W sierpniu przez Polskę przeszła prawdziwa fala upałów, co miało przełożenie na dość leniwą atmosferę w całej branży. Mimo to na łamach naszego serwisu pojawiło się kilka artykułów, które spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem czytelników. Bezkonkurencyjne (jak zawsze) okazały się teksty o Zortraxie oraz nasze firmowe analizy rynkowe. Jednakże prawdziwą gwiazdą miesiąca była SexyCyborg, prezentująca swoje wdzięki w kusych spódniczkach i bluzeczkach, przyozdobionych różnymi elektronicznymi gadżetami własnego autorstwa.

W sierpniu na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 75 artykułów, które skomentowano 119 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów sierpnia 2015…

SexyCyborg

SexyCyborg – azjatycka gwiazda DIY flirtująca z drukarkami 3D

Jako że sierpień upłynął nam pod znakiem rekordowych upałów, nic dziwnego że czytelnicy portalu najchętniej czytali artykuł o atrakcyjnej i mocno roznegliżowanej Azjatce, realizującej swoje oryginalne projekty m.in. przy użyciu drukarki 3D…

Zortrax

Zortrax M200 – recenzja drukarki 3D

Długo oczekiwana recenzja najlepszej, polskiej drukarki 3D. Wbrew pozorom, nie jest to laurka, a rzeczowe podsumowanie wszystkich zalet i wad tego urządzenia.

Print

W poszukiwaniu zamiennika filamentu do Zortraxa

Zortrax od samego początku podtrzymywał, iż na jego drukarkach 3D można drukować wyłącznie z jego własnych materiałów. Cóż, jak się okazuje, można robić to praktycznie z każdego ABS na rynku – po prostu nie zawsze wyjdzie idealna jakość wydruku. Chociaż udało nam się znaleźć kilka naprawdę bardzo ciekawych alternatyw…

3db

3D Builder – czy tego oczekuje domowy użytkownik?

3D Builder, czyli Windowsowski Paint do modelowania 3D. Sebastian bierze na warsztat najnowszą wersję aplikacji Microsoftu, która jest dołączana domyślnie do Windowsa 10.

szkło Czas na prawdziwe rocket science – drukarka 3D drukująca roztopionym szkłem

Druk 3D ze szkła…? Tak, teraz jest to już jak najbardziej możliwe!

Druk 3D form wtryskowych 01

Drukowanie form wtryskowych w technologii druku 3D

Firma I.J. Paliga pokazała wyjątkowo użyteczne wykorzystanie profesjonalnych drukarek 3D w produkcji form wtryskowych.

Micro 01

Micro 3D – rekordzista z Kickstartera już w Polsce!

iGo3D Polska wprowadziło do swojej oferty słynne drukarki 3D Micro, które w zeszłym roku podbiły Kickstartera, notując rekordowy wynik dofinansowania w kategorii drukarek 3D.

Rzeczy ktore wstrzasna drukiem 3D

Trzy wydarzenia, które wstrząsną branżą druku 3D w trzech nadchodzących latach

Chociaż w branży druku 3D nic nie jest przewidywalne, a sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, mimo wszystko postanowiłem spróbować przewidzieć przyszłość i wytypować trzy wydarzenia, które w trzech kolejnych latach mogą odcisnąć największe piętno na branży druku 3D na świecie.

702

Dlaczego popularność druku 3D jest taka mała, czy i kiedy wzrośnie oraz dlaczego potrzebujemy pomocy Maćka?

Sebastian analizuje trendy Google próbując ustalić od czego zależy sezonowość popularności druku 3D na świecie oraz jak to się ma do innych technologii z przeszłości?

Druk 3D

Jak działa drukarka 3D i skąd brać projekty do druku 3D?

Choć wstyd to przyznać, do tej pory brakowało w serwisie opracowania z prawdziwego zdarzenia, opisującego dokładnie czym jest druk 3D i jakie są jego odmiany. Ten błąd został w końcu naprawiony…

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować