Tegoroczna wiosna okazał się być pracowitym czasem w świecie druku 3D. Premiery nowych urządzeń, wydarzenia zrzeszające przedstawicieli branży druku 3D i niespodziewane zwroty akcji…

W minionym miesiącu na Centrum Druku 3D opublikowaliśmy 43 artykuły – poniżej przedstawiamy zestawienie najczęściej czytanych.

  Premiera pełnokolorowej drukarki HP Multi Jet Fusion 3D 580 w Polsce – unboxing

Pierwsza drukarka 3D HP drukująca w pełnym kolorze, w technologii Multi Jet Fusion, jest już w Polsce! Premiera długo oczekiwanego modelu drukarki HP Multi Jet Fusion 3D 580 odbyła się w krakowskim Centrum Druku. W sowim artykule Patrycja Blechinger ujawnia szczegóły unboxingu maszyny.

AYAS-200 – pierwsza polska drukarka 3D do metalu

Duże zainteresowanie wśród naszych czytelników wzbudziła również informacja o pierwszej polskiej drukarce 3D do metalu. AYAS-200 to urządzenie działające na zasadzie selektywnego laserowego przetopu proszków metali – więcej informacji znajdziecie w naszym artykule…

CD3D Medical – nowe oblicze druku 3D w medycynie i biodruku 3D w Polsce

Dla zespołu CD3D ostatni rok był niezwykle pracowity. Teraz wkracza my oficjalnie w zupełnie nowy obszar działalności mając nadzieję, że nasze poczynania zainspirują inne osoby i firmy z branży do tego, aby spojrzały na kwestię technologii przyrostowych w nowy, szerszy sposób.

Jak działa Engineer3D, pierwsze polskie oprogramowanie do druku 3D z metalu?

INNTEC.PL, polska firma będąca twórca ekosystemu rozwiązań dedykowanego wytwarzaniu z metali w technologii addytywnej przedstawia szczegóły swojego autorskiego oprogramowania.

TOP 20 ikonicznych modeli 3D w historii desktopowych drukarek 3D

Łódka Benchy, robot Ultimakera, wazon o niekonewncjonalnym kształcie… Które z najpopularniejszych naszym zdaniem modeli 3D drukowaliście samodzielnie?

SKAFFOSYS – pierwsza polska, komercyjna biodrukarka 3D

SKAFFOSYS to pierwsza komercyjna drukarka 3D, dedykowana do realizacji zewnętrznych projektów na indywidualne zamówienie. 21 urządzeń marki SKAFFOSYS stanowi  Otwarty Klaster Biodruku 3D czyli największą tego typu instalację dedykowana świadczeniu kompleksowych usług naukowo-badawczych w oparciu o biodrukowanie przestrzenne.

Dobra, to napiszę to jeszcze raz: „druk 3D NIE JEST nową technologią”

Druk 3D wcale nie jest nową technologią. Ba, możliwe, że jest starszy od wielu czytelników Centrum Druku 3D!

  ONO A.D. 2019, czyli chyba nic już z tego jednak nie będzie…

Kolejny powrót do tematu ONO w oczekiwaniu na spełnienie obietnic producentów złożonych podczas kampanii Kickstarterowej sprzed kilku lat…

  Już za tydzień! 26 marca 2019 startują XI Dni Druku 3D!

Zapowiedź największego wydarzenia w Europie Środkowo-Wschodniej zrzeszającego entuzjastów i producentów ze świata technologii przyrostowych i skanowania 3D.

KRAKEN – gigantyczna, hybrydowa maszyna przyrostowa, o obszarze roboczym na poziomie 20 metrów!

Zestawienie najpoczytniejszych artykułów minionego miesiąca zamyka KRAKEN. czyli multitechnologiczna, hybrydowa maszyna przyrostowa, zdolna w teorii tworzyć obiekty o maksymalnych gabarytach na poziomie 20 x 3 x 4 metry.

 

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować