Nano Dimension to firma specjalizują się w drukowaniu 3D płytek PCB i obwodów, a zarazem jedna z największych firm zajmujących się drukiem 3D, notowanych na giełdzie papierów wartościowych. Ich flagowe urządzenie – drukarka 3D Dragonfly 3D, może drukować złożone, wielowarstwowe płytki PCB, nawet w konfiguracjach nieplanarnych. Pozwala to na produkcję wysoce kompaktowej elektroniki dla małych urządzeń. Teraz firma poczyniły duży krok naprzód w obszarze kompleksowej produkcji addytywnej elektronik, pozyskując firmę Essemtec, specjalizującą się w systemach do jej montażu.

Istotą działalności Nano Dimension jest produkcja samych płytek PCB i ścieżek elektrycznych na jej powierzchni oraz w jej wnętrzu. Równocześnie drukarki 3D Dragonfly nie mogą drukować samych elektronicznych układów scalonych ani innych wyrafinowanych komponentów elektronicznych, które są montowane na płytce.

To zmieni się wraz z pozyskaniem firmy Essemtec, która specjalizuje się w montażu tych komponentów. Obszar działalności firmy to:

  • rozwiązania do przechowywania komponentów
  • montaż komponentów na płytkach PCB
  • dozowniki do nakładania pasty lutowniczej
  • piece rozpływowe do topienia lutów i podłączenia chipów do płytki

Co więcej, Essemtec posiada też oprogramowanie, dzięki któremu ten sprzęt będzie ze sobą współpracować.

Nano Dimension, który może produkować bardzo złożone płytki PCB, będzie posiadać teraz zasoby do nakładania chipów i komponentów na płytki w wydajny sposób, odpowiedni do produkcji na dużą skalę. Firma może teoretycznie połączyć te technologie w jeden system, który będzie w stanie wyprodukować w pełni funkcjonalne płytki wydrukowane w technologii przyrostowej.

W ramach transakcji Essemtec otrzyma 15,1 mln dolarów w ramach podpisania umowy oraz do 9,7 mln USD za osiągnięcie określonych kamieni milowych w ciągu najbliższych 14 miesięcy. Całkowita wartość transakcji wynosi 24,8 mln USD.

Źródło: www.nano-di.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like