Początek roku zaczął się od dużego wydarzenia w polskiej branży druku 3D jaką była bez wątpienia Gala rozdania Nagród Branżowych CD3D dla najlepszych osobistości, firm i produktów związanych z technologią druku 3D z polski i ze świata. Informacje o zwycięzcach oraz relacja z Gali były jednymi z dwóch najczęściej czytanych artykułów stycznia. Oprócz tego wiele miejsca poświęciliśmy nowościom zaprezentowanym na targach CES w Las Vegas, nie zabrakło również przemyśleń na temat różnych urządzeń i maszyn…

W styczniu na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 78 artykułów, które skomentowano 101 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów stycznia 2016…

Nagrody branżowe

NAGRODY BRANŻOWE CD3D 2015 – ogłoszenie wyników i zwycięzców!

Najważniejszym wydarzeniem stycznia 2016 były Nagrody Branżowe CD3D za 2015 rok, podczas których nagrodziliśmy najlepsze firmy, urządzenia i filamenty jak również ogłosiliśmy wybór Człowieka Roku 2015 Polskiej Branży Druku 3D. Mimo iż część głównych zwycięzców była dość oczywista, nie zabrakło niespodzianek…

Gala CD3D

Gala Wręczenia Nagród Branżowych CD3D 2015 – relacja z uroczystości

14 stycznia 2016 r. w Technoparku w Łodzi odbyła się pierwsza Gala rozdania Nagród Branżowych CD3D. Oprócz nagrodzenia zwycięzców, odbyły się wykłady i prelekcje znamienitych osobistości z branży druku 3D. Jednym z gości był dyrektor handlowy Ultimakera – Patrick Roeffen. Na Gali zaprezentowano również premierowe urządzenia – Ultimakera 2+ oraz MakerBot Replicator Z18 wyposażony w najnowszy SmartExtruder. 

stl przewodnie

TOP 10 serwisów z darmowymi modelami STL

Łukasz Długosz prezentuje zestawienia 10 najpopularniejszych serwisów z darmowymi projektami do druku 3D. Aż trudno uwierzyć, że tego typu zestawienie pojawiło się dopiero po trzech latach istnienia serwisu…?

The Form 1 34

Dlaczego sprzedaliśmy The Form 1+…?

Jesienią 2015 z dumą i ekscytacją ogłosiliśmy zakup The Form 1+ do naszej firmy. Niestety nasza przygoda z tą drukarką 3D trwała jedynie cztery miesiące… Oto podsumowanie naszych zmagań z The Form 1+ i powody dla których postanowiliśmy się ostatecznie jej pozbyć…

3NOVATICA - oferty pracy Zmiany organizacyjne we 3NOVATICA

Krzysztof Dymianiuk – jeden z pionierów ruchu RepRap i niskobudżetowej branży druku 3D odchodzi z 3NOVATICA pozostając jedynie jej mniejszościowym udziałowcem. Wraz z nim odeszło kilka innych znanych osób, a sama firma przechodzi dość istotne zmiany organizacyjne.

Infinum 3D

Infinum 3D – nowa firma Tomasza Zwolana oficjalnie debiutuje na rynku!

Tomasz Zwolan – kolejny z prekursorów niskobudżetowej branży druku 3D w Polsce po latach prac projektowych i koncepcyjnych oraz stworzeniu licznych prototypów, ogłosił światu założenie nowej spółki specjalizującej się w tworzeniu elektroniki sterującej do drukarek 3D oraz szeregu innych urządzeń wspierających ich pracę.

printer-heroshot

Polaroid prezentuje własną drukarkę 3D

Jednym z najważniejszych wydarzeń targów CES w Las Vegas była premiera drukarek 3D słynnej firmy… Polaroid!

Ultimaker_nowe_drukarki3D

Ultimaker wypuszcza dwie nowe drukarki 3D

Kolejną nowością pokazaną na targach CES w Las Vegas były nowe drukarki 3D Ultimakera w postaci Ultimakerów 2+ i 2+ Extended.

jelo

Autorska biżuteria Magdy Steckiej drukowana w 3D do kupienia w łódzkim Experymentarium

Temat biżuterii z drukarek 3D był już prezentowany na łamach CD3D kilka razy, tym razem Adela przedstawiła sylwetkę Magdy Steckiej z get3D, która drukuje swoje produkty z filamentu kompozytowego – PLA i metalu.

Mcor-Arke

Mcor zaskakuje swoją nową drukarką 3D drukującą z papieru!

Mcor – producent drukarek 3D drukujących z papieru zaprezentował na CES nowatorskie urządzenie, które zmieści się na każde biurko. Charakteryzuje się też bardzo atrakcyjną ceną!

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować