Jak co roku, we wrześniu rozpoczyna się okres targowy, który stanowi bardzo ważny okres również dla branży druku 3D. Najważniejszą imprezą września były jak zawsze Dni Druku 3D w Kielcach, stąd też wysoka pozycja relacji z targów na liście najczęściej czytanych artykułów tego miesiąca. Mimo to, czołowe pozycje w zestawieniu zdobyły artykuły opisujące specyfikę polskiej, niskobudżetowej branży druku 3D, które były przysłowiowym “włożeniem kija w mrowisko“…

We wrześniu na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 64 artykuły, które skomentowano 125 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów września 2015…

Jak branża druku 3D wykańcza samą siebie

Drukowanie po 10 zł za godzinę, czyli jak niskobudżetowa branża druku 3D wykańcza samą siebie

Wszystko zaczęło się od pewnego zapytania ofertowego i odpowiedzi na nie, które trafiło do ponad 40 firm. Potem była moja odpowiedź skierowana również do wszystkich uczestników tej korespondencji, która wywołała sporą dyskusję na temat wyceniania wydruków 3D po bardzo niskich cenach. Niniejszy tekst jest podsumowaniem tego tematu, który okazał się być jednym z najczęściej czytanych tekstów w tym roku.

Polactwo

Jak Kickstarterowa kampania GAI Multitool obnażyła gorzką prawdę na temat tzw. „polskiej społeczności druku 3D”…

Kolejny trudny tekst, opisujący specyfikę polskiej społeczności druku 3D, a raczej tego co się z nią stało po tym, jak dawni hobbyści i amatorzy wzięli się za “profesjonalny” biznes…

Dni Druku 3D VI 78

VI edycja Dni Druku 3D – OFICJALNA RELACJA Z EVENTUVI edycja Dni Druku 3D w Kielcach – RELACJA NA ŻYWO

Dni Druku 3D w Kielcach to pierwsza i najstarsza impreza branżowa w Polsce. Jak zawsze przygotowaliśmy relację na żywo z targów oraz tradycyjne podsumowanie. Jak zawsze cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem czytelników.

Top 10 rzeczy potrzebnych do rozpoczęcia własnego biznesu

10 najważniejszych rzeczy potrzebnych do rozpoczęcia własnego biznesu w branży druku 3D

Każdy kto zainteresował się drukiem 3D prędzej czy później ma chęć rozpoczęcia biznesu w tej branży. Oto 10 najważniejszych rzeczy jakie trzeba wziąć pod uwagę przy ewentualnym zakładaniu firmy działającej na tym trudnym i wymagającym rynku.

Sinterit Lisa 03 Sinterit – polski producent ultra taniej drukarki 3D drukująca w technologii SLS przyjmuje pierwsze zamówienia

Sinterit – krakowska firma, która stworzyła najtańszą drukarkę 3D drukującą w technologii SLS na świecie, w końcu zaprezentowała ją publicznie. Zaczęła również przyjmować pierwsze zamówienia.

The Form 1

The Form 1+, pierwsze wrażenia i przemyślenia…

Z końcem sierpnia zakupiliśmy jedną z najpopularniejszych drukarek 3D drukujących w technologii SLA na świecie – The Form 1+. Oto efekty naszej pracy z tym urządzeniem po pierwszym miesiącu jego wykorzystywania.

Jelwek

Jelwek kończy z produkcją drukarek 3D i koncentruje się na usługach

Jelwek – producent ultra tanich drukarek 3D do samodzielnego montażu – Jelwek Prusa i3 oraz Prusa i3 XL… zakończył produkcję swoich urządzeń. Firma skupi się wyłącznie na usługach i ewentualnym serwisowaniu sprzedanych do tej pory maszyn.

Z-Suite

Zortrax uruchamia własną bibliotekę modeli 3D, ogłasza konkurs dla projektantów i wypuszcza nową wersję Z-Suite

Wraz z update`em swojego oprogramowania Z-Suite, Zortrax wprowadził nową funkcjonalność w postaci własnej biblioteki modeli 3D, działającej w chmurze.

Zortrax 01

Zortrax tworzy pierwsze urządzenie do operowania żył z drukarki 3D

Chwilę przed tym jak została opublikowana wspomniana wyżej aktualizacja do Z-Suite, Zortrax zaprezentował innowacyjne urządzenie wspierające chirurgiczne leczenie żył.

Nauka

Jak za pomocą 33 wydrukowanych penisów odkryto jego najbardziej optymalny rozmiar

Naukowcy amerykańscy opracowali “innowacyjną” metodę określenia idealnego rozmiaru penisa. Wykorzystano w nim drukarki 3D…

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować