Marzec został zdominowany przez jeden temat… Dni Druku 3D w Kielcach! Wydarzenie, które okazało się być wyjątkowym wydarzeniem na wielką skalę, spotkało się z zasłużonym zainteresowaniem naszych czytelników. Blisko połowa zestawienia dotyczy imprezy firmowanej przez FabLab Kielce. Ponadto najchętniej czytano o planach Zortraxa dot. wejścia na giełdę oraz próbie zebrania z rynku 10 mln PLN dofinansowania, zmianach osobowych w najpopularniejszych firmach w branży oraz… pojedynku RepRapa z Goliatem… ekhm, Objetem!

W marcu na CD3D opublikowaliśmy łącznie 61 artykułów, które zostały skomentowane 190 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów marca…

Kielce 01

LIVE FROM: Dni Druku 3D na Targach Kielce

Relacja na żywo z pierwszego dnia Dnia Druku 3D w Kielcach, który odbył się na terenie Targów Kielce.

Dni Druku 3D Kielce DZIEŃ 1-11

Dzień Druku 3D w Kielcach III, dzień pierwszy – relacja z eventu

Relacja i podsumowanie pierwszego dnia eventu. Mnóstwo zdjęć w 3 tematycznych galeriach.

Dzień druku 3D III - dzień drugi

Dzień Druku 3D w Kielcach III, dzień drugi – relacja z eventu

Relacja z drugiego Dnia Druku 3D, który odbył się w tradycyjnym miejscu, czyli klubie WSPAK na terenie Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Dni Druku 3D III 02

Już w najbliższy weekend największe wydarzenie Druku 3D w Polsce!!!

Zapowiedź eventu.

zortrax Zortrax wypuszcza obligacje o wartości 10 mln PLN

Informacja o wypuszczeniu przez Zortrax obligacji o wartości 1000 PLN każda i próbie pozyskania z rynku 10 mln PLN obiegła cały świat druku 3D. Nasz artykuł trafił m.in. na jedynki TechCruncha, 3ders.org i 3D Printing Industry. Niestety póki co akcja zakończyła się niepowodzeniem, niemniej jednak termin oferowania obligacji został wydłużony do 7 kwietnia.

nowosci z branzy

Zmiany, odejścia i transfery, czyli co nowego w polskiej branży druku 3D…?

e-Prorotypy częścią Materialise, U-Design przekształcające się w 3novaticę, Omni3D bez Bartka Barłowskiego, Materialination bez Andrzeja Pawlikowskiego – bardzo dużo rzeczy wydarzyło się w pierwszym kwartale tego roku jeśli chodzi o rodzimą branżę druku 3D. Gdyby tego było mało – Szymon Kostrzewa, czyli popularny BlazakoV przeszedł do teamu Zortraxa.

II generacja klientów

II generacja klientów, czyli dlaczego drukarka 3D do samodzielnego montażu nie jest dla każdego?

Od czasu do czasu zdarza się, że siadam wieczorem do jakiegoś tekstu, który dość nieoczekiwanie staje się bardzo ważnym i szeroko komentowanym w branży stanowiskiem. Jedni się z nim zgadzają bardziej, inni mniej, każdy jednak w jakiś sposób się do niego odnosi. Niektórzy podejmują pod wpływem tych tekstów określone decyzje! A ja po prostu siedzę i dzielę się ze światem garścią swoich przemyśleń…

david kontra goliat

Dawid kontra Goliat, czyli starcie RepRapa z Objetem

Paweł Janusz Dobrowolski z PJD Automatyki wywołał sporą burzę swoim tekstem eksperckim, którego echa przeniosły się nawet na nasz profil facebookowy. Najczęściej komentowany artykuł marca.

da vinci

Kwiecień 2014 – początek końca większości producentów tanich drukarek 3D?

Da Vinci – drukarka 3D autorstwa technologicznego giganta z Azji, czyli Kinpo Group wychodzi na rynek. Drżyjcie! Niestety już po publikacji mojego artykułu okazało się, że pierwsza wersja drukarki 3D drukuje w fatalnej jakości, a jej następczyni nie wydaje się drukować lepiej…

Tanie-i-drogie-drukarki-3D

Niuanse techniczne, czyli z czego wynika niska cena taniej drukarki 3D

Kolejny z serii tekstów o tym, że w przypadku drukarek 3D z założenia nie należy ufać niskiej cenie, gdyż może się to skończyć niepotrzebnym rozczarowaniem. Niedociągnięcia i wady produkcyjne zdarzają się nawet tak uznanym markom jak MakerBot.

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować