Wrzesień to początek sezonu targowego, nic zatem dziwnego, że największą popularnością w tym miesiącu cieszyły się teksty dotyczące relacji z eventów i targów. Jak zwykle bezkonkurencyjne okazały się Kielce i relacje z IV edycji Dnia Druku 3D. Oprócz tego wiele osób zapoznało się z relacją z perwszej edycji MEDIA TENT w Gliwicach jak również zapowiedzią listopadowego 3D Show Printer & Scanner na Politechnice Warszawskiej. We wrześniu miały miejsce również bardzo głośne premiery lub zapowiedzi nowych drukarek 3D – Up! Box, Dremel, Roland czy Thomson. Na rodzimy rynku z kolei pojawił się nowy Prirx w metalowej obudowie, z kolei opisywany kilka miesięcy temu BlackJet trafił w końcu do sprzedaży.

We wrześniu na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 61 artykułów, które skomentowano 300 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów września…

Kielce 11

LIVE FROM: IV edycja Dni Druku 3D w Kielcach

Nasze relacje na żywo od samego początku cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i nie inaczej było tym razem. To ciężka i wymagająca praca, ale bez dwóch zdań warta zachodu – ilość czytelników jest tego najlepszym potwierdzeniem

Kielce 13

IV edycja Dnia Druku 3D w Kielcach – relacja z eventu

Moje autorskie podsumowanie eventu.

Single onion

„Wzywamy wszystkich zwolenników druku 3D”, czyli polsko-belgijska kampania na Indiegogo, która nie powinna się wydarzyć

Artykuł, który wywołał całą masę dyskusji – a niepotrzebnie. Kampania crowdfundingowa, którą opisuje po prostu nie powinna nigdy się wydarzyć… Na szczęście jej autor pod wpływem (mam nadzieję) tego tekstu naprawił wszystkie błędy i w końcu zaczęła ona przypominać typową kampanię tego typu.

Nowy Pirx

Pirx prezentuje nową drukarkę 3D w metalowej obudowie. Zapowiada też druk 3D w pełnym kolorze!

Pirx zasłynął produkcją taniej, drewnianej drukarki 3D – nowa odsłona urządzenia to jednak już FULL METAL JACKET.

3D Show - Printer and Scanner 21-22.11.2014 – „3D Show – Printer & Scanner 2014″, targi drukarek 3D i skanerów 3D w Warszawie

Zapowiedź eventu, który może stać się drugim obok Dnia Druku 3D w Kielcach najważniejszym wydarzeniem branżowym w kraju.

Up! Box

Nowy UP! BOX

Kolejny news, który sprawił, że byliśmy cytowani przez wszystkie najważniejsze serwisy internetowe piszące o druku 3D na świecie. O premierze nowego Up!`a w postaci BOX napisaliśmy jako pierwsi – a było o czym pisać! Up! w nowej odsłonie będzie większy, będzie miał zamknięta i podgrzewaną komorę roboczą i wciąż będzie przystępny cenowo (wstępnie wiadomo o cenie poniżej 10k PLN).

Dremel 01

Dremel – czołowy producent narzędzi prezentuje swoją niskobudżetową drukarkę 3D

Dremel – czołowy producent narzędzi na świecie ogłosił wejście w branżę druku 3D. Na razie z rebrandowaną wersją chińskiego Flashforge, ale całkiem możliwe, że gdy osiągnie sukces sprzedażowy pojawi się inna, nowa, dedykowana konstrukcja.

Media Tent

MEDIA TENT, czyli pokaz nowych technologii w samym centrum Gliwic

Relacja z pierwszego, premierowego eventu MEDIA TENT, który odbył się w samym centrum Gliwic gromadząc setki odwiedzających.

Projekt wizytówki

Prosty acz bardzo pomysłowy projekt Krzyśka Matusiewicza, który wywołał prawdziwą furorę wśród czytelników.

BlackJet

Nowa drukarka 3D w zestawieniu: 3DBlackJet

Na koniec wywiad prezentacja specyfikacji technicznej BlackJet`a – dużej drukarki 3D z Krakowa, której zdecydowanie bliżej profesjonalnym odpowiednikom niż tradycyjnym RepRapom lub konstrukcjom opartym na ich bazie.

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować