Koniec sierpnia – początek września. Koniec wakacji – początek szkoły i pracy (już takiej prawdziwej). Tak się złożyło, że to także koniec naszych comiesięcznych zestawień najlepszych artykułów danego miesiąca. Dzisiejsze podsumowanie sierpniowych publikacji będzie ostatnim z tego cyklu. Artykuły będą się oczywiście w dalszym ciągu pojawiać na portalu, ale ich charakter i tematyka będą odrobinę bardziej ukierunkowane na technikalia i specyfikę pracy z określonymi typami urządzeń.

W sierpniu na łamach Centrum Druku 3D opublikowane zostały 34 artykuły. Które cieszyły się największą popularnością wśród naszych czytelników? Poniżej zestawienie najchętniej czytanych tekstów:

NanoHack Maverick- nowa, drukowana 3D maska ochronna od Copper3D
Copper3D – producent innowacyjnych filamentów domieszkowanych nanocząsteczkami miedzi, od czasu wybuchu pandemii COVID-19 rozwija także projekt autorskich masek ochronnych. W sierpniu zaprezentował ich najnowszą generację – NanoHack Maverick.
BIBUS MENOS rekrutuje
W obliczu pandemii COVID-19 wiele firm zaciska pasa, restrukturyzując się i zwalniając pracowników. Tymczasem Bibus Menos – zatrudnia!
W jakich branżach wykorzystuje się druk 3D z nylonu?
W ramach cyklu artykułów prezentujących pracę z materiałami klasy inżynieryjnej jak poliamidy PA6 / PA12 (zwane potocznie nylonami), przygotowaliśmy zestawienie branż, w których te materiały znajdują najczęściej swoje zastosowanie.
Maggy – drukowane 3D urządzenie, które pomoże w utrzymaniu społecznego dystansu
Prosta aplikacja stworzona przez Sinterit do przestrzegania wymogów zachowania właściwych odległości w kontaktach z innymi osobami, w określonych sytuacjach.
Drukowanie 3D do góry nogami, czyli sposób na wielomateriałowy druk 3D w technologii SLS
Opis nowatorskiej metody przyrostowej, bazującej na technice SLS.
Drukarki 3D Omni 3D w fabryce Volkswagen we Wrześni
Case study z wdrożenia przemysłowych drukarek 3D Omni3D w fabryce Volkswagena wee Wrześni.
Jakie filamenty są najbardziej wytrzymałe temperaturowo?
Zestawienie najbardziej odpornych na temperatury filamentów do druku 3D.
Dlaczego projektanci samochodów korzystają z drukarek 3D?
Kolejne case study z obszaru wykorzystania druku 3D w motoryzacji – tym razem w wydaniu Zortrax.
Druk 3D w branży lotniczej, czyli jakie części samolotu mogą być drukowane 3D?
Branża lotnicza jest jednym z największych beneficjentów technologii przyrostowych. Oto lista aplikacji, jakie można wykonywać za pomocą drukarek 3D, jakie odnajdą się w samolotach.
Jak działa laboratorium druku 3D SEAT?
Hiszpański producent samochodów SEAT, będący częścią koncernu Volkswagen, od lat korzysta z rozwiązań z zakresu technologii przyrostowych. I chociaż informacje o wykorzystania druku 3D przez tą markę nieczęsto dostają się do mediów, firma sukcesywnie wykorzystuje je w optymalizacji produkcji.

Grafika przewodnia: www.pixabay.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować