Nano Dimension ogłosiło, że zakupiło firmy Admatec i Formatec, które wcześniej były częścią Precision Surfacing Solutions. Dzięki tej akwizycji, Nano Dimension rozszerza portfolio produktowe i usługowe o druk 3D z ceramiki i metali. Formatec to holenderska firma zajmująca się drukowaniem ceramiki 3D, a Admatec jest producentem fotopolimerowych drukarek 3D (SLA), które wykorzystują w pracy żywice domieszkowane cząsteczkami metalu i ceramiki.

Technologia SLA Admatec umożliwia użytkownikom drukowanie części 3D z dużą prędkością i przepustowością. Wydrukowane elementy można spiekać, tworząc gęste, techniczne części ceramiczne lub metalowe. Powstałe w ten sposób szczegółowe, ale stosunkowo niedrogie produkty świetnie sprawdzają się np. jako radiatory.

W 2021 r. Admatec i Formatec przyniosły 5,3 mln dolarów przychodu przy dobrej marży brutto wynoszącej 56%. Nano Dimension przejęło je za 12,9 miliona dolarów. To wyjątkowo dobra oferta – nie tylko ze względu na relatywnie niską wycenę, ale także dlatego, że firmy generują już przychody. Co więcej, stanowi to rozszerzenie istniejących technologii Nano Dimensions. Firma powinna łatwo znaleźć klientów, którym będzie mogła sprzedawać krzyżowo swoje nowe maszyny do ceramiki i metalu.

Źródło: www.nano-di.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like