Wraz z nowym rokiem doczekaliśmy się w końcu prawdziwej zimy, która przybrała dość szybko prawdziwie srogi charakter. Mimo wyjątkowo niskich – dochodzących gdzieniegdzie nawet do -20°C temperatur, na Centrum Druku 3D było wyjątkowo gorąco, a to za sprawą olsztyńskiego Zortraxa, który zdominował polskie i zagraniczne media w kontekście druku 3D. Oprócz tego, wiele miejsca poświęciliśmy nowościom jakie pojawiły się tarach CES w Las Vegas. Od stycznia tego roku prowadzimy również kolejny, nowy serwis – MATERIAŁY DO DRUKU 3D i od teraz będziemy prezentować również trójkę najciekawszych artykułów dot. filamentów i akcesoriów do druku 3D.

W styczniu na Centrum Druku 3D opublikowaliśmy łącznie 62 artykuły, które zostały skomentowane 253 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów stycznia…

Zortrax Dell mini

Zortrax podpisuje umowę z DELL`em na 5000 drukarek 3D

Gdy publikowałem ten artykuł, nie miałem najmniejszego pojęcia jak szerokim echem odbije się on w Polsce i na świecie!? W ciągu kolejnych 3 dni przeżyliśmy prawdziwe oblężenie, gdyż linkowały do nas zarówno największe mainstreamowe serwisy internetowe z Polski – na czele z Gazetą Wyborczą, jak również czołowe portale branżowe ze świata – w postaci 3ders.org czy 3D Printing Industry.

Zortrax mini

Projekt drukarki 3D Zortrax M200 na Kickstarterze zrealizowany w 6 miesięcy

Czyli Rafał Tomasiak opowiada o kulisach realizacji słynnej kampanii Kickstarterowej Zortraxa, w trakcie której firma zdobyła blisko 180 000 $.

Zortrax1

Zortrax – pod gradobiciem pytań

Wywiad z Rafałem Tomasiakiem i relacja z wizyty w siedzibie firmy w Olsztynie. Rafał opowiada dlaczego jego zdaniem kampania na Kickstarterze się nie udała [SIC!], jak powstawała ich słynna drukarka 3D M200 oraz jakie są zalety produkcji urządzeń w Chinach. Dowiecie się również, w którym miejscu Omni3D kłamie…?

Cube 3 mini

Nokautujący cios 3D Systems – Cube 3 i CubePro

Styczeń był niewiarygodnym miesiącem dla 3D Systems oraz ich marki niskobudżetowych drukarek 3D – Cubify. Premiery nowych fantastycznych urządzeń, ogłoszenie will.i.am`a dyrektorem artystycznym firmy, w końcu drukarki 3D drukujące z cukru i niezliczona ilość pomniejszych nowości. MakerBot wciąż próbuje dotrzymywać kroku, ale… wcześniej to on wyznaczał nowe kierunki i był liderem.

Felix mini Wywiad z Felixem

Ekskluzywny wywiad z Guillaume Feliksdalem, założycielem Felix Robotics i twórcą jednej z najpopularniejszych drukarek 3D w Europie.

Druk 3D broni mini

Wydrukuj sobie „klamkę” w 3D – czyli o druku broni po raz setny…

Artykuł Marka Ryszki z Devil Design nt. druku 3D broni oraz jego dość nietypowej koncepcji na tworzenie tego typu projektów.

Lumex Avance 25 mini

Mitsubishi rozpoczyna sprzedaż profesjonalnych drukarek 3D do metalu w Ameryce Płn.

Informacja o rozpoczęciu dystrybucji przez Mitsubishi profesjonalnej maszyny LUMEX Avance-25 autorstwa Matsuura Machinery, łączącej w sobie możliwość druku 3D i frezowania.

Wnioski po CES mini

Wnioski po CES, czyli coraz mniej drukarki 3D w druku 3D

Moja analiza placu boju na rynku niskobudżetowych drukarek 3D, po spektakularnych prezentacjach nowych urządzeń przez 3D Systems i MakerBota podczas targów CES w Las Vegas.

Shapeways mini

SHAPEWAYS prezentuje: 10 niezwykłych wydruków 3D na początek nowego roku

Nowojorska firma SHAPEWAYS specjalizująca się w druku 3D na zamówienie, przedstawiła 10 najbardziej niezwykłych projektów, jakie ma do wydrukowania w swojej niezwykle bogatej ofercie.

pegasus touch 3d mini

Pegasus Touch – większa i tańsza wersja The Form 1 debiutuje na Kickstarterze

Pierwsza realna alternatywa dla The Form 1 zadebiutowała na Kickstarterze. Drukarka 3D drukująca w technologii stereolitograficznej ma szansę mocno zwojować rynek o ile jej twórcom uda się spełnić pokładane obietnice. Na temat tego urządzenia kilka słów komentarza popełnił również BlazakoV.

Serwis MATERIAŁY DO DRUKU 3D ma za sobą pierwszy miesiąc istnienia, mimo to doczekał się już skromnego póki co grona czytelników. W styczniu opublikowano na nim 18 artykułów, które zostały skomentowane 12 razy. Oto trójka najpopularniejszych tekstów stycznia…

Historia-jednej-wpadki

Historia jednej wpadki…

Tekst Marka Ryszki z Devil Design, w którym opisuje swoje perypetie związane z zamówieniem elastycznego filamentu z Chin, który okazał się być zwykłym ABS. Pod przestrogę…

ABS-a-PLA

Jak rozróżnić ABS od PLA

Marek Ryszka opisuje cechy charakterystyczne obydwu materiałów do druku 3D, umożliwiające szybką i bezproblemową identyfikację filamentu z którym ma się do czynienia.

Chiński-ABS-i-PLA

Kilka słów na temat chińskiego filamentu…

Czyli tekst będący inspiracją do powstania w/w artykułu Marka. Garść moich przemyśleń nt. filamentu produkowanego w Chinach i dostępnego na najpopularniejszym serwisie transakcyjnym Alibaba.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować