W październiku doszło do kilku intrygujących i zaskakujących premier drukarek 3D oraz urządzeń perefyrejnych. Absolutnym objawieniem okazało się ATO One – pierwszy atomizer do produkcji proszków metalowych w standardzie biurowym autorstwa 3D Lab. Zaskoczeniem była także nowa drukarka 3D od Skriware oraz nowe odsłony CURY Ultimakera i Z-SUITE Zortraxa. Co jeszcze cieszyło się zainteresowaniem czytelników naszych portali?

W październiku na łamach Centrum Druku 3D opublikowaliśmy łącznie 78 artykułów. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów października 2017:

Graften uruchamia program partnerski dla resellerów swoich drukarek 3D

Graften to nowy gracz na rynku polskich producentów drukarek 3D. Firma ogłosiła uruchomienie programu dla resellerów jego produktów, który cechuje się kilkoma bardzo interesującymi propozycjami.

Tronxy X1 – test super taniej drukarki 3D

Tronxy X1 to super tania drukarka 3D z GearBesta – w październiku mieliśmy okazję przedstawić jej oficjalną recenzję.

Dwukrotnie szybszy druk 3D dzięki nowemu algorytmowi redukcji drgań

Naukowcom z Uniwersytetu Michigan udało się opracować sposób, pozwalający na niemal dwukrotne przyspieszenie procesu druku 3D bez pogorszenia jakości wytwarzanego detalu. Wszystko za sprawą algorytmu „FBS Vibration Compensation”, który tłumi charakterystyczne wibracje występujące podczas zwiększania prędkości, przyczyniające się do niekontrolowanych przesunięć głowicy drukującej.

DPS Forum 2017 – relacja z konferencji

Relacja z październikowej, XVI-tej konferencji DPS Forum, skierowanej do użytkowników SOLIDWORKS.

ING przestrzega w swoim raporcie – druk 3D stanowi zagrożenie dla światowego handlu!

ING – jedna z największych korporacji finansowych na świecie, opublikowała raport – „3D printing: a threat to global trade”, poświęcony branży druku 3D i temu jaki wpływ będzie ona miała na handel międzynarodowy. To pierwszy raport, który odnosi się krytycznie to wzrostu popularności technologii przyrostowych!

Skriware prezentuje swoją nową, dwugłowicową drukarkę 3D w zaskakująco niskiej cenie!

Skriware zaprezentował swoją najnowszą drukarkę 3D, która nie tylko wyróżnia się atrakcyjną ceną, lecz przede wszystkim bardzo interesującymi funkcjonalnościami i parametrami technicznymi.

CD3D otwiera swój SHOWROOM w Łodzi

Po blisko pięciu latach działalności postanowiliśmy przejść (do pewnego stopnia…) z rzeczywistości cyfrowej w rzeczywistą, otwierając nas oficjalny SHOWROOM z 12 drukarkami 3D.

Premiera CURY 3.0

Ultimaker zaprezentował najnowszą odsłonę oprogramowania CURA w wersji 3.0, wprowadzając po raz kolejny liczne modyfikacje i nowe funkcjonalności.

3D Lab prezentuje pierwszy na świecie atomizer nowej generacji do produkcji proszków metali!

Warszawski 3D Lab zaprezentował swoje autorskie urządzenie służące do produkcji proszków metali wykorzystywanych m.in. w druku 3D. To jedyna na świecie maszyna tego typu, zdolna pracować w warunkach biurowych, a nie środowisku przemysłowym lub laboratoryjnym.

Czy Ukraińcy opracowali szybszą niż CLIP technologię druku 3D z fotopolimerów?

Inżynierowie z ukraińskiego Sprybuild zaprezentowali technologię CPWC, czyli swoją odpowiedź na superszybką metodę przyrostową CLIP. Czy możemy spodziewać się nowego rozdania w świecie druku 3D z fotopolimerów?

TOP 5 artykułów na 3D w praktyce

We wrześniu na łamach 3D w praktyce opublikowaliśmy łącznie 7 artykułów. Oto pięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów września 2017:

Ploter laserowy część III – zawartość zestawu, panel sterowania oraz uziemienie

Trzecia część poradnika autorstwa Łukasza Długosza, poświęcona wprowadzeniu w świat niskobudżetowych ploterów laserowych.

Praca z Z-SUITE 2.1

Zortrax wypuścił niedawno update do drugiej generacji swojego slicera – Z-SUITE, a my uznaliśmy że to właściwy moment na to, aby przybliżyć czytelnikom jego główne właściwości i funkcjonalności.

Projekt tygodnia – gadżety na Halloween

Z okazji Halloween Łukasz Długosz zaprezentował kilka okolicznościowych modeli 3D do wydrukowania.

Projekt tygodnia – klipsy do przechowywania żywności

Krótki tutorial jak przy pomocy drukarki 3D Gence One wykonać zestaw praktycznych klipsów, wsuwek i zatrzasków, które z pewnością przydadzą się w każdej kuchni.

Projekt tygodnia – podstawka pod tablet lub telefon

Plotowanie laserowe w praktyce, czyli jak za jego pomocą wyciąć z drewna podstawkę pod tablet lub telefon.

Grafika przewodnia: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować