Styczeń zaskoczył nie tylko pierwszym śniegiem tej zimy, ale szeregiem newsów zarówno na temat polskich jak i zagranicznych firm. Niezaprzeczalnie, w zestawieniu królują informacje na temat nowości od Zortrax. Jakie inne tematy przykuły uwagę odwiedzających portal? Sprawdźcie!

Na łamach Centrum Druku 3D opublikowano 47 artykułów. Które z styczniowych artykułów okazały się najbardziej interesujące dla naszych czytelników?

Zortrax uruchamia Outlet z drukarkami 3D i filamentami. Kolosalne obniżki na Zortrax Inventure!

Najczęściej czytanym artykułem była informacja o outlecie Zortrax z drukarkami 3D i filamentami. Na nowo uruchomionym Zortrax Outlet prowadzona jest sprzedaż drukarek 3D z serii Inventure oraz oryginalnych materiałów eksploatacyjnych producenta w różnych nietypowych kolorach.

Kilka słów na temat domowego suszenia wilgotnych filamentów

Nieprawidłowo przechowywany filament to problem wielu użytkowników drukarek 3D. Niby każdy wie, że można to robić w piekarniku, ale mało kto próbował, bądź nie bardzo wie jak zacząć? Oto krótki poradnik…

Mamy sam początek nowego roku, więc to doskonały czas aby powrócić do histerii na temat drukowanej broni…

Po raz kolejny, na łamach Centrum Druku 3D pojawia się artykuł o druku 3D broni – tym razem bez Cody’ego Willson’a w roli głównej.

Zortrax uruchamia oddział druku 3D na zamówienie

Z początkiem bieżącego roku wystartował nowy dział w strukturach przedsiębiorstwa, odpowiedzialny za świadczenie usług druku 3D przy użyciu pełnego spektrum posiadanych urządzeń i maszyn. Usługi są świadczone zarówno dla firm z Polski jak i z zagranicy.

BCN3D Sigma R19 – druk 3D z ABS i nylonu

Efekty pracy z drukarką 3D BCN3D Sigma R19 z wykorzystaniem materiałów inżynieryjnych. Na urządzeniach firmy można korzystać zarówno z bardzo szerokiego spektrum filamentów, to bez problemu można tworzyć własne profile dla nawet najbardziej nietypowych materiałów.

TOP 20 krajów najwięcej inwestujących w technologie przyrostowe (nie, na liście nie ma Polski)

W raporcie SmarTech Analysis przedstawione zostało zestawienie tego,  jakie przychody wygenerowały poszczególne kraje na świecie w kontekście technologii przyrostowych. Niestety jak można się było spodziewać, w pierwszej dwudziestce państw trudno doszukiwać się Polski…

Mikroskopijny wydruk 3D posągu Davida, o wysokości… 0,1 mm!

Specjaliści z firmy Exaddon i naukowcy ze szwajcarskiego ETH Zurich postanowili tymczasem zrobić coś zgoła odmiennego i wydrukować posąg w mikroskopijnej wersji wykorzystując do tego specjalną, autorską technikę druku 3D. Efekt? Replika o wysokości 0,1 mm.

Czy tak mógłby wyglądać wzorcowy detal do testów porównawczych dla drukarek 3D do metalu…? 

Najlepszym sposobem na wybór właściwej technologii druku 3D oraz drukarki 3D w niej pracującej, jest zamówienie i wykonanie wydruków testowych. To doskonała forma sprawdzenia, czy urządzenia tego typu będą mieć zastosowanie w naszym przedsiębiorstwie i spełnią pokładane w nich oczekiwania? Jak powinien wyglądać idealny model wzorcowy do druku 3D z metalu?

XYZPrinting prezentuje da Vinci Color 5D – drukarkę 3D FDM/FFF w pełnym kolorze, z grawerem laserowym i… zwykłą drukarką do papieru!

Tajwański XYZprinting  zaprezentował natargach elektroniki CES 2020 w Las Vegas swoją najnowszą, desktopową drukarkę 3D – da Vinci Color 5A. Urządzenie drukuje modele z tworzyw termoplastycznych w technologii FDM / FFF, które dodatkowo barwi w pełnym kolorze za pomocą zintegrowanej z całym systemem głowicy inkjetowej. Drukarka 3D ma również możliwość instalacji głowicy laserowej służącej do grawerowania oraz… drukowania w pełnym kolorze na zwykłym papierze, łącząc funkcje drukarki 3D i 2D.

Zortrax oferuje organizacjom drukarki 3D na potrzeby projektów R&D

Zestawienie zamyka informacja prasowa o Zortrax o programie „Innowatorzy – druk 3D technologią przyszłości”. Projekt jest skierowany przede wszystkim do organizacji studenckich, naukowych i edukacyjne. Jego beneficjentami mogą być również fundacje, stowarzyszenia, koła studenckie czy uczelnie wyższe.

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować