Październik upłynął pod znakiem II edycji targów 3D Show w Warszawie oraz informacji o wejściu Michała Sołowowa w branżę druku 3D. Oprócz tego popularnością cieszyły się (jak zawsze) newsy na temat Zortraxa. Jednakże prawdziwym hitem okazały się dwa artykuły podchodzące do tematyki druku 3D z przymrużeniem oka – drukarki 3D do lodów w IKEA oraz drukowanie przepychacza do WC.

W październiku na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 75 artykułów, które skomentowano 236 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów października 2015…

main

LIVE FROM: 3D Show 2015 w Warszawie – DZIEŃ 1LIVE FROM: 3D Show 2015 w Warszawie – DZIEŃ 2

Zgodnie z oczekiwaniami w październiku największym zainteresowaniem czytelników cieszyły się nasze relacje na żywo z targów 3D Show w Warszawie.

3D Show

3D Show 2015 – OFICJALNA RELACJA Z EVENTU

Tegoroczna edycja 3D Show cieszyła się sporym zainteresowaniem odwiedzających, tym bardziej, iż na targach miało miejsce sporo premier rynkowych. Niestety tak jak i w poprzednim roku organizatorzy nie uniknęli kilku drobnych wpadek, niemniej jednak w ostatecznym rozrachunku imprezę można uznać za udaną.

IKEA druk 3D lodów 01

Druk 3D lodów w sklepach IKEA w Polsce! Testowaliśmy to i… to działa!!!

Żyjemy w czasach gdy wszystko wokół nas jest “drukowane w 3D“, nawet jeśli często jest to określenie mocno przesadzone. W tym krótkim, humorystycznym tekście staraliśmy się przedstawić absurdy z jakimi niejednokrotnie spotykamy się w artykułach różnych poważnych mediów. Druk 3D lodów? Dlaczego nie? Koniec końców automaty do lodów tworzą również obiekty 3D, prawda?

TOTEM 3D 01

TOTEM 3D – ultra tania, polska drukarka 3D drukująca w technologii DLP

Oto pierwsza (a z pewnością jedna z pierwszych) polska drukarka 3D drukująca w technologii DLP z żywic światłoutwardzalnych. Czy odniesie sukces rynkowy? Z pewnością obrana przez twórców TOTEM 3D strategia zdobywania klientów przez jak najniższą cenę urządzenia jest dość kontrowersyjna…

Power Ranking #3 POWER RANKING polskich producentów drukarek 3D

Trzecia edycja POWER RANKINGU przyniosła kilka niespodzianek i debiutów na liście.

3DGence

Michał Sołowow inwestuje w 3D Gence i obejmuje 49% udziałów w spółce

Multimiliarder i jeden z najbogatszych ludzi w Polsce – Michał Sołowow wszedł w branżę druku 3D, inwestując w gliwickie 3DGence i przejmując 49% udziałów w spółce. Tym samym 3DGence z miejsca trafiło do czołówki najbardziej znanych i perspektywicznych firm z branży druku 3D w Polsce.

3DGence vs Zortrax

Czy 3DGence dogoni Zortraxa w wyścigu o tytuł najbardziej znanej, polskiej drukarki 3D na świecie…?

Inwestycja Michała Sołowowa w 3DGence zmienia całkowicie układ sił na rynku producentów drukarek 3D w Polsce. Czy wystarczy to do tego, aby dogonić Zortraxa w wyścigu o tytuł najbardziej rozpoznawalnej drukarki 3D na świecie? Aby to uczynić, 3DGence musi spełnić kilka warunków…

Zortrax-logo

Zortrax wygrywa przetarg na 180 szt. drukarek 3D dla Województwa Mazowieckiego

A skoro już przy Zortraxie jesteśmy, to w październiku został ogłoszony wynik przetargu na zakup 180 szt. drukarek 3D przez Województwo Mazowieckie, w którym zwycięzcami okazali się właśnie Olsztynianie.

Udrażniacz 05

Druk 3D w praktyce, czyli rzeczy jakie możesz wydrukować mając elastyczny materiał i drukarkę 3D…?

Na fali popularności artykułu o drukowaniu 3D lodów w sklepach IKEI, postanowiliśmy iść dalej tworząc jeden z najbardziej absurdalnych wydruków 3D z jakim się spotkaliśmy – manualny udrażniacz do zintegrowanych stacji WC, czyli… przepychacz do kibla. Ta satyra na tworzenie przy pomocy drukarek 3D wszelkiej maści “przydasiów“, które mają teoretycznie ułatwić wszystkim życie (a w praktyce nikt z tego potem i tak nie korzysta) cieszyła się na tyle dużym zainteresowaniem czytelników, iż trafiła do TOP 10.

Duża drukarka 3D

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: po co, na co i do czego ludziom duże drukarki 3D…?

Drukarki 3D o dużych obszarach roboczych przekraczających często 30 cm w osiach XYZ, cieszą się coraz większym zainteresowaniem użytkowników. Pytanie – do czego można je tak naprawdę wykorzystywać?

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować