Marzec minął nam pod znakiem Dni Druku 3D w Kielcach – największej imprezy targowej poświęconej technologii druku 3D w kraju. Relacje na żywo, podsumowania oraz przewodnik targowy zdominowały wyniki odwiedzalności serwisu w minionym miesiącu. Oprócz tego, dużym wydarzeniem były artykuły o Carbon 3D i rewolucyjnej technologii CLIP, pozwalającej na druk 3D z żywic światłoutwardzalnych w niewiarygodnym czasie, liczonym w minutach, jak również prezentacja Gaji Multitool, GATE 2.0 oraz Big Buildera Extreme. Dużą popularnością cieszyła się również druga odsłona naszego POWER RANKINGU firm tworzących rodzimą branżę druku 3D.

W marcu na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 60 artykułów, które skomentowano 153 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów marca 2015…

Dni Druku 3D V

V edycja Dni Druku 3D – OFICJALNA RELACJA Z EVENTU

Dni druku 3D to już nie tylko najważniejsze wydarzenie targowe w polskiej branży druku 3D, lecz prawdziwa instytucja. Dzieło stworzone przez Pawła Rokitę i Janusza Wójcika rokrocznie bije rekordy odwiedzalności, w tym roku ustanawiając je na poziomie 5000 osób.

Dni Druku 3D

Dni Druku 3D w Kielcach – RELACJA NA ŻYWO & Drugi dzień Dni Druku 3D w Kielcach – RELACJA NA ŻYWO

Nasze relacje na żywo z targów i eventów od zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem czytelników. Nie inaczej było tym razem – tym bardziej, iż zrelacjonowaliśmy obydwa dni targowe.

Carbon 3D 01

Carbon 3D i CLIP – super szybka technologia druku 3D, która rewolucjonizuje druk 3D z żywic

Jeśli to co pokazało Carbon 3D okaże się prawdą, wiele czołowych producentów drukarek 3D będzie miało poważny problem… Rewolucyjna technologia CLIP przyspiesza proces druku 3D do niewiarygodnego poziomu, który jest liczony już nie w godzinach… a w minutach!

Gaja Multitool

GAJA 3D Multitool – inne spojrzenie na drukarki 3D

Gaja 3D nie jest już “tylko” drukarką 3D drukującą z gliny bądź ceramiki. Teraz to potężny kombajn zdolny drukować, frezować, grawerować, wycinać a nawet rysować zadane kształty. Gaja Multitool była jedną z największych atrakcji Dni Druku 3D w Kielcach.

10 problemów z drukiem 3D 10 najgorszych rzeczy jakie mogą przytrafić się w trakcie druku 3D

W lutym prezentowaliśmy 10 największych rozczarowań po zakupie niskobudżetowej drukarki 3D, w marcu powróciliśmy z listą 10 największych problemów, jakie mogą spotkać drukarza 3D.

Power Ranking

#2 POWER RANKING polskich producentów drukarek 3D

Druga odsłona POWER RANKINGU i poważne przetasowania na liście. Część firm zaczyna zbierać owoce swojej ciężkiej pracy awansując w zestawieniu, niektóre z niego niestety spadły…

Big Builder Extreme

Big Builder EXTREME – największa na świecie drukarka 3D w technologii FDM

Drukarka 3D przypominająca kabinę prysznicową? Dlaczego nie? Holenderski Big Builder EXTREME przesuwa granicę możliwości drukowania rzeczy w technologii FDM do niebywałego poziomu 190 cm w osi Z!

GATE 2_0 01

GATE 2.0

W Kielcach po raz pierwszy został zaprezentowany na żywo następca popularnego GATE`a – GATE 2.0 z 3NOVATICA. Mimo, iż maszyna ma wciąż charakter prototypowy, posiada szereg usprawnień, a przede wszystkim estetyczny i odświeżony design.

Fabrykowanie

Fabrykowanie.pl otwiera sklep internetowy i oferuje m.in. wydruki 3D tworzone na podstawie rysunków dzieci

Fabrykowanie.pl to pozornie jeden z wielu serwisów oferujących wydruki na zamówienie, jednakże dzięki ciekawemu projektowi drukowania modeli na podstawie rysunków dzieci, zdobył uznanie czytelników serwisu.

Niska cena

Niskie ceny drukarek 3D = niski próg wejścia w branżę usługową = wojna cenowa

Mimo że branża druku 3D wciąż jeszcze raczkuje, są w niej tacy, którzy zupełnie nieświadomie zaczęli ją psuć… Wojna cenowa rzadko kiedy kończy się powodzeniem – czy to firm ją prowadzących, czy konsumentów.

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować