Tegoroczny marzec był okresem trudnym i wymagającym od nas dużo siły. Pandemia wirusa COVID-19, która na początku miesiąca była jedynie w strefie przypuszczeń, stała się rzeczywistością. W tym trudnym czasie, budujące postawy wolontariuszy z branży druku 3D pokazują, jak poprzez proste zachowania można czynić dobro.

W marcu, na łamach Centrum Druku 3D opublikowane zostało 72 artykuły. Lwią część najczęściej czytanych artykułów stanowią materiały na temat panującej pandemii oraz sposobów, jak dzięki drukowi 3D można zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa.

maska_ochronna_covid-19Polski projekt przejściówek do masek dla ratowników medycznych do druku 3D
Model przejściówki maski ochronnej do filtrów do respiratorów, wykonany przez Przemysława Stachurę szybko przyciągnął uwagę naszych czytelników.
Projekt jest na bieżąco uaktualniany – tworzone są też modele przejściówek do innych masek.
przyłbic covid-19 druk 3dZacznij działać – i ty możesz pomóc w walce z pandemią COVID-19!
Artykuł, który pomógł zrzeszyć grono przedstawicieli branży druku 3D, aby wspólnie pomagać.
800 osłon na twarz dziennie, czyli jak Prusa Research wspiera czeską służbę zdrowia
Projekt przyłbicy, stworzony przez inżynierów Prusa Research, zyskał w mgnieniu oka ogromną popularność i drukowany jest przez wolontariuszy na całym świecie!
Rzeczy, które warto wydrukować w obliczu pandemii COVID-19
Zestawienie modeli, które można wydrukować 3D, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo w obliczu pandemii COVID-19.
#DrukarzeDlaSzpitali, czyli szczytna inicjatywa polskiej branży druku 3D
Projekt, który zapoczątkował ruch druku 3D przyłbic dla pracowników szpitali. Wolontariusze nie zwalniają tempa i nadal pracują pełna parą.
Covid19 respiratorPierwszy, drukowany 3D respirator, zgodny z medycznymi standardami bezpieczeństwa
Pierwszy, zatwierdzony medycznie, drukowany 3D respirator został stworzony przez zespół inżynierów z hiszpańskich firm technologicznych we współpracy z HP. Opracowane przez nich urządzenie uzyskało aprobatę eksperta od mechanicznej wentylacji.
Bartłomiej Misiewicz wkracza w branżę druku 3D
Bartłomiej Misiewicz powrócił na pierwsze strony mediów głównego nurtu, ogłaszając uruchomienie spółki handlowej 3D Infinity, zajmującej się sprzedażą filamentów. 
Fiberlogy wspiera akcję druku 3D przyłbic dla personelu medycznego
Fiberlogy, widząc potencjał i siłę, jaka drzemie w wolontariuszach, zdecydował się na wsparcie w postaci filamentu oraz stworzenie platformy internetowej Drukarze dla Medyków.
Maska do nurkowaniaMaska do nurkowania zaadaptowana do szpitalnych respiratorów dzięki drukarkom 3D
Chcąc stworzyć jak najprostsze i jak najbardziej skuteczne urządzenie, zdecydowano się na zaadaptowanie maski do nurkowania, która poprzez dodanie wydrukowanej 3D części może pełnić rolę… nieinwazyjnego respiratora!
maski_ochronne_maska_ochronnaCopper3D tworzy własny projekt maski przeciwwirusowej w ramach projektu #HackThePandemic
W ramach projektu #HackThePandemic zespół Copper3D stworzył własny model 3D popularnej maski ochronnej N95 i zoptymalizował go w taki sposób, aby każdy mógł ją wdrukować 3D z użyciem nawet najprostszych drukarek 3D FDM. 

Photo on Foter.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować