We wrześniu w branży druku 3D (szczególnie rodzimej) zawrzało. Zortrax, jeden z najpopularniejszych polskich producentów drukarek 3D zaproponował nową, żywiczną drukarkę 3D. Co więcej, nie jest to jedyna taka premiera, której mało kto się spodziewał – również Prusa Research przedstawił nową drukarkę 3D, wytwarzającą z światłoutwardzalnych żywic. A to wcale nie koniec wrześniowych newsów…

W ubiegłym miesiącu na Centrum Druku 3D opublikowane zostało ​69 artykułów – wiecie już zapewne jaka jest czołówka najchętniej czytanych materiałów. A jak kształtują się pozostałe miejsca?

Inkspire – nowa żywicowa drukarka 3D od Zortrax

W tym miesiącu, pod względem ilości wyświetleń, najpopularniejszy niewątpliwie był artykuł o pierwszej drukarce żywicowej od Zortrax – Inkspire. Jak zapewnia olsztyński producent, urządzenie będzie dostępne już niebawem…

Trzęsienie ziemi – HP Metal Jet wkracza na arenę druku 3D i nie zamierza brać jeńców

Nowa informacja od HP o wkroczeniu na rynek druku 3D z metalu zelektryzowała naszych czytelników – długo zapowiadany, zaprezentowany system do druku 3D z metalu ma według koncernu z Palo Alto zrewolucjonizować sposób produkcji metalowych części.

Cody W. poszukiwany listem gończym. Oskarżenie: molestowanie seksualne nieletniej

Kolejne informacje na temat bohatera jednej z najpopularniejszych afer związanych z technologią druku 3D nadal wzbudzają duże zainteresowanie. Wszyscy myśleli, że szum medialny wokół sprawy maleje… Aż tu nagle wczoraj świat obiegła informacja, że Cody W. został oskarżony o molestowanie seksualne nieletniej.

Ostatnie pożegnanie

Ostatni wpis naszego redaktora, Łukasza Długosza – od września jego artykuły pojawiają się regularnie na 3D w Praktyce – od początku zeszłego miesiąca jest on również jego właścicielem.

Faurecia wybiera drukarki 3D Zortrax

News o nowej drukarce 3D od Zortrax to nie koniec informacji o jednym z najpopularniejszych, polskich producentów drukarek 3D w tym zestawieniu. Zortrax poinformował o kolejnym sukcesie sprzedażowym. Firma dostarczy urządzenia dla Faurecii – globalnego lidera technologicznego w branży motoryzacyjnej. Faurecia będzie używać urządzeń olsztyńskiego producenta w fabrykach na całym świecie.

  Dobra Lulzbocie, dałem się nabrać… W rewanżu nie będę już więcej o tobie pisać (zresztą i tak nie ma cię w Polsce…)

Sprostowanie w sprawie fake’u, jakim Lulzbot chciał przyciągnąć uwagę swoich użytkowników. Nadchodząca premiera nowej drukarki 3D amerykańskiego Lulzbota, która wg specyficznie skonstruowanych zapowiedzi miała być drukarka 3D drukująca z żywic światłoutwardzalnych, tj. w technologii SLA lub DLP, niestety rozminęła się z prawdą…

  Ultimaker S5 – unboxing i pierwsze uruchomienie

Od pewnego czasu dzięki uprzejmości firmy get3D – dystrybutora marki Ultimaker na Polskę, mamy przyjemność testować S5. We wrześniu zainaugurowaliśmy nowy cykl artykułów poświęconych Ultimaker S5, a zaczynamy tradycyjnie od unboxingu i tzw. „pierwszego uruchomienia„.

 

Prusa SL1 czyli nowa drukarka 3D od Prusa Research pracująca w technologii MSLA!

Nowa żywiczna drukarka 3D, której (prawie) nikt się nie spodziewał. Prusa SL1 to pierwsze urządzenie od Prusy pracujące w innej technologii niż FDM – przez producenta określana jako „open-source SLA 3D printer”.

Dobra wiadomość – ONO trafia do rąk pierwszych backersów! Zła – ale reszta wysyłek będzie na raty. Naprawdę zła – i bardzo słabo drukuje…

Czyżby jedna z najdłuższych epopei w historii świata druku 3D właśnie wchodziła w końcowy etap swojej narracji? ONO – pierwsza drukarka 3D drukująca z żywic światłoutwardzalnych przy pomocy smartfona, w końcu trafiła do rąk pierwszych backersów (darczyńców) z Kickstartera. W końcu, bo po – bagatela! – 840 dniach od chwili zakończenia kampanii.

Zortrax wraz z II LO w Krakowie tworzą klasę druku 3D

Informacje od Zortraxa zaczynały a jednocześnie wieńczą nasz comiesięczny TOP artykułów. II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie  będzie jedną z pierwszych placówek edukacyjnych w Polsce, w której w roku szkolnym 2019/2020 r. utworzona zostanie klasa o profilu związanym z technologią druku 3D.

Grafika przewodnia: [1]

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować