W kwietniu br. w Londynie, otwarte zostanie największe centrum druku 3D na świecie. Jego twórcą będzie brytyjskie iMakr, które za siedzibę swojego sklepu, mierzącego ponad 230 m2, obrało dwupiętrowy budynek w Farringdon, w sercu dzielnicy projektantów niedaleko Silicon Roundabout w Londynie. W sklepie dostępny będzie szeroki asortyment drukarek i skanerów 3D największych producentów urządzeń z USA, Europy i Azji. W ofercie będą również materiały eksploatacyjne i wszelkiego rodzaju akcesoria do druku oraz gotowe wydruki na sprzedaż. Dodatkowo iMakr planuje organizację szeregu eventów, wykładów i szkoleń z technik drukarskich.

Sylvain Preumont, założyciel i CEO iMakr opisuje koncepcję swojego przedsięwzięcia w następujący sposób: „druk 3D opiera się na fizycznych urządzeniach tworzących fizyczne rzeczy. Ludzie potrzebują fizycznego sklepu aby to zobaczyć, dotknąć i poczuć. Dzięki temu w większym stopniu zaznajomią się z technologią. I temu właśnie ma służyć idea sklepu iMakr.

iMakr nie jest pierwszym tego typu centrum na świecie. Swoje sklepy posiadają m.in.: Makerbot i 3DEA w Nowym Jorku, Protoshop we Francji, 3DSVP w Holandii, czy 3D Model.ch w Szwajcarii. Nawet w Polsce, w zeszłym roku pojawił się zalążek tego typu obiektu w postaci krakowskiego Materialination. iMakr będzie największe i ciekawe czy uda im się utrzymać na rynku oraz jak wielkim zainteresowaniem będzie cieszyć się ich oferta?

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

1 Comment

  1. Dzięki za wzmiankę o nas! Mocno pracujemy nad projektem i mamy nadzieję, że zalążek będzie niedługo czymś znacznie większym!

Comments are closed.

You may also like

More in News