Tegoroczny styczeń minął pod znakiem głosowania w plebiscycie Nagród Polskiej Branży Druku 3D – w tym roku V już edycja gali odbędzie się w zupełnie nowej odsłonie. Tym razem zarówno przedstawiciele branży druku 3D jak i entuzjaści technologii przyrostowych spotkają się w EXPO Silesia w Sosnowcu, a wydarzeniu towarzyszyć będą targi INDUSTRYmeeting – Targi Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych.

W styczniu 2019 roku na łamach Centrum Druku 3D opublikowaliśmy łącznie 35 artykułów, jednak które z nich cieszyły się największą popularnością wśród naszych czytelników?

NAGRODY POLSKIEJ BRANŻY DRUKU 3D 2018 – OFICJALNE NOMINACJE !!!

Jak co roku czytelników Centrum Druku 3D elektryzują informacje o nadchodzącej wielkimi krokami gali rozdania Nagród Polskiej Branży Druku 3D. Oficjalne nominacje do tegorocznych nagród stały się najczęściej czytanym artykułem minionego miesiąca.

Jak wygląda praca z przemysłową drukarką 3D do metalu – ProX DMP 320 3D Systems?

Druk 3D z metali zyskuje popularność, jednak proces wytwarzania w tej metodzie nadal owiany jest tajemnicą. Razem z firmą 3D TAL przedstawiliśmy proces tworzenia wydruku 3D z proszku metalicznego na urządzeniu ProX DMP 320 3D Systems.

Graften One Next, czyli duży upgrade na początek 2019 roku

Graften, olsztyński producent drukarek 3D posiadający w ofercie jedno- i dwugłowicowe urządzenia drukujące w technologii FFF z serii Graften One przedstawił nowość w swojej ofercie produktowej – Graften One Next.

OMNI3D pozyskało dofinansowanie w wysokości 10 mln PLN z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

OMNI 3D udało im się pozyskać dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na opracowanie wielofunkcyjnego robota drukującego w technologii 3D FFF. Koszt projektu opiewa na ponad 13 milionów złotych.

CD3D, EXPO Silesia i PIAP prezentują: Mistrzostwa Polski w Druku 3D 2019

Jednym z wydarzeń towarzyszących uroczystych Nagród Polskiej Branży Druku 3D będzie rozstrzygnięcie „Mistrzostw Polski w Druku 3D 2019”. Organizatorami konkursu są CD3D i EXPO Silesia, a partnerem merytorycznym jest Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, który będzie odpowiedzialny za ocenę wydruków konkursowych.

Zortrax M200 Plus – unboxing i pierwsze uruchomienie

W marcu 2018 r. pojawił się długo oczekiwany re-launch marki w postaci M200 Plus. Na pierwszy rzut oka nie różnił się zanadto niczym od poprzednika – dodano w nim rzeczy o których wspomniałem powyżej – duży ekran dotykowy oraz komunikację bezprzewodową. Zmian jednak pojawiło się dużo więcej i co ważne, robią one różnicę…

Nowa Krzywa Hype’u Gartnera 2018, czyli jak technologia druku 3D będzie zmieniać się w nadchodzących latach?

Pod koniec grudnia ubiegłego roku, Gartner – jedna z największych i najważniejszych firm analitycznych na świecie, przedstawiła najnowszą odsłonę „Gartner Hype Cycle” – wykresu obrazującego cykle zainteresowań konsumentów i użytkowników nowymi technologiami. Jak kształtują sie obecne trendy? Sprawdźcie sami

  Crocsy z drukarki 3D! (KLIKAJCIE!)

Podsumowanie ubiegłorocznych dokonań Zortraxa. Wprowadzenie nowości produktowych to nie jedyne wydarzenia w spółce Zortrax warte uwagi. W minionym roku olsztyński producent zawarł szereg współprac z renomowanymi firmami i organizacjami z całego świata.

Kompendium materiałów do druku 3D – HIPS

Kolejna część kompendium materiałów do druku 3D – tym razem skupiliśmy się na materiale HIPS i jego potencjalnych zastosowaniach.

Wolfram – nowy materiał do druku 3D w ofercie ExOne

Idąc na przeciw rosnącym zapotrzebowaniom rynków Oil and Gas, specjalistycznej aparatury RTG oraz procesów ekranowania, ExOne rozszerza swoją ofertę druku 3D w metalu o stopu wolframu infiltrowanego brązem.

 

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować