Styczeń to teoretycznie sam środek zimy, jednakże póki co jest ona tak obfita w śnieg, jak powyższe zdjęcie… Jeśli chodzi o CD3D to atmosfera była daleka od zimowej. W styczniu 2015 zanotowaliśmy pod względem odwiedzalności najlepszy miesiąc w naszej historii, a to w dużej mierze za sprawą naszego plebiscytu branżowego, który odbił się bardzo dużym echem w Polsce i zagranicą. Poza tym głośno było o nowym Pirxie, nowym Zortraxie, konkursie na HBota z 3D Printers oraz… o domach drukowanych na drukarkach 3D.

W styczniu na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 64 artykuły, które skomentowano 138 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów stycznia 2015…

NAGRODY BRANŻOWE

NAGRODY BRANŻOWE CD3D 2014 – OGŁOSZENIE WYNIKÓW I ZWYCIĘZCÓW

Choć z formalnego punktu widzenia artykuł z listą zwycięzców w naszym pierwszym plebiscycie branżowym został opublikowany jeszcze w grudniu (dokładnie 31.12), był bez dwóch zdań najważniejszym i najczęściej czytanym artykułem w styczniu. O naszych nagrodach pisały największe zagraniczne portale branżowe, wzmianka na ich temat pojawiła się również na łamach m.in. Komputer Świata czy TVP INFO.

Pirx One

PIRX 3D prezentuje nową drukarkę 3D – Pirx One

W połowie stycznia Pirx skupił uwagę całej branży druku 3D prezentując swoje najnowsze urządzenie – Pirx One, wyposazone w bardzo duży obszar roboczy, a przede wszystkim metalową obudowę. To istotny progres w stosunku do wcześniejszych, drewnianych konstrukcji – nic zatem dziwnego, że oficjalna premiera urządzenia spotkała się z tak dużym zainteresowaniem.

3D Printers konkurs

KONKURS! Do wygrania drukarka 3D HBOT od 3D Printers!

HBot 3D autorstwa wrocławskiego 3D Printers to jedna z najbardziej cenionych konstrukcji na polskim rynku niskobudżetowych drukarek 3D. Drukarka 3D o imponującym obszarze roboczym na poziomie 30 x 30 x 30 cm i bardzo solidnym wykonaniu należy niestety do najdroższych tego typu urządzeń na rynku. Nic zatem dziwnego, że informacja o tym, iż można ją otrzymać za darmo jako nagrodę w konkursie, spotkała się z dużym zainteresowaniem czytelników.

Oprogramowanie do druku 3D

Lista darmowych programów do projektowania pod druk 3D

Drukarki 3D nie są tanie, ale wciąż kosztują mniej niż profesjonalne oprogramowanie do tworzenia modeli 3D. Na szczęście na rynku funkcjonuje masa programów, które mają charakter darmowy. Oto lista najważniejszych z nich…

Druk 3D domów Mam pomysł na biznes! Kupię drukarkę 3D i będę deweloperę…

Najpierw druk 3D broni, potem dziób pingwina, teraz budynki… Ktoś kto czerpie wiedzę na temat technologii druku 3D wyłącznie z mediów głównego nurtu, może pomyśleć, że drukarki 3D służą do wszystkiego tylko nie do drukowania prototypów. Na szczęście stoimy na posterunku i prostujemy pewne rzeczy…

Zortrax M120

Czy tak wygląda nowa drukarka 3D Zortraxa?

Trochę odgrzewany temat, ale wciąż wzbudzający duże emocje. Oto jak będzie wyglądała (najprawdopodobniej) nowa drukarka 3D Zortraxa – pierwszy następca flagowego M200.

Dni Druku 3D Kielce DZIEŃ 1-77

V edycja Dni Druku 3D Kielce – rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń!

Zapowiedź piątej edycji Dni Druku 3D w Kielcach spotkała się jak zawsze z bardzo dużym zainteresowaniem czytelników. Już wkrótce kolejne szczegóły na temat tej fantastycznej imprezy!

Voltera 02

Nadchodzi czas obwodów elektrycznych drukowanych na drukarkach 3D – Voltera wygrywa konkurs TechCruncha, a Voxel8 zdobywa pierwsze zamówienie

Targi CES w Las Vegas przyniosły wiele interesujących premier nowych drukarek 3D, jednakże największą sensacją były prezentacje urządzeń zdolnych drukować obwody elektryczne. Voxel8 i Voltera nie tylko zdobyły uznanie uczestników targów lecz również pierwsze kontrakty handlowe.

3Doodler 2

Dlaczego nie potrafię ekscytować się 3Doodlerem…?

3Doodler – pisak drukujący w powietrzu plastikiem, to prawdziwy fenomen. Jego twórcy zdobyli już dwa dofinansowania na Kickstarterze, tymczasem ich urządzenie to nic innego, jak… spawarka do plastiku w atrakcyjnym opakowaniu wsparta fantastycznym marketingiem.

Nanoserduszko 20

Drukowane serce dla Łódzkiego Technoparku i WOŚP

W styczniu odbył się 23-ci finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a my wspólnie z Łódzkim Technoparkiem przygotowaliśmy specjalny projekt, który trafił na licytację. Oto krótki reportaż o tym jak powstawał.

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować