Wrzesień to początek gorącego okresu targowego. Jak zwykle sezon otworzyły nam targi Dni Druku 3D, które po raz pierwszy w swojej historii odbyły się w Warszawie. Relacje z targów oraz ich zapowiedzi zdominowały wrześniowe zestawienie najczęściej czytanych artykułów. Ponadto powodzeniem cieszyły się artykuły o Zortraxie, premierze drukarki 3D Komputronika, jak również recenzja najnowszego MakerBota.

We wrześniu na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 89 artykułów, które skomentowano 76 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów września 2016:

dni-druku-3d-viii-05

VIII edycja Dni Druku 3D w Warszawie – RELACJA NA ŻYWO & VIII edycja Dni Druku 3D w Warszawie – RELACJA NA ŻYWO, DZIEŃ DRUGI

Wrześniowa, VIII edycja Dni Druku 3D w Warszawie zakończyła się zaledwie wczoraj, jednakże nasze relacje z niej okazały się być najczęściej czytanymi artykułami w minionym miesiącu. Całkiem możliwe, że duży udział w tym miała obecność trzymetrowego, wydrukowanego w technologii druku 3D Roberta Lewandowskiego!

robert-lewandowski

Trzymetrowa rzeźba Roberta Lewandowskiego z drukarki 3D

Oficjalna zapowiedź premiery rzeźby Roberta Lewandowskiego na targach Dni Druku 3D w Warszawie oraz próby bicia rekordu Guinnessa.

accura-genius3d

Komputronik prezentuje własną drukarkę 3D – Accura Genius3D, stworzoną przy współpracy z 3DKreatorem

Na początku września Komputronik ogłosił premierę swojej drukarki 3D – Accura Genius3D, która powstała przy istotnym udziale krakowskiego 3DKreatora.

Spectrum promocja 01

Jedyna taka promocja na świecie: przy zakupie 2 szt. 3DGence One – Nissan Almera gratis!

Spectrum Group uruchomiło jedyną w swoim rodzaju promocję – pierwsza osoba, która zdecydowałaby się na zakup dwóch sztuk drukarek 3DGence One otrzymałaby w pakiecie… Nissana Almerę rocznik 1999 z kompletem opon zimowych!

firmowe-rewolucje

Brak trzech P”, czyli refleksje po wczorajszych „Firmowych ewolucjach” z drukiem 3D w roli głównej

Na TVP1 wyemitowano kolejny odcinek programu “Firmowe ewolucje“, których bohaterem była warszawska firma Hexagon Group, specjalizująca się w druku 3D. Program stał się źródłem refleksji nad kondycją całej polskiej branży druku 3D…

packshot_scenka2

Zortrax M300 trafia do sprzedaży. W dalszym ciągu nie wiadomo co z Zortraxem Inventure…?

Zortrax ogłosił rozpoczęcie sprzedaży najnowszego produktu jaki posiada w swojej ofercie – Zortraxa M300. Niestety w dalszym ciągu nieznane są dalsze losy Zortraxa Inventure…

Zortrax-logo

Rekordowe półrocze Zortraxa

Zortrax ogłosił swoje wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2016 r.

Zortrax Bosch Tak, wiem jak to brzmi, ale Zortrax ogłosił, że sprzedał drukarki 3D do Boscha

W miesiąc po wypłynięciu na wierzch prawdy na temat (nie)sławnego kontraktu z DELL’em, Zortrax ogłosił sprzedaż drukarek 3D do Boscha. Niestety wartość kontraktu nie została podana…

odo-kronos-06

ODO Kronos – gigantyczna drukarka 3D produkcji Infinum3D oficjalnie trafiła do URSUSA

Infinum3D wyprodukowało olbrzymią drukarkę 3D dla lubelskiego URSUSA!

bfb0c11ce4d735a049b2aaaf0cff99a7_original

Prometheus – nowy system umożliwiający kolorowe wydruki na każdej drukarce 3D

Na Kickstarterze wystartowała kampania Prometheusa – urządzenia umożliwiającego wydruk 3D z różnych kolorów filamentów na zwykłej, niskobudżetowej drukarce 3D wyposażonej w jedną głowicę drukującą.

2 MakerBot Replicator+i ja – pierwsze testy i przemyślenia

Pod koniec września MakerBot zaprezentował najnowszą odsłonę swoich drukarek 3D – Replicatora+ oraz Replicatora Mini+. Mieliśmy jedyną w swoim rodzaju okazję przetestować to urządzenie. Oto efekt naszych testów…

Grafika przewodnia: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować