Jeśli chodzi o wakacje, to z sierpniem jest trochę jak z niedzielą w weekend – niby wciąż mamy wolne, ale podświadomie wiemy, że już lada moment wszystko się skończy i trzeba będzie wrócić do pracy… Tym pesymistycznym akcentem rozpoczynamy sierpniowy przegląd najczęściej czytanych artykułów na CD3D, gdzie wbrew pozorom działy się bardzo interesujące rzeczy! Liderem zestawienia okazał się wywiad z twórcami nowej drukarki 3D, jaka pojawiła się na polskim rynku w postaci 3D Gence. Ponadto, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja pierwszych wydruków z delty drukującej z ceramiki autorstwa Pawła Rokity i Janusza Wójcika, jak również premiera kampanii Kickstarterowej Omni3D, w której firma promuje swoją… elektrownię wiatrową z drukarki 3D!

W sierpniu na CD3D opublikowaliśmy łącznie 65 artykułów, które skomentowano 261 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów sierpnia…

3D Gence

3D Gence – polska drukarka 3D z patentami

Wywiad z Patrykiem Kadlec – dyrektorem zarządzającym firmy Navitracer Polska, która rozwija nowatorską drukarkę 3D – 3D Gence. Choć na pierwszy rzut oka wygląda jak dość fantazyjnie wykonany RepRap, urządzenie posiada cały szereg bardzo ciekawych funkcjonalności w postaci ceramicznego, autopoziomującego się stołu, dedykowanej elektroniki oraz systemu do szybkiej wymiany głowic. Już wkrótce mamy nadzieję na ten temat napisać coś więcej…

Druk 3D z ceramiki 01

Znamy specyfikację techniczną drukarki 3D do ceramiki FabLabu Kielce! Jest też video z druku 3D…

Paweł Rokita i Janusz Wójcik to ludzie instytucje… Organizatorzy Dni Druku 3D w Kielcach, twórcy FabLabu Kielce oraz założyciele firmy TYTAN 3D. A gdyby tego wszystkiego było mało, twórcy drukarki 3D drukującej w technologii FDM – Fiber 3D oraz… jedynej w swoim rodzaju drukarki 3D drukującej z gliny, ceramiki, oraz szeregu innych nietypowych materiałów. W artykule po raz pierwszy zaprezentowaliśmy filmy z druku 3D oraz zdjęcia wydruków.

Omni3D AirEnergy3D 01

Omni3D ratuje świat swoją wydrukowaną, przenośną turbiną wiatrową. Na Kickstarterze!

Omni3D – firma znana z produkcji drukarek 3D RapCraft oraz jego poszerzonych wersji – Factory i Architect, wystartowała z kampanią Kickstarterową… elektrowni wiatrowej drukowanej na drukarce 3D. Niestety pomysł okazał się równie nietypowy co kontrowersyjny.

Crowdfundingowe samobójstwo

Tanie drukarki 3D i crowdfundingowe samobójstwo

Australijczyk Daniel Brown opisał w fascynujący sposób trendy panujące obecnie na Kickstarterze w kontekście kampanii niskobudżetowych drukarek 3D. Co więcej, zgodził się abyśmy opublikowali go na łamach CD3D. Zapraszamy do lektury, ponieważ jest ona poważnym głosem w kwestii problemów, jakie mają firmy wystawiające drukarki 3D na tego typu platformy jak również osoby je później wspierające.

Historia polskiej branży druku 3D RepRap Polska, czyli jak to się wszystko zaczęło…?

Tytuł mówi wszystko – po przeprowadzeniu szeregu rozmów z twórcami pierwszych RepRapów w Polsce postanowiłem opisać w jaki sposób moda na drukarki 3D do samodzielnego montażu dotarła do nas i dzięki komu zawdzięczamy dynamiczny rozwój całej branży.

Norge 01

Pierwsze niskobudżetowa drukarki 3D drukująca w technologii SLS!

Miała być rewolucja, potem okazało się, że jej nie było. Wraz z wygaśnięciem patentów na technologię SLS, wielu myślało, że rynek zostanie zalany tanimi drukarkami 3D tego typu. Tymczasem minęło już ponad pół roku, a na rynku pojawiła się dopiero pierwsza z nich. I jak pokazują komentarze naszych czytelników pod artykułem, wcale nie musi wyjść z tego nic dobrego…

Szkolenia 01

Pierwsze szkolenia z CD3D za nami!

Relacja z pierwszej edycji naszych szkoleń, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.

Kilka metod kalibracji stołu w drukarce 3D

Kolejny świetny tekst Krzyśka Matusiewicza, tym razem dotyczący sposobów łatwego i skutecznego kalibrowania stołów w RepRapach, na przykładzie PRIME 3D. Ja skorzystałem z rozwiązania zaproponowanego przez Krzyśka i powiem tak: TO DZIAŁA!

FLEXA

FLEXA – nowa drukarka 3D z 3NOVATICA trafia do przedsprzedaży

FLEXA to najnowsze dzieło Krzysztofa Dymianiuka z 3NOVATICY. W artykule zaprezentowaliśmy pełną specyfikację nowej drukarki 3D oraz poinformowaliśmy o rozpoczęciu przedsprzedaży w specjalnej, promocyjnej cenie.

twin3D 01

twin3D, czyli akcja – miniaturyzacja w Warszawie

Na koniec wywiad z Martą Zawistowską ze studia twin3D – pierwszego miejsca w Polsce, gdzie można zeskanować się w 3D i zamówić pełnokolorową, wydrukowaną replikę samego siebie.

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować