Październik był jednym najważniejszych miesięcy w historii CD3D. Przeprowadziliśmy się do nowej siedziby, znajdującej się obecnie w Łódzkim Parku Technologicznym, uruchomiliśmy naszą platformę szkoleniową i rozpoczęliśmy nowe, jeszcze bardziej interesujące szkolenia z druku 3D, zmodyfikowaliśmy też stronę główną naszego portalu, czyniąc ją bardziej czytelną i przystępną dla użytkowników. Nawiązaliśmy współpracę z szeregiem firm z branży druku 3D, dzięki czemu asortyment naszych usług będzie wciąż rósł. CD3D przekształca się i ewoluuje, czyniąc z naszego serwisu nie tylko źródło opinii i informacji na temat druku 3D, lecz również miejsce gdzie będzie można bezpośrednio skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia. Oczywiście oprócz tego, w październiku wydarzyło się wiele równie ważnych wydarzeń, miało miejsce kilka premier nowych urządzeń, czego kulminacją było oczywiście przedstawienie przez HP swojej pierwszej drukarki 3D oraz zupełnie nowej technologii druku 3D.

W październiku na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 70 artykułów, które skomentowano 205 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów października…

t-glase

taulmańska masakra piłą mechaniczną, czyli jak drukowałem z t-glase

Moja pierwsza, autorska recenzja filamentu. Zacząłem bardzo ambitnie od t-glase, jednego z najtrudniejszych materiałów do druku 3D na rynku. Niestety moje dwutygodniowe zmagania zakończyły się klęską, gdyż nie udało mi się praktycznie nic wydrukować jak trzeba. Kilka tygodni później swoją recenzję tego materiału opublikował Łukasz Czuba, który osiągnął bez porównania lepsze efekty…

Jeff Kowalski

Wiceprezes Autodesku dewastuje branżę druku 3D, poniża ją i wyśmiewa

Jeff Kowalski, wiceprezes Autodesku prezentując pierwszą drukarkę 3D firmy – Ember oraz nowe oprogramowanie do druku 3D Spark, w bardzo mocnych i dosadnych słowach skrytykował branżę druku 3D jak również najpopularniejsze technologie.

Druk 3D kluczyka do aut

Czy można uruchomić samochód wydrukowanym kluczykiem?

Marek Ryszka z DevilDesign powrócił do nas ze świetnym artykułem prezentującym projekt wydrukowania na niskobudżetowej drukarce 3D kluczyka do auta.

Nowa Warszawa

Nowa Warszawa na evencie 3D Show Printer and Scanner w Warszawie!

Prezentacja jednej z licznych atrakcji jakie pojawią się już za 3 tygodnie w Warszawie, podczas 3D Show Printer & Scanner.

SONY DSC Nowa siedziba CD3D i ogłoszenie współpracy z czołowymi firmami z branży druku 3D w Polsce

Informacja o uruchomieniu naszej nowej siedziby w Łódzkim Parku Technologicznym.

Stare rzeczy

8 rzeczy w niskobudżetowych drukarkach 3D, które odchodzą do lamusa historii…

Wszyscy uwielbiają rankingi i zestawienia. Tym razem lista 8 rzeczy jakie już niedługo przestaną być obecne w niskobudżetowych drukarkach 3D.

Zortrax Store

Zortrax otwiera swój salon w Krakowie

Relacja z otwarcia pierwszego salonu firmowego Zortraxa w Polsce.

be3D 01

Jak promuje się druk 3D i skanowanie 3D w Czechach, czyli spróbuj wytłumaczyć to zdjęcie…

Ciekawy pomysł na promocję swoich drukarek 3D i technologii druku 3D w ogóle. Czesi z be3D zeskanowali i wydrukowali… swoje przyrodzenia, a potem pochwalili się nimi przed światem. Ciekawe, prawda…?

Wydruki z PORO-LAY

Kolejna recenzja filamentu, tym razem autorstwa Krzyśka Matusiewicza. Poro-Lay to bardzo niecodzienny materiał, który po kąpieli w wodzie robi się bardzo elastyczny i gąbczasty.

HP drukarka 3D i Sprout

Tak wygląda pierwsza drukarka 3D od HP!!! Drukuje w zupełnie nowej technologii…

Na koniec informacja o wielkim wydarzeniu – HP po latach prac i mniej lub bardziej oficjalnych zapowiedzi zaprezentował swoją pierwszą drukarkę 3D i nową technologię, w której będzie ona drukować – Multijet Fusion.

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować