Sierpień jak zawsze minął w mgnieniu oka, co oznacza również koniec wakacji i błogiego lenistwa. Tegoroczny sierpień minął pod znakiem coraz ciekawiej rozwijającego się sporu o druk 3D broni, nie zabrakło jednak również kilku nowych premier i newsów. Łódzka firma get3D otrzymała status oficjalnego, autoryzowanego dystrybutora marki w Polsce, będzie  zapewniać również serwis i szkolenia. O jakich jeszcze informacjach pisaliśmy w minionym miesiącu? Sprawdźcie!

W sierpniu na Centrum Druku 3D opublikowane zostało ​59 artykułów – które z nich były najchętniej czytane?

Materialise notuje fantastyczne wyniki finansowe za II kwartał 2018

Najpopularniejszym artykułem minionego miesiąca był materiał o wynikach finansowych firmy Materialise. Co ciekawe, jednym głównych źródeł sukcesu jest sektor medyczny, na którym firma jest obecna praktycznie od samego początku swojego istnienia oraz przychody wygenerowane przez nową spółkę należącą do Materialise – ACTech.

Myśleliście, że to już koniec sporu o drukowaną 3D broń? Nic bardziej mylnego…

Dalsza część medialnego szumu wokół broni z drukarki 3D. Jak zapowiadały zagraniczne media, z strony jego organizacji ponownie będzie można pobierać modele broni do  samodzielnego druku 3D – nie doszło to jednak do skutku. Efekt? Decyzja sędziego stała się pierwszym kamieniem, który uruchomi całą lawinę zdarzeń…

Mężczyzna skazany za posiadanie kastetu z drukarki 3D

Kolejna sprawa z drukowaną 3D bronią w tle – informacje takie jak ta nakręcają jedynie spiralę strachu, stawiając tezę, ze drukarki 3D zwiększają dostępność m.in. broni… Czy potrzebnie?

Amphibio – projekt drukowanych 3D skrzeli, które niebawem pozwolą oddychać ludziom pod wodą

Japoński projektant Jun Kamei w ramach swojej pracy dyplomowej stworzył projekt drukowanej 3D odzieży, pełniącej funkcję skrzeli, która pozwoli oddychać ludziom pod wodą.

Proforge 2 – tania drukarka 3D FDM z możliwością szybkiego upgrade’u

Po zalewie tanich drukarek 3D, pracujących w technologii FDM pojawił się zalew tanich drukarek 3D, które można upgrade’ować do maszyn wielofunkcyjnych. Większość z nich pochodzi zza Wielkiego Muru – Proforge 2 zaprojektowano jednak w Europie, a dokładniej w Wielkiej Brytanii. Czy urządzenie to ma szansę rywalizować z produktami z Chin?

  Drukowanie 3D makiet obszarów miejskich z Google Earth

Jeden z użytkowników Reddit „opracował” bowiem sposób na pozyskiwanie plików źródłowych bezpośrednio z programu Google Earth – dzięki temu można w prosty sposób drukować makiety architektoniczne, również w pełnym kolorze

  Desktop Metal – na czym to polega, jak działa i czym się różni od innych technologii druku 3D?

Paweł  w swoim artykule przyjrzałsię dokładniej temu na czym polega ta metoda produkcyjna Desktop Metal, co ją wyróżnia spośród innych oraz z czym wiąże się obsługa drukarek 3D.

  Aerostruder v2 Micro- narzędzie do precyzyjnego drukowania 3D dla urządzeń LulzBot

Druk 3D w technologii FDM nie jest raczej kojarzony z wysoką precyzją oraz możliwością wykonywania niewielkich i bogatych w szczegóły modeli. Mimo to wielu twórców stara się przekraczać te bariery i umożliwić użytkownikom swoich urządzeń taką funkcjonalność. Jednym z nich jest amerykański Aleph Objects, twórca drukarek 3D z serii LulzBot TAZ.

XYZPrinting prezentuje nową, mniejszą i dużo tańszą drukarkę 3D drukującą w pełnym kolorze

XYZPrinting zapowiada premierę kolejnej drukarki 3D drukującej w pełnym kolorze – tym razem w dużo niższej cenie. Dodatkowo, drukarka 3D będzie w pełni zamknięta i wyposażona w komunikację bezprzewodową.

get3D oficjalnym dystrybutorem Desktop Metal w Polsce

get3D – dystrybutor drukarek 3D Ultimaker i Raise3D w Polsce oraz dwukrotny zdobywca tytułu Najlepszego Dystrybutora Desktopowych Drukarek 3D i Filamentów Roku w plebiscycie branżowym CD3D (za lata 2014 i 2017), wprowadza do oferty urządzenia jednej z najjaśniej świecących gwiazd światowej branży druku 3D – Desktop Metal.

.

TOP 5 artykułów na 3D w praktyce

W sierpniu na łamach portalu 3D w praktyce pojawiło się łącznie 5 artykułów, w tym aż cztery projekty tygodnia. Najchętniej czytane sierpniowe artykuły to:

Ploter laserowy część IX – poprawa odciągu spalin i wymiana optyki

Najpopularniejszym artkułem minionego miesiąca była kolejna, już dziewiąta część cyklu Łukasza o ploterze laserowym – tym razem skupił się na poprawie odciągu spalin i wymianie optyki.

Projekt tygodnia – składany koszyk

Najpopularniejszym projektem tygodnia okazał się rozkładany kosz, który nie wymagał składania czy późniejszego montażu. Zobaczcie sami, jak udało się go wydrukować 3D.

Projekt tygodnia – klipsy zabezpieczające filament przed rozwinięciem się

Rozwijający się filament na szpuli to problem niemal każdego drukarza 3D – ten projekt tygodnia może pomóc Wam w uporaniu się z nim.

Projekt tygodnia – uchwyt na torby z zakupami

Kolejny projekt tygodnia, który sprawi, że ciężkie torby z zakupami nie będą problemem. Łukasz przedstawia w nim jak wydrukować specjalne uchwyty, które mogą okazać się naprawdę przydatnym gadżetem.

Projekt tygodnia – Cessna Skylane

Czy są wśród nas użytkownicy z zacięciem modelarskim? Łukasz przy pomocy plotera laserowego wykonał model samolotu Cessna Skylane.

Grafika przewodnia: [1]

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować