Już jutro, w sobotę 23 listopada, w klubie muzycznym Dekompresja w Łodzi odbędzie się koncert jednego z najważniejszych zespołów w historii muzyki metalowej, legendy grind-coru – NAPALM DEATH. Ekipa CD3D w postaci mojej i Bogusława stawi się na miejsce równo o 18:00, zwarta i gotowa do stoczenia nierównej walki ze ścianą dźwięku jaka zostanie wygenerowana przez ekipę kierowaną przez Barney`a Greenwaya. Brytyjczyków będą dzielnie wspierać pochodzący z Aleksandrowa Łódzkiego Toxic Bonkers i sludge-metalowe Armed for Apocalypse.

Napalm Death

Napalm Death powstało na początku lat 80-tych jako zespół punkowy, grający jego bardzo brudną i mroczną odmianę, który wkrótce miał zyskać miano crust punku. Z biegiem czasu muzyka zespołu stawała się coraz mocniejsza, agresywniejsza i szybsza, aż w końcu przerodziła się w coś, co zyskało zupełnie nową nazwę – grind-core. Jest to jeden z najbardziej ekstremalnych rodzajów muzyki znanej człowiekowi, łączący bezkompromisowość i surową prostotę punka, z brzmieniem i tempem death metalu.

Swoją debiutancką płytę zespół nagrał w roku 1987, tworząc jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych płyt w historii metalu. Liczace 28 utworów “Scum” trafiło nawet do Księgi Rekordów Guinessa, w związku z najkrótszym, trwającym zaledwie 1.316 sekundy utworem “You suffer“. Płyta jest też niezwykła z innego powodu: obydwie strony płyty były nagrywane… przez swa zupełnie różne składy osobowe, a jedyną osobą, która pozostała na posterunku był perkusista Mick Harris. Historię tę opisuje jeden z pierwszych artykułów opublikowanych w serwisie w dziale PO GODZINACH.

Napalm Death 01

Na przestrzeni kolejnych kilku lat ukształtował się skład, który funkcjonuje już od ponad 22 lat. Od początku istnienia Napalm Death nagrało 15 album oraz kilka EP`ek, koncertówek i splitów z innymi kapelami. W Łodzi zespół będzie promował swój najnowszy, wydany w zeszłym roku album “Utilitarian“.

Napalm Death 02

Napalm Death to jeden z 5 najważniejszych zespołów jakie słuchałem w życiu. Po raz pierwszy usłyszałem go w okolicach 1993 roku, gdy w moje ręce trafiło wspomniane “Scum“. A więc niczym prawdziwy hipster mogę napisać, że – “słuchałem Napalm Death w czasach, gdy ‘Utopia Banished’ było nowe“.

Wszystkich serdecznie zapraszam do Dekompresji!

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Po godzinach