Za nami pierwszy miesiąc prawdziwej jesieni, a zarazem coroczny wzrost zainteresowania drukarkami 3D. Na Centrum Druku 3D upłynął on nam pod dwoma dominującymi motywami – premierą nowego, trzeciego Ultimakera oraz kolejnych doniesień z obozu Zortraxa.

W październiku na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 75 artykułów, które skomentowano 161 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów października 2016:

zortrax-inventure-i-want-to-believe

500+ Zortraxa Inventure

8 października 2016 r. minęło równo 500 dni od dnia premiery Zortraxa Inventure. Niestety w dalszym ciągu nie wiadomo kiedy urządzenie trafi w końcu na rynek? A może, czy…?

u3-premiere

Premiera Ultimakera 3 – RELACJA NA ŻYWO!

18 października 2016 r. (równo dziesięć dni po jubileuszu Zortraxa Inventure…), odbyła się światowa premiera Ultimakera 3. Polska premiera odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Byliśmy na miejscu prowadząc relację na żywo!

zortrax-87

Gdy 56 to za mało… Zortrax oferuje M200 za 1 złotówkę przy zakupie… 87 rolek filamentów!

W lutym 56 – w październiku już 87. Mowa oczywiście o filamentach, które należy zakupić, aby otrzymać w gratisie Zortraxa M200.

tct-21

Fotorelacja z targów TCT Show w Birmingham (mnóstwo zdjęć!!!)

Nasz dobry znajomy – Bartłomiej Plechoć, udostępnił nam i wszystkim czytelnikom Centrum Druku 3D obfitą w zdjęcia relację z targów TCT Show w Birmingham, jakie odbyły się w tym samym czasie co Dni Druku 3D w Warszawie.

d75_7128-2

Ultimaker 3, czyli ewolucja zamiast rewolucji

Co nowego pokazał Ultimaker w swoich urządzeniach trzeciej generacji? Dwie głowice drukujące, automatyzację wydruku, komunikację mobilną oraz system NFC rozpoznający filamenty. Czy cokolwiek z tych wdrożeń można nazwać rewolucyjnym…? A może wcale o nic takiego nie chodziło…?

Zortrax-logo

Drukarki 3D…? Prawdziwa innowacyjność Zortraxa tkwi w sferze pozyskiwania kolejnych źródeł finansowania!

IPO 3D to spółka powołana do tego, aby wyemitować obligacje, ze sprzedaży których będzie skupować akcje od akcjonariuszy Zortraxa, którzy nie chcą już dłużej czekać na debiut giełdowy spółki. Skomplikowane…? Witaj w świecie Zortraxa!

Zortrax Inventure

Co by było, gdyby Zortrax zrobił to jednak inaczej i zamiast Inventure najpierw wypuścił na rynek M300…?

Krótka analiza jak mogłaby wyglądać rzeczywistość Zortraxa, gdyby zamiast Inventure na rynek trafił M300…?

wazer Desktopowe drukarki 3D są już passé… Teraz czas na desktopowego Waterjeta!

Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się to trochę absurdalne, to znaleźli się tacy, którzy ujrzeli w tym sens. Oto Wazer – pierwszy “domowy” Waterjet!

static1-squarespace-com

CEL-Robox patentuje nowe rozwiązanie na problemy z retrakcją

Brytyjski CEL Robox zaprezentował ciekawe rozwiązanie, które ma usprawnić druk 3D w technologii FDM, a w szczególności problem z retrakcją.

nissan-01

Niewiarygodne? Niemożliwe? A jednak… Oto Nissan Qashqai „wydrukowany” przy pomocy 3Doodlera…

Nigdy nie byliśmy fanami 3Doodlera i jego licznych kopii… Tymczasem są na świecie ludzie zdolni za pomocą pisaka 3D tworzyć prawdziwie niezwykłe dzieła!

Zortrax-logo 10 mln PLN zysku dla Zortraxa po pierwszych trzech kwartałach tego roku

Możemy się zżymać i narzekać na politykę handlową Zortraxa i nie dotrzymywanie wcześniejszych obietnic, ale jedno trzeba firmie przyznać – nie traci tempa i notuje coraz lepsze wyniki finansowe.

Grafika przewodnia: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować