Tegoroczny październik zaskoczył nas nie tylko w kwestii pogody, ale również premier w polskiej branży druku 3D – Zortrax przedstawił nową odsłonę flagowego urządzenia M300 a także zupełnie nowe narzędzie do post-processingu wydruków. Również 3DGence poinformował o wdrożeniu do produkcji zmodyfikowanej i udoskonalonej wersji modelu DOUBLE P255. Nie obyło się również bez smutnych informacji – Mójreprap,pl, jedno z dwóch najstarszych i najważniejszych for internetowych poświęconych drukarkom 3D w Polsce przestało istnieć.

W ubiegłym miesiącu na Centrum Druku 3D opublikowane zostało ​61 artykułów – do najchętniej czytanych artykułów października należą:

Brook Drumm jest przegrywem

Niedawno informowaliśmy, że  że Printrbot – jedna z najdłużej działających i najbardziej szanowanych firm produkujących drukarki 3D w USA zakończyła działalność. Jak się okazuje, na upadek firmy złożyło się kilka czynników – w tym podejście Brook’a Drumm’a do prowadzenia biznesu.

Zortrax Apoller – maszyna do automatycznego wygładzania powierzchni wydruków

Zortrax podzielił się niedawno informacją o wzbogacenie ekosystemu swoich rozwiązań o nowe urządzenie, które ma wypłynąć na  poprawę jakości i precyzji wydruków 3D – Apoller, czyli maszyna do wygładzania powierzchni wydruków 3D.

Kilka słów na temat domowej produkcji filamentu…

Teoretycznie koncept samodzielnego tworzenia własnego materiału eksploatacyjnego do drukarki 3D brzmi świetnie! Do jego produkcji możemy wykorzystać zarówno resztki z nieudanych wydruków 3D, resztek supportów i raftów, czy nawet plastikowych odpadów – butelek, opakowań, zabawek, elementów urządzeń elektronicznych itp. Rzeczywistość jest niestety rozczarowująca.

Koniec MójRepRap.pl

MójRepRap.pl – jedno z dwóch najstarszych i najważniejszych for internetowych poświęconych drukarkom 3D w Polsce przestało istnieć. Swój żywot zakończyło po cichu – zostało po prostu wyłączone.

M300 Plus, czyli nowa odsłona największej drukarki 3D od Zortrax

Kilka miesięcy temu producent wypuścił na rynek odświeżoną wersję swojej pierwszej drukarki – M200 Plus. Teraz przyszła kolej na M300, czyli urządzenie o największym obszarze roboczym, dostępnym w ofercie Zortrax – jego najnowsza wersja M300 Plus będzie dostępna już niebawem

  CURA 3.5 gotowa do pobrania

Ultimaker opublikował najnowszy update do oprogramowania CURA – jednego z najlepszych i najpopularniejszych slicerów dla desktopowych drukarek 3D typu FDM / FFF. Najnowsza wersja o numerze 3.5 jak zwykle wprowadza szereg nowych usprawnień do funkcjonowania programu, w tym jedną dość kluczową – przejście na format .3MF jako podstawowy dla obsługi wszystkich generowanych plików roboczych.

  3DGence prezentuje nową wersję swojej najnowszej drukarki 3D – DOUBLE P255

Firma poinformowała o wdrożeniu do produkcji zmodyfikowanej i udoskonalonej wersji tego modelu – 3DGence DOUBLE P255. Do podstawowego wyposażenia drukarki 3D dodano m.in. zamkniętą komorę oraz wyposażono je w nowe głowice drukujące.

  formnext 2018 – zobacz listę polskich wystawców!

13 listopada 2018 roku rozpocznie się czwarta edycja największych targów druku 3D na świecie – formnext. Tak jak wszystkie poprzednie edycje, tak i ta odbędzie się w Mesago Messe we Frankfurcie nad Menem. Ma na niej pojawić się rekordowa liczba wystawców – w tym grono przedstawicieli polskiej branży druku 3D.

PRUSA RESEARCH liderem rankingu najszybciej rosnących spółek technologicznych w Europie Środkowej!

PRUSA RESEARCH – czeska spółka produkująca amatorskie drukarki 3D do samodzielnego montażu Prusa i3, zajęła pierwsze miejsce w rankingu „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe„, oceniającym najszybciej rosnące spółki technologiczne w Europie Środkowej. Firma Josefa Prusy w ciągu ostatnich czterech lat osiągnęła wzrost przychodów na poziomie absurdalnych 17 tys. procent.

Domowe drukarki 3D to rzecz dla dorosłych i dużo się o nich mówi, ale mało się ich kupuje

Niemiecka sieć ze sprzętem elektronicznym – reichelt elektronik, przeprowadziła niedawno ankietę wśród klientów badającą ich zainteresowanie zakupem drukarek 3D w kontekście zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Cóż, trudno mówić o jakichś niespodziankach…

Grafika przewodnia: [1]

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować