Pierwszy powiew wiosny sprawił, że marzec w branży technologii przyrostowych był przede wszystkim miesiącem premier – nowe urządzenia, nowe wdrożenia, nowe technologie…

W marcu opublikowane zostało 87 artykułów. Jesteście ciekawi, które z nich należą do czołówki najbardziej poczytnych tematów? Sprawdźcie sami!​

Nowa drukarka 3D Zortraxa – M200 Plus

Artykuł o nowym modelu drukarki 3D od wiodącego polskiego producenta urządzeń addytywnych zdeklasował konkurencję, stając się najpopularniejszym artykułem minionego miesiąca.

3D LAB informuje o wdrożeniu systemu do profesjonalnego druku 3D z metalu w firmie 3D-TAL

Tekst przedstawia szczegóły jednej z  ostatnich implementacji 3D LAB – wdrożenie jednego z najnowocześniejszych systemów do druku 3D z metalu – maszynę Direct Metal Printing ProX320 w nowym centrum usługowo-produkcyjnym profesjonalnego druku 3D – w firmie 3D-TAL.

3D-TAL rozpoczyna oficjalną działalność usługową i zaprasza do współpracy

3D-TAL poinformował o oficjalnym rozpoczęciu działalności usługowej w oparciu o swój park maszynowy, zapraszając do współpracy zarówno firmy zainteresowane wykonywaniem wydruków z proszków metalicznych czy gipsowych, jak również potencjalnych partnerów biznesowych.

Graften wprowadza do oferty opcję dzierżawy drukarek 3D

Olsztyński producent desktopowych drukarek 3D – Graften, przygotował ofertę dla osób i firm chcących korzystać z jego urządzeń, bez konieczności zakupu ich na własność. Opcja dzierżawy umożliwia pracę z drukarkami 3D Graften One, bez konieczności zamrażania kwoty na ich zakup.

3DGence wprowadza do sprzedaży dwugłowicową drukarkę 3DGence DOUBLE

15 marca 2018 roku do sprzedaży trafi najnowsza, desktopowa drukarka 3D czołowego polskiego producenta – 3DGence. Urządzenie o nazwie 3DGence DOUBLE działa w technologii FFF i jest wyposażone w dwie głowice drukujące.

Latająca drukarka 3D hitem TCT Asia 2018

Podczas tegorocznych targów TCT Asia 2018 bank rozbiła chińska firma DediBot prezentując Fly Elephant, czyli druakrkę 3D jakiej jeszcze nie było… Również dla naszych czytelników temat latającej drukarki 3D okazał się szczególnie elektryzujący.

Mech zamiast powietrza w drukowanych 3D oponach, czyli przyszłość według Goodyear

Goodyear zaprezentował na targach motoryzacyjnych w Genewie swoją nową wizję dotyczącą opon przyszłości. Ich innowacyjny produkt nazywa się Oxygen Tire i łączy w sobie żyjące organizmy, druk 3D oraz sztuczną inteligencję.

  Druk 4D zyskuje praktyczny wymiar z nową, wielomateriałową drukarką 3D

Druk 4D coraz częściej staje się obiektem badań naukowców – nowe urządzenie drukuje z polimerów wykazujących pamięć kształtu (wykorzystywanych do druku 4D), ale nie tylko – korzysta z czterech różnych technologii wytwarzania przyrostowego.

3D Phoenix rezygnuje z dystrybucji Desktop Metal i wprowadza do oferty Markforged Metal X

3D Phoenix rozwiązuje umowę z amerykańskim producentem Desktop Metal i zamiast jego urządzeń wprowadza do oferty podobne pod względem technologicznym maszyny autorstwa Markforged – Metal X, którego od niedawna również jest przedstawicielem w kraju. Co było powodem tej zaskakującej decyzji…?

AFFC – nowa metoda wytwarzania łącząca zalety technologii FDM i odlewania

Ranking zamyka nowa technologia, będąca hybrydą technologii druku 3D i odlewania, która szczególnie zaintrygowała naszych czytelników.. Kombinacja polega na drukowaniu z rozpuszczalnego w wodzie tworzywa formy odlewniczej, która następnie wypełniania jest innym polimerem.

.

TOP 5 artykułów na 3D w praktyce

W marcu na łamach portalu 3D w praktyce pojawiło się łącznie 14 artykułów. Najpopularniejszymi artykułami marca 2018 były

5 rzeczy, które powinniście wiedzieć o drukarce 3D Zortrax Inventure

Najpopularniejszym artykułem tego miesiąca było pięć faktów o flagowym modelu urządzenia polskiego producenta druakrek 3D i filamentów – Zortrax.

Projekt tygodnia – stojak na wino

Łukasz Długosz w ramach serii “Projekt tygodnia” zaprezentował sposób wykonania “anty grawitacyjnego” stojaka na wino, któy szczególnie zainteresował czytelników.

Projekt tygodnia – kusza

Tutorial, który tłumaczy jak krok po kroku wykonać miniaturową, działającą kuszę, korzystając z plotera laserowego.

Jak próbowałem popsuć The Form 2…?

Nie chcecie popsuć swojej drukarki 3D The Form 2? Zapoznajcie się lepiej z błędami, których lepiej nie popełniać, jeżeli chcecie korzystać z swojego urządzenia jak najdłużej

Dlaczego wydruki 3D z desktopowych drukarek 3D typu FDM nie mogą trafić na salę operacyjną…?

Nowoczesna medycyna coraz częściej korzysta z rozwiązań z zakresu technologii przyrostowych – jednak czy modele anatomiczne, narzędzia chirurgiczne, bądź implanty mogą zostać wykonane za pomocą najpopularniejszej metody przyrostowej na świecie – FDM, czyli drukowania z termoplastów? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w artykule.

Grafika przewodnia: [1]

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować