Wakacje dobiegają końca, a my wypoczęci wracamy do pracy z nową, świeżą energią. Miniony miesiąc, mimo, że toczył się jeszcze leniwym, wakacyjnym tempem przyniósł kilka ciekawych informacji ze świata druku przestrzennego.

Na łamach Centrum Druku 3D opublikowano 47 artykułów. Które z nich cieszyły się największą popularnością wśród Naszych czytelników?

FDM i FFF to tylko na pozór to samo – czym różnią się od siebie obydwie technologie…?

Dla wielu początkujących użytkowników drukarek 3D technologie FDM i FFF mogą oznaczać to samo i być stosowane niemal wymiennie. Mimo, że zasada działania obu metod jest podobna, to drobne szczegóły i niuanse sprawiają, że technologie nie mogą być z sobą utożsamiane.

Jeżeli 3D Systems nie zmieni obecnej trajektorii, zostanie im ok. 1,5 roku życia…

Firma 3S Sytems opublikowała kilka tygodni temu raport finansowy za drugi kwartał 2019 r. i zdaniem Pawła to najwyższy czas na zmiany. Radykalne zmiany.

Jak druk 3D może pomóc w takiej sytuacji?

Druk 3D w technologii Multi Jet Fusion może zaoferować wysoką jakość zarówno w przypadku produkcji elementów ochronnych jak i ortez 3D do rehabilitacji pourazowej, zapewniając lekkość i dopasowanie w odróżnieniu do tych wytwarzanych masowo.

Jak Dunlop oszczędził tysiące dolarów dzięki wdrożeniu drukarki 3D?

Producent drukarek 3D Markforged ogłosił, że do grona beneficjentów jego technologii dołączyła brytyjska firma z branży motoryzacyjnej – Dunlop Systems and Components. Przedsiębiorstwo wykorzystuje technologie przyrostowe do wytwarzania niestandardowych elementów i narzędzi, oszczędzając w ten sposób tysiące dolarów

METHOD X – nowy model MakerBota drukujący z czystego ABS, w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C

MakerBot METHOD X to zmodyfikowana wersja drukarki 3D z możliwością drukowania z ABS, która została zaprezentowana światu w ubiegłym miesiącu.

MyMiniFactory publikuje dziwne oświadczenie o swoich wartościach, szykując grunt pod bliżej nieokreślone zmiany…

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce na MyMiniFactory zajdą zmiany… Na blogu MyMiniFactory pojawiło się długie i dość enigmatyczne oświadczenie. Jego wnikliwa lektura wskazuje, że za jego powstaniem stały nieco inne motywacje i tak naprawdę dział PR MyMiniFactory szykuje swoich użytkowników na zmiany, które niekoniecznie mogą się im spodobać.

 

Stratasys F120 – co powinieneś wiedzieć o najnowszym urządzeniu od Stratasys?

Stratasys, prezentuje najnowszy model F120 – rozwiązanie, spełniające zaawansowane potrzeby firm. Jakie przewagi nad niskobudżetowymi urządzeniami FFF ma technologia Stratasys FDM?

Hiszpańscy naukowcy tworzą nowy materiał do druku 3D będący mieszanką ABS i TPU

Hiszpańscy naukowcy z Uniwersytetu w Cadiz opracowali nową mieszankę polimerów, która istotnie poprawia jakość druku 3D w technologii FDM / FFF, poprzez dużo lepsze wiązanie międzywarstwowe drukowanego modelu.

  Bridge manufacturing – czym jest produkcja pomostowa…?

Trzecim, najnowszym określeniem zdobywającym coraz większą popularność w świecie nowoczesnego przemysłu jest „produkcja pomostowa” – bridge manufacturing. Czym jest ten specyficzny sposób produkcji i co warto o nim wiedzieć?

Jak druk 3D otwiera nowe możliwości dla kreatywnych designerów?

Według obserwatorów nowoczesnych trendów technologia druku 3D rewolucjonizuje sposób postrzegania designu. Coraz śmielej wkracza do sztuki, wzornictwa, znajduje również miejsce w przemyśle projektowym.

Grafika: Photo by centralniak on Trendhype / CC BY

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować