Pierwszy, powakacyjny miesiąc minął pod znakiem premier – na rynku pojawiły się dwa nowe modele flagowych drukarek 3D. Nie obyło się również bez najświeższych informacji również z polskiej branży druku przestrzennego.

Na łamach Centrum Druku 3D opublikowano 49 artykułów. Które z październikowych artykułów cieszyły się największą popularnością wśród naszych czytelników?

 

Krótka rozprawka o tym jak ciężko jest prowadzić małą firmę w branży druku 3D i dlaczego większości się to nie udało…?

Czy biznes w branży druku 3D to trudna sztuka? To, jak ciężko jest prowadzić małą firmę w branży druku 3D i dlaczego większości się to nie udało pisze Paweł w najchętniej czytanym artykule tego miesiąca.

OVE to pierwsza polska drukarka 3D drukująca w pełnym kolorze w klasie przemysłowej. W naszym artykule zdradzamy szczegóły działania technologii wytwórczej, prezentując równocześnie zdjęcia wydruków 3D z urządzenia OVE.

Amatorski druk 3D, a zdrowie i bezpieczeństwo użytkownika: 5 rzeczy na które zawsze należy zwracać uwagę

W przypadku niskobudżetowych drukarek 3D konkurencyjną kwestią jest niska cena urządzenia. Czy użytkownicy są jednak świadomi jakie zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa mogą nieść za sobą takie drukarki 3D?

Zortrax zaprezentuje drukarki 3D nowej generacji: druk 3D z materiałów wysokotemperaturowych, pełna kontrola procesu i podwyższone bezpieczeństwo

Na niespełna dwa tygodnie przed rozpoczęciem targów TCT Show  Zortrax, ogłosił, że zaprezentuje pełne portfolio swoich urządzeń – w tym zupełnie nową linię urządzeń dedykowanych do produkcji aplikacji przemysłowych.

Zortrax Endureal – przemysłowa, dwugłowicowa drukarka 3D dedykowana do pracy z materiałami wysokotemperaturowymi

Zortrax ogłosił premierę Endureal – drukarki 3D trzeciej generacji, dedykowanej do realizacji specjalistycznych aplikacji przemysłowych i medycznych. Posiada obszar roboczy na poziomie 40 x 30 x 30 cm, zamkniętą i podgrzewaną komorę roboczą, dwie głowice drukujące oraz możliwość pracy z materiałami wysokotemperaturowymi jak np. PEEK lub wzmacnianymi włóknem węglowym.

3DGence otwiera swój oficjalny sklep internetowy i obniża ceny na drukarki 3DGence ONE i DOUBLE P255

3DGence uruchamia swój oficjalny sklep internetowy z drukarkami 3D, filamentami i akcesoriami do druku 3D. Równocześnie firma obniża ceny wybranych urządzeń – od teraz 3DGence DOUBLE P255 będzie tańsza o -3500,00 PLN, a 3DGence ONE o -2850,00 PLN.

Zortrax osiągnął do lipca br. przychód 24,3 mln PLN i zanotował wzrost 38% rok do roku

Zortrax po raz kolejny pojawia się w naszym zestawieniu. Tym razem producent ogłosił, że w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku wygenerował przychód na poziomie 24,3 mln PLN, co stanowi aż 38% wzrostu w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 r.

AGH Space Systems wraz z HP3D.pl podbijają kosmos!

Wiele wynalazków, które kilka dekad temu dostępne były wyłącznie w środowisku astronautów trafiło do życia codziennego. Zespól AGH Space Systems wraz z HP3D.pl mógł wykorzystać technologię Multi Jet Fusion 3D do budowy i optymalizacji biorącego udział w rywalizacjach, łazika Kalmana i odnosić dzięki temu spektakularne sukcesy na międzynarodowych zawodach.

 

Ultimaker prezentuje nową drukarkę 3D – S3 oraz upgrade do modelu S5 – Ultimaker S5 Pro Bundle. Znamy polskie ceny nowych urządzeń!

Podczas TCT Show 2019 odbyła się również premiera urządzeń holenderskiego Ultimakera. Producent przedstawił dwie nowości – desktopową drukarkę 3D Ultimaker S3 oraz upgrade do modelu S5 – Ultimaker S5 Pro Bundle.

FORECAST 3D na czele Additive Manufacturing – czyli jak buduje się potęgę produkcji addytywnej na skalę przemysłową

Druk 3D już dawno przestał być technologią nadającą się jedynie do prototypowania. Dzięki zaangażowaniu takich producentów jak HP w rozwój technologii addytywnych na skalę przemysłową, możliwe jest uzyskanie elementów drukowanych w 3D o właściwościach porównywalnych do tych wytwarzanych z zastosowaniem CNC i formowania wtryskowego.

Grafika: Photo on Foter.com

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować