Hitem października dość nieoczekiwanie został tekst, niemający absolutnie żadnego związku z drukiem 3D. Mój artykuł pożegnalny nt. serwisu społecznościowego Strims.pl – idealnie wpisujący się w symbolikę dzisiejszego Święta Zmarłych, trafił na Wykop (nota bene największą konkurencję) i wygenerował rekordową ilość odwiedzin w naszym serwisie, zarówno pod względem odwiedzin jak i odsłon. Oprócz tego, mnóstwo osób śledziło naszą relację na żywo z 3Dw3M – fantastycznego eventu w Gdyni i jego późniejszego podsumowania oraz relacji z Łódzkich Spotkań Druku 3D. Co jeszcze zainteresowało najbardziej…? Oto TOP 10 artykułów opublikowanych w październiku.

Top 10 października

W październiku opublikowano łącznie 69 artykułów, które zostały skomentowane 166 razy. Oto zdaniem naszych czytelników, najlepsza dziesiątka z nich…

Strims mini Strims is dead baby, Strims is dead…

Krótka, lecz burzliwa historia polskiej wersji Reddita i przez pewien czas jedynej, poważnej alternatywy dla Wykopu. Serwis, który miał dość istotny wpływ na nasz rozwój w początkowym okresie istnienia, został zamknięty z dnia na dzień, ponieważ jego twórca i administrator… obraził się na swoich użytkowników. Oto dramatyczna historia Strimsa, czyli jak krótka jest droga od miłości do nienawiści.

Drukarki 3D to mit mini Dlaczego idea domowych drukarek 3D nie wypali?

Pierwszy tekst opublikowany na Centrum Druku 3D, autorstwa BlazakoV`a, znanego i cenionego przedstawiciela społeczności RepRap w Polsce. Bardzo ciekawy i trafiający w sedno istoty sprawy tekst, był jednym z najchętniej czytanych artykułów w październiku.

3Dw3M mini 3Dw3M – relacja na żywo z Gdyni

Podobnie jak to miało miejsce we wrześniu w Kielcach, tak i tym razem przeprowadziliśmy relację z eventu drukarkowego w Gdynii, publikując na bieżąco masę zdjęć i krótkich komentarzy.

3Dw3M relacja mini 3Dw3M w Gdyni, czyli o tym jak druk 3D podbił Trójmiasto

Relacja i podsumowanie eventu w Gdyni.

łódzkie spotkania druku 3d mini

Łódzkie Spotkania Druku 3D, czyli Ziemia Obiecana drukiem 3D stoi

Relacja Agnieszki z pierwszego z (mamy nadzieję) cyklu spotkań, organizowanych przez IPrint3DStore.com.

Felix mini Felix 2.0 oficjalnie w Polsce!

Dość głośna premiera, mająca miejsce raptem kilka dni temu, zdążyła wygenerować bardzo duży ruch i olbrzymie zainteresowanie czytelników, co ma również odzwierciedlenie w komentarzach pod artykułem…

Solveere mini Maciej Patrzałek – Solveere, czyli o początkach druku 3D w Polsce…

Choć wywiad miał miejsce jeszcze pod koniec sierpnia, w związku z natłokiem licznych spraw i moich i Maćka, udało się go opublikować dopiero na początku października. Nie mniej jednak, materiał nie tylko nie stracił nic na aktualności, to stanowi niezwykle cenne źródło informacji i wiedzy nt. druku 3D w Polsce i za granicą. Maciek – nazywany przez Kamila “Reality Makera” Dziadkiewicza Grumpy Cat`em druku 3D, posiadając unikalną wiedzę i doświadczenie, jak nikt inny w branży potrafi w niezwykle trzeźwy i trafny sposób skomentować otaczającą nas rzeczywistość rynkową dot. druku 3D. Absolutne MUST READ!

Źródło: www.pirx3d.com Pilot Pirx z Krakowa

Prezentacja nowej drukarki 3D z Krakowa, charakteryzującej się ciekawą kompaktową, drewnianą konstrukcją i bardzo niską ceną.

pieniądze mini Dlaczego drukarki 3D muszą być drogie…

Ostatnimi czasy rynek druku 3D jest zalewany mnóstwem tanich drukarek 3D. W tekście zastanawiam się nad sensownością tego typu polityki produkcyjno-sprzedażowej. Mimo, że tekst powstał raptem 5 dni, spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem trafiając z miejsca do TOP 50 najczęściej czytanych artykułów w październiku.

Psucie rynku mini Psucie rynku

Artykuł poprzedzający powyższy tekst, opisujący działania różnych, mniej znaczących producentów drukarek 3D, którzy nie będąc w stanie konkurować jakością swoich urządzeń, obniżają ich ceny, próbując w ten sposób zdobyć zainteresowanie potencjalnych nabywców.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować