 znanych niskobudżetowych drukarek 3D, które nigdy nie przebiły się na rynku w Polsce

Na rynku funkcjonuje niezliczona ilość drukarek 3D. Są wśród nich także takie, które mimo dużej renomy nigdy nie weszły, bądź nie zdobyły uznania w Polsce.

28-30.03.2017 r. – IX edycja Dni Druku 3D w Kielcach

Zapowiedź IX edycji Dni Druku 3D.

Grafika przewodnia: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować